Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Potrawy do 10zł..

edytowano lipiec 2015 w Kuchnia
Ostatnio króluje u nas sałatka tania i smaczna.Do wszystkiego:do grilla,na kolację,śniadanie.Cała micha wychodzi niecałe 10zł.Zdjęcie0119

1.paczka ugotowanego makaronu
2.3pomidory
3.2ogórki świeże
4.4ser feta
przyprawy sól, pieprz,bazylia+łyżka majonezu,lub oliwy .
«13456789

Komentarz

  • Ja kiedys sie specjalizowałam w takich daniach. U mnie krolowar rosol plis na drugi dzień potrawka z kurczaka. Naleśniki po ruski, pyry z gzikiem. Kotlety jajeczne z ziemniakami i marchewka.
  • edytowano lipiec 2015
    Duszona cukinia z czosnkiem. U mnie, to nawet za darmo prawie, bo cukinia swoja.
    Generalnie, dania z sezonowych warzyw są tanie, bo sezonowe warzywa tanie.
  • No to ja teraz.
    Potrawka z kurczaka.


    Drób z rosołu dzieli się dosłownie na wlokienka. Ja to na 2 nogach mam obiad na 5 osób. Gotuje się z małą ilością wody, baaaardzo dużą ilością marchwi. Następnie rozrabia się mąkę typu graham z olejem po lekkim podgrzaniu na emulsję, można dolać mleka, to będzie bardziej jedwabiste. I do tego dolewa się wywar z pierwszego garnka, a następnie miesza jedno z drugim. Na koniec mnóstwo posiekanego koperku. Podajemy z kaszą lub ryżem.

    Ten wątek nadaje się, żeby zrobić karierę na gazeta.pl =))
    Podziękowali 1Agmar
  • u nas to większość potraw do 10 zł:-) za 10 zł można kupę dobrego jedzenia zrobić.

    kotlety ziemniaczane (jest też wersja z kozim serem)
    pierogi - ruskie, z kapustą, ze szpinakiem
    kotlety z kaszy gryczanej i jaglanej
    potrawka z kurczaka
    sałakta jarzynowa,
    sałatka ryżowa z ananasem, rodzynkami i czosnkiem
    chyba wszystkie zupy podchodzą pod kategorię poniżej 10 zł
    makarony z sosami
    bułki, chleb

    powyżej 10 zł to ryby jemy, mięsa
  • Dwa piwa. U nas tez na kolacje, grilla, hit taki...
  • Co do tej sałatki to ja kombinuję by ilość była duża.Jak pomidory są tanie to więcej,jak feta w promocji to też 2daję itd.
  • Nie znam oczywiscie tegorocznych cen bazarkowych, ale ogolnie mamy najlepsza pore roku, jesli chodzi o zdrowe i tanie obiady. Nie chce sie klocic o nieprzekraczalna granice 10 zlotych, ale z sezonowych warzyw mozna teraz sporo wyczarowac i pewnie 10 zlotych jest calkiem realne.

    A jak ktos mieszka na Kaszubach i ma wedke, to i rybny obiad spokojnie ogarnie w 10 zlotych :)>-
  • Teraz nawet strach dzieci na ryby puścić
    image
  • Straz dzieci porywa? :))

  • Mandaty wlepia.
  • Za wedkowanie w panstwowych wodach???? Powariowali.
  • Trzeba karty mieć wykupione.
  • A to wiadomo ;), zmienia postac rzeczy.
  • @Bridget do 16 roku życia dziecko łowi BEZ karty. Musi być pod opieką dorosłego - ale - co ważne - ten dorosły NIE MUSI mieć karty.
  • U nas po kontrolach ani jednego ludzia tutejszego nie spotkasz.
  • @elizarybka

    A skąd Ty takie przepisy wzięłaś :/

    Młody kartę wyrabiał, musiał zdać egzamin.
    Dodatkowo musiał być pod opieką dorosłego, który kartę musiał posiadać!

