Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

maszynka do mielenia - na polecenie licze

Szukam taniej, przyzwoitej maszynki do mielenia miesa. Głównie w celu mielenia twarogow na sernik i maku na makowiec. Nie wykluczam ze czasem jakies mięsko zmiele. No i żeby byla latwa do mycia. Możecie cos polecić?

Komentarz

  • zelmer ok.
  • Szczerze, to sama zmieniłam Zelmera na Kenwooda, ale to dlatego, że Kenwood to nie tylko maszynka do mięsa, ale też dużo innych urządzeń obsługiwanych przez jeden bardzo mocny silnik. Swojego nieco wysłużonego Zelmera oddałam koleżance, która go używa znaczny już czas i jest z niego zadowolona. Do tego samego silnika można dokupić bębnową tarkę do warzyw/sztkownicę oraz młynek do ziaren. Cenowo - bardzo korzystnie. Kenwood nieporównywalnie droższy.
  • Uzywam zelmera od 20 lat. Wciaz sprawny.
  • Dziękować, a inne sposoby na zmielenie twarogu do sernika
  • Jak masz silnego chłopa, to można przez praskę do ziemniaków przecisnąć (albo kopystką rozgnieść), a potem utrzeć w makutrze kulką, o taką:
    image
    Tylko trzeba mieć prawdziwą makutrę, z rowkowanym wnętrzem. O taki zestaw:
    image
  • nogą od blendera, dużo gładszy niż z maszynki
  • Ooooo, to jednak na razie maszynkę sobie daruje. Dzieki :)
  • edytowano styczeń 2016
    Zelmer, typ Diana bodajże się nazywa
  • Zdecydowanie Zelmer!!! My sobie z Polski przywiezlismy:)
  • Wszyscy maja zelmera!
    Mam i ja!
  • He he...problem w tym, ze chocbym chciala nie moge polecic niczego innego. Bo nie mam porownania. Bo zelnera mam od zawsze :)
    Moze są lepsze maszynki?
    Nie mialam okazji sprawdzić.
  • zepsułam zelmera :(

    a już miałam skompletowane do niego prawie wszystkie przystawki...
  • @Marsjanka - to kup nowy silnik. Przystawki się nie zmarnują.
  • Też polecam Zelmera. Mam prawie wszystkie przystawki. Części zamienne są bardzo tanie.
  • Mam też wszystki przystawki. Dokupowałam tylko sprzęgło, ale z mojej winy mi padło.
  • @Katarzyna
    to chyba nie silnik - nie mogłam wyłączyć (bo przycisk nie reagował) i wcisnęłam włącznik do środka obudowy - i teraz nie działa

    muszę się pouśmiechać do znajomego, który już raz naprawiał Zelmelka (wtedy wymieniał takiś przepalony termistor za 7 zł)
  • Pisząc "silnik" mam na myśli całą tę główną część napędzającą.
  • nie bende orginalna 1 maszynka zelmer z przystawkami ktorych nie uzywam 2 mikser i blender zelmer mikser to juz drugi pierwszy poszdl do ludzi 3 odkurzacz zelmer
  • no tak u mnie to duzo tego zelmera
  • Aktualnie w Netto maszynka Zelmera
    http://www.netto.pl/gazetka.html?id=475#/page/11
    Zważywszy, że z szatkownicą to dobra cena

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.