Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dietetyczne przepisy.

Szukam przepisy nisko kaloryczne, ładnie wyglądające i pyszne. Podzielcie się proszę.

Proszę nie zaśmmiecać wątek. :) Wiem że potraficie. ;)

Komentarz

  • Zaczynam:

    Rolada szpinakowo-łososiowa:

    1kg mrożonego szpinaku
    3-4 jajka
    łosoś wędzony (może być pstrąg)
    serek czosnkowo-koperkowy
    Koper

    odmrozić szpinak i odsączyć od wody.
    Dodać jajka, posolić (nie za dużo gdyż łosoś oraz serek już są słone!)
    Ułożyc na blachę i do piekarnika na 30-40 min.

    Na masę szpinakową posmarować serek, posypać koprem i ułożyć plastry łososia.
    Zawinąć a la makowiec.

    Owinąć w folie i do lodówki na min godzinę.
    GOTOWE!

    I pyszne.
    Można odać z 'sosem" (serek homogeneizowany pomieszany z musztardą)

    I zachęcajoco na talerz wygląda.

    I niskokaloryczne.

    Dla oka: http://foodattitude.fr/roule-au-saumon-fume-et-aux-epinards/
  • Por w szynce (może być cykoria)

    Por
    Szynka
    Emmental

    Por ugotować
    Zawinąć w szynce i ułożyć na blaszce. Posypać serem. 30min do piekarnika.

    Niektórzy polewają sosem beszamelem (mleko + mąka) ale to już zwiększa ilość kalorii.

    http://www.tribugourmande.com/recette_124504_poireaux-au-jambon'
  • Tu kończy się moja kontrybucja. Dopiszecie coś jeszcze?
  • Aha, zapomniałam : dzieci to lubią!
  • edytowano styczeń 2016
    Kasza, kasza kaszotto mięso, pieczarki, kasza

    Acha, można zrobić zraziki z piersi kurczaka z ogórkiem kiszonym, dodać płatek fety, obtoczyć w "panierce" z otrębów owsianych...
    obsmażyć, potem zapiec
    pycha
  • Ja szukam prostych i szybkich. Kasza i warzywa. Leczo. Leczo Leczo. Mogę na okrągło.
  • chodzi o małą ilość węglowodanów?

    ryba pieczona (wystarczy mały kawałek łososia, halibuta, dorsza...) z warzywami na parze
    w zależności od ryby można po prostu posolić (łosoś) albo przyprawić sosem sojowym, czosnkiem, cytryną
    danie w 15 minut, super smaczne
    ważne, by nie jeść dodatkowo ziemniaków ani ryżu

    ryby pieczone/gotowane na parze w całości
    pstrąg pasuje z pietruszką i czosnkiem (wkłada się do środka)
    dorada na sposób azjatyki (nacina się i wkłada czosnek, imbir, ostrą papryczkę)
    z surówką

    zupa krem z soczewicy i dowolnej mieszanki pomidorów, marchewki, cebuli, czosnku, pomidorów suszonych, papryki itd.

    jak ktoś lubi makarony - to np. bolognese zamiast spaghetti dać makaron z cukini, danie wygląda i pachnie podobnie, więc jakoś oszukuje się smak (oczywiście smakuje inaczej, ale może trzeba dojść do wprawy z makaronem z cukini ;))

    no i frytki można zrobić z podgotowanych kartofli z kilkoma kroplami oleju (do piekarnika) jako zamiennik zwykłych, jak ktoś czasem musi (my musimy ;) )

    nie wiem, czy o takie przepisy chodziło?

    PS: por z szynką i emmentalem chyba mało dietetyczny...?
  • ach, do tego kremu można dać kleks jourtu naturalnego, kilka kropel oleju z pestek dyni, pestki dyni, bazylię i wygląda pięknie
  • @malagala, por z szynką jak najbardziej dietetyczny: bez sosu beszamel. A co do sera, nie musi być tego w astronomicznych ilościach. :)
  • Ok, wyobrazilam sobie moze sera żółtego z wyspami szynki i porow :) glodnemu chleb na myśli (juz nie zaśmiecam ;) )
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.