    Mój Tato wykupywał sobie teraz jakieś pozowolenie :/ czy coś w tym stylu- no jakaś opłata- żeby móc łowić na Mazowszu


    -------------------

    Kto zamierza łowić ryby na wędkę zgodnie z obowiązującymi w naszym kraju przepisami, powinien posiadać kartę wędkarską oraz zezwolenie na amatorski połów ryb wydane przez rybackiego gospodarza wody, na której połów się odbywa. Gospodarzami rybackimi wód śródlądowych w Polsce są m.in.: Polski Związek Wędkarski, spółdzielnie i gospodarstwa rybackie oraz osoby fizyczne.

    Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej są zwolnione osoby do lat 14., z tym że mogą one łowić ryby wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej, która posiada taką kartę, cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce - jeżeli wykupili licencję na wędkowanie oraz osoby wędkujące w wodach uprawnionej do rybactwa osoby fizycznej, o ile uzyskały od niej zezwolenie na połów ryb.

    Karty wędkarskie wydaje właściwy dla miejsca zamieszkania starosta na podstawie zaświadczenia o złożeniu egzaminu ze znajomości obowiązujących przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym przed komisją egzaminacyjną PZW. Informacji o tym, gdzie i kiedy można przystąpić do egzaminu, udzielają poszczególne zarządy okręgów PZW .


    http://www.pzw.org.pl/home/cms/614/zasady_wedkowania_w_polsce
  • @hipolit no co Ty,ale mój syn łowi już trochę i nigdy nie było problemów a np. w Głownie Straż sprawdzała i chodziła, mało tego, np.nad morzem mój mąż który nie ma karty musi jedynie wykupić w porcie czasowe zezwolenie na połów ( na miesiąc wydają , jakoś tanio dosyć).
    I razem z nim może łowić Leon.
    Od kilku lat tak jest, od kilku lat łowimy, nie wiem jak było wcześniej.
    Z brzegu, z portu, z ponton, jak chce może łowić tylko zezwolenie Straż sprawdza. Musi być.
    U nas pod Łodzią np. na stawach tez nie musi mieć karty wcale,płaci za wstęp i tyle. Musi natomiast być pod opieką dorosłego.

  • U nas też sa takie łowoiska, gdzie płacisz za wstęp i za ryby złowione
    tam nie trzeba karty
    ale wszystkie pzoostałe to juz trzeba mieć kartę
    ba, mając kartę musisz ją uzupełniać wpisami dot połowu
    nim rozłożysz wędki musisz wpisać datę, nr łowiska do książeczki
    jak złwoisz to trzeba wpisać wymiar, wagę i co to za ryba
    niewymairowe wypuścić of kors :)
  • Ale Straż sprawdzała parokrotnie i nigdy nie było zastrzeżeń.
    A jeziora, zbiorniki - takie jak np. Jeziorsko gdzie nie ma zakazu połowu. Teren nie podlega pod żadne kolo wędkarskie.
    Wszyscy łowią.
    A Straż nieletnich tylko o.opiekuna pyta.
    I jak pisałam - opiekun nie musi mieć karty.
    Nad morzem Leon w porcie łowił z latarni z ojcem tylko z zezwoleniem.
    A Strażników, Bosmanów i innych Kapitanów jest tam mnóstwo. Gdyby nie było można to nie byłoby tej masy łowiących chłopców.
  • Ale my tu o potrawach do dychy.... sorki @Bridget. ;)
    No więc u mnie taką potrawą są ziemniaki, wątroba i surówka sezonowa (co najtańsze - kapusta, pomidor, ostatnio hit - kalarepka).
    Nie da rady, dychy nie przekroczysz.
    Jeszcze - ryż z cynamonem i śmietaną, to nawet taniej wyjdzie.
  • jajo, kalafior i ziemniaki
    jajo, fasolka, ziemniaki

    tanio i dobre, w sezonie zwlaszcza
  • A liczycie co ile pradu/gazu zezre? ;-)




    Teren nie podlega pod żadne kolo wędkarskie.
    ----
    Jak nie podlega tzn ze to zbiornik prywatny. Wszystkie państwowe sa objęte kolami wedkarskimi i niestety mogą przysolic nieźle. U nas mandaty dowalają. Pod PZW nie podchodzą jeszcze zbiorniki odplywowe z tras szybkiego ruchu, ale tam plywaja olowiane ryby.

