Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Co zrobić z mango?

Jakies sprawdzone przepisy?
Mialam dzis wizje na awokado nadziewane tunczykiem- jadlam kiedys taką przystawke i bardzo mi smskowało.
Ale w swoim zakreceniu zamiast awokado przytargałam do domu mango. W ilosci hurtowej.

Komentarz

  • hmmm mango to ja bym po prostu zjadła :P
    A moge prosic o przepis na avokado z tunczykiem?
    jak na razie avokado to pasuje mi tylko z pomidorem i cebulka
  • ja bym na surowo zeżarła... uwielbiam!

    koktail albo lody.
  • Na surowo - mmm jeden z pyszniejszych owoców!

    A jak nie po prostu zjeść, to oprócz tego co tu padło - z mango jest pyszny mus, można zblendować samo lub np. z odrobiną soku z pomarańczy i dodać do jogurtu z płatkami albo taki mus jako dodatek do sernika :)

    Piszesz o ilości hurtowej... czyżby gdzieś była jakaś okazyjna promocja? ;)
  • Dorzale mango..
    Pyszne.. Uwielbiam!

    Super pasuje też do biszkoptu z kremem mascarpone. 2-3 x przekładany biszkopt warstwa kremu i cienkimi.plastrami mango... Pycha...
  • AVokado kroimy na pół, siekamy nożem w kosteczkę w skórce (bez pestki), wsypujemy pół łyżeczki cukru i wyciskamy dużo soku z cytryny, mieszamy, zjadamy. Dużo witamin. W takiej formie moim zdaniem najsmaczniejsze - deserowe. I najlepiej strawne dzięki cytrynie.
  • Ja też avokado z cytryną, ale za dodatek sól i odrobiną oleju.

    Z mango są super soki. Można dodać kiwi, pomarańcze, cytryne (albo sok gotowy np czarna porzeczka, do tego cytryne). Bananów tylko nie, bo zepsują smak.
  • Mus z mango pyszny na bazie mleka lub gęstego jogurtu nat.
  • koktajl mango, ananas, cytryna i mięta. pycha
  • mango - super w każdej postaci

    a z awokado - u nas hit przystawkowy (jada nawet wybredna córeczka co warzywa wszystkie praktycznie omija)
    przepis zaczerpnięty z Nigelli Lawson ale zmodyfikowany na moje możliwości:
    torille, tuńczyk z puszki odsączony lub łosoś wędzony w wersji bogadszej (u Nigelli jest chyba mięso z kraba czy raka), awokado, sałata lodowa, sok z cytryny, trochę pieprzu, może być odrobinę pasty wasabi (jak ktoś lubi ostro - raczej nie dla dzieci)
    3 - 4 tortille układamy tak by zachodziły na siebie
    na to tuńczk lub łosoś wzdłuż całości
    awokado pokropine obficie sokiem cytryny by nie zciemniało i pieprzem
    sałata lodowa (pocięta w paseczki) - najlepiej ta bo tak łatwo nie więdnie

    można dodać jeszcze ogórka zielonego, marchewkę (według upodobań)

    całość zwijamy w rulonik i kroimy w takie paluch ok. 5 cm,
    później można serwować - do jedzenia rekami jak kanapka

    no i jeszcze awokado w postaci pasty z czosnkiem, pieprzem i cytryną
  • Mango na surowo albo mango lassi :) mmmmm
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.