Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Edukacja domowa - nowa kategoria forum

2»

Komentarz

  • Jak zdolna, to nie powinna mieć żadnych problemów z przygotowaniem się i zdaniem. Szczególnie, jak trafi do przyjaźnie nastawionej szkoły.
  • Dzięki @Daga
    nie chcę się wymądrzać, ale nauczania indywidualnego jest 12 godzin w tygodniu. Jeśli szkoła dobrze nastawiona - są w stanie to tak poukładać, żeby w 3,4 dni upakować zajęcia. Oczywiscie-na terenie szkoły, dla szkoły to najwygodniejsze. Ale rozumiem, że dziewczyna pewnie ma teraz w szkole "pod górkę".
    Przepraszam, jeśli idę za daleko, ale kolejne pytanie mam-a ewentualna strata roku wchodzi [emocjonalnie] w grę? Wydaje mi się, ze terapia najważniejsza w takiej sytuacji, a ktoś będący w jej środku i po ewentualnym "niepowodzeniu" na egzaminach może nie unieść emocjonalnie tego wszystkiego razem.
    Można się też ubiegać o indywidualny tok nauczania, inaczej-indywidualną organizację nauki. Bardziej skomplikowane proceduralnie (konieczna poradnia PP), ale działa na zasadzie ED właśnie. Dla szkoły może być mało wygodne, ale się nie przyzna, że nie ma doświadzcenia ;) baaaardzo sporadycznie się to stosuje.
    Jest też opcja urlopowania.
  • @kociara - w przypadku przyjaznej szkoły i zdolnego dziecka, które chce choć trochę popatrzeć w książki i inne materiały, oblanie egzaminów jest bardzo mało prawdopodobne. Dlatego podstawa, to przyjazna szkoła.
  • My, tzn. Zosia ma pierwsze egzaminy za sobą, bez porównania z ubiegłym rokiem i ponoć od tego roku są poprawki!
  • @Katarzyna - zrozumiałam, ze to III klasa i podlega normalnej procedurze, czyli testom
    ups, dzięki za zwrócenie uwagi
  • Testom gimnazjalnym też podlega, tak jak wszyscy po III klasie gimnazjum. A egzaminy końcoworoczne są specyficzne tylko dla ED i niezależne od testu gimnazjalnego. Ale test jest ze wszystkich trzech lat. Jeśli dziewczyna zdolna i do tej pory uczyła się dobrze, to zupełnie bym się nie obawiała, że nie poradzi sobie z testem gimnazjalnym.
  • Widzisz, ja sie zasugerowałam, że tylko te testy tu są dla dziewczyny istotne :)
  • No, niestety. Nie ma tak dobrze. Jak ktoś w ED, to poza egzaminami centralnymi musi jeszcze z każdego przedmiotu egzamin zdać, żeby oceny na świadectwo uzbierać.
  • Ale przyzjanę, że masz rację @Katarzyna i w świetle tej calej sytuacji ED jak najbardziej. Tylko szkołę muszą znaleźć
  • @Kociara
    Tez to wszystko rozwazalam
    Dodatkowo to trudne, bo.prowadzę jej mamę, a nie.ją.
    Jednak.w jej przypadku uważam, że ta nauka (to tez nie częste, że w takiej sytuacji tak jest)
    Jest dla niej na tyle ważna, że może być częścią terapii
    Kiedy okazało się, że jednak nie będa tam mieli.szkoły, ona się.podlamala.
    Wiec pomyślałam o takiej możliwości.

    J. jest podobno b zdolna
    Pomimo tego, że cpala, nawet.w gimnazjum miała.czwórki

    Bardzo mi pomoglyscie
    Wysłałam mamie.namiary i będzie dzisiaj.dzwonić.



    :x
  • Chciałam napisać w trudnych początkach...ale nie wchodzi..

    Może pare osób napiszę jeszcze o swoich początkach, pierwszym miesiącu.....Jak łączyli obowiązki rodzicielskie( np niańczenie maluchów) z ob. szkolnymi....czy miały chwile zwątpienia, jak radziły sobie z krytyką innych....jak przekonały swoje dzieci do codziennej systematycznej nauki w domu, dla siebie a nie bo "pała będzie"...
    BARDZO PROSZĘ
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.