    Morze pewnie rządzi sie innymi prawami. I byc może wystarczają opłaty jak na zbiorniku prywatnym w ktorym wykupuje sie lowisko.

    Nie mniej trzeba miec świadomość, ze obszary PZW maja swoje prawa i jest to bezdyskusyjne. Ja należę do PZW i dopóki mój M karty nie wyrobi (jakos ciagle czasu nie ma) to nie moze z chłopakami iść lowic. Jak wyrobi kartę to moja oplata roczna liczy sie tez jemu jako malzonkowi i moze miec wtedy dzieci pod opieka.

    Na Suwalszczyźnie sprawdzali i kartę i opłaty i ilość wedzisk (bo to tez jest określone). A dzieciaki lowily.
  • edytowano lipiec 2015
    U mnie często gulasz z seduszek kurzych albo z zołądków, do tego makaron, kasza, albo ziemniaki. Na nas ok kilo serduszek lub żołądkow to ok 5 zł + makaron + przyprawy.
    Pierogi wszelkiej maści
    nalesniki zwłaszcza ze szpinakiem i ricottą, albo zwykłe z serem, dżemem, tudzież jakis boczek, ser żółty, albo mozarella i pomidor z cebulką, zwinąć i zapiec...
    makaron z pesto
    Bazylia z ogródka trochę parmezanu, oliwy i najdroższy składnik to orzeszki piniowe, ja czasem zastępuję słonecznikiem albo pestkami z dynii, przyprawy, zmiksować i wymieszać z makaronem,
    Racuchy
    Placki ziemniaczane z rozmaitymi dodatkami albo tylko z cebulą,
    Gołąbki z ryżem i mięsem mielonym albo tylko z pieczarkami.
    Risotto z sezonowymi warzywami, jak na bogato to trochę mięsa drobiowego do tego
    Pizza. Ciasto + mozarella, pasata pomidorowa z czosnkiem i oliwą i co w lodówce zostało na wierzch
  • Sytne dania to wszelkie kociołki z ziemniakami i kapustą oraz z takimi warzywami, jakie mamy. Ja robię tak: kilka cebul w plasterki szklę w garnku na oleju, wrzucam pokrojone w kostkę ziemniaki. Posypuję ostrą papryką. Mieszam na ogniu, daję pokrojone pomidory (lub potem przecier) i kapustę pokrojoną w kwadraty. Daję nieznaczną ilość wody. Przykrywam, wszystko się dusi. Można dodać do tego soczewicę czy inne strączki oraz wszelkie zalegające warzywa w lodówce. Wychodzi gar sytnego jedzenia.
  • edytowano lipiec 2015
    @Dorotak, dawaj mnie tu!
    jak to jest z tym "sytny"? pierwszy raz się z tym spotykam, raczej "sycący" bym napisała, se googlam i znajduję że "sytny" właśnie to samo znaczy, co sycący, no i co to za kategoria słów jest "dopuszczalne w grach" - czy do gier jest specjalny słownik? :-B
  • Jest gdzieś wątek "Dania w 10 minut?" (gotować się może dłużej... ale te przygotowania...)
  • właśnie ta sałatka mało czasu pochłania,makaron sam się gotojue a kroić go nie trzeba..
  • Takiego watku mi było trzeba :x
  • my mamy zamiar sobie prąd hodować, szczególnie po ostatnich wyłączeniach...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.