Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Klub Edukatorów Domowych Rodzin Wielodzietnych

Tworzymy jak najszerszą platformę wymiany myśli i doświadczeń dla rodzin wielodzietnych zaangażowanych w ED. Zapraszamy wszystkich chętnych, także tych do tej pory podczytujących forum :) Każdy głos jest ważny.
«1

Komentarz

  • Nieplanowałam ale tak wyszło. Mieszkamy za granicą. Właśnie jesteśmy w trakcie zapisywania dwóch córek do Libratusa. Jedną do 4 klasy, drugą do 6 lub 7.
    Wyjechaliśmy trzy lata temu.
    Poradzcie, mamy dylemat odnośnie starszej córy. A poszła do szkoły w Polsce jako sześciolatek bo świetnie sobie radziła. Zaliczyła 2 i pół roku w szkole polskiej i wyjechaliśmy. Wskoczyła bezpośrednio tu i sobie poradziła. Libratus kwalifikuje nas do 6 klasy, my chcielibyśmy robić siódmą.
    Pani z Lib mono nas przekonywała, że powinniśmy zdecydować się na 6 bo siódma jest b wymagająca, jest o wiele więcej przedmiotów i wiele rodzin wycofuje się na tym etapie z ED. Podzielcie się proszę doświadczeniem.
  • Ja bym została w kl. 6, po co się spieszyć? Tym bardziej, że dzieci uczą się też w nie-polskiej szkole?
  • Nie wydaje mi się, by było jakoś nagle trudniej. Fakt, przedmiotów więcej.
    My np. w przyszłym roku chcemy, by jedna z córek zrobiła 2. i 3. klasę gim. w rok. Da radę.
  • Edukatorzy to ci, którzy edukują :)
  • Da się.
    Chcieliśmy już w tym roku, ale było za późno na formalności.
  • edytowano luty 2016
    Nie wydaje mi się, by było jakoś nagle trudniej.
    ---------------
    6 egzamniów/rok to coś innego niż 11 egzaminów/rok. Oczywiście zdolne dzieci ze wszystkim sobie poradzą.
  • o studia dla nieletnich się nie dowiadywałam, tylko rok chcemy przyspieszyć, a to będzie tak, jakby zaczęła edukacje szkolną jako 6. latek, czyli matura dla już jednak pełnoletniej. :)
  • @Aniela uczą sie w zagranicznej. Zostają nam popołudnia do nauki.

    No dylemat jest...

    Potrzebujemy podciągnąć matmę. Na poziomie 3 i 6 kl. Z czego najlepiej korzystać?
  • Czy ktos z Was moze polecić któraś szkołę we Wrocławiu do egzaminów. Albo Gdańsk.
  • 7 klasy u nas teraz nie ma, jest 1 gimnazjum. Szykują się duże zmiany i za rok nie wiadomo, jaka będzie organizacja szkolnictwa.
  • @Manna dzieki, wlasnie wczoraj dowiedziałam sie o Amelii:)
  • Ja też zapisałam do libratusa. Dwie na razie. Najstarszej już nie zdołałam bo ma 15 lat skończone. Jak wyglądają egzaminy? Moja Klara jest b. histeryczna i obawiam się tych egzaminów.
  • Czy macie może książki o nauczeniu matematyki autorstwa Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej?
  • ja mam zakupiłam z miesiąc temu przez internet
  • Czy kupiłaś też zestaw pomocy?
  • nawet nie wiedziałam, że jest zestaw pomocy;-)
    ja kupiłam Dziecięca matematyką 20 lat później, porpzednia wersja jest tylko w internecie
  • Ja mam stare pomoce "Skarbiec matematyczny" sprzed pewnie 6 lat i uważam, że nie warte ceny. Badziewne wykonanie, brzydkie kolory. Mało korzystamy. Jak chcecie kupować, to obejrzyjcie wcześniej dokładnie, może te nowe są lepsze.

    W ogóle my nie lubimy gier matematycznych. Wolimy ciekawe zadania z pomysłem - z Kangura, z kółka matematycznego. I zwykłe klocki drewniane sześcienne, zegary z wyprawek z podręczników. Ładne pomoce z wyprawek składam do pudełeczka i to nam się lepiej sprawdza - karty do sortowania przedmiotów, banknoty i monety. Geoplan na gumki dokupiłam oddzielnie. Kostki do gry, lusterko, guma do skakania, spinacze, miarka krawiecka. Taniej byłoby skompletować samemu.
  • Co to jest geoplan?
  • Majazibi - pytałaś o matematykę. Ja korzystałam z metody singapurskiej, właśnie aby uzupełniać braki szkoły. Tyle że my bez egzaminów, ale matematyka to matematyka. Syn który orłem matematycznym nie jest, dzięki temu mu to pomogło. I mi było łatwiej mu tłumaczyć, bo jednak sporo zapomniałam ze szkoły.
  • @Maciek wybraliśmy z tych- okrągły i prostokątny: http://www.sklep.educarium.pl/educarium.php?section=1&sub=szukaj&szukanafraza=geoplan

    w Skarbcu był tekturowy + sznurówki

    Polecam wydawnictwo Aksjomat z Torunia (www.aksjomat.torun.pl). Mamy 4 książki z zadaniami. Dla młodszych i starszych.
  • http://www.prezydent.pl/dla-mediow/zapowiedzi-prasowe/art,126.html

    czy ktoś wie coś więcej, czy to jakaś tajna inicjatywa?
  • Nic tajnego. Nie pamiętam szczegółów, ale zdaje się, że zainicjował to Paweł Zakrzewski. Z grupy roboczej MEN będzie na pewno Mariusz Dzieciątko. Warto uderzać różnymi kanałami. Ja akurat w poniedziałek nie dam rady.
  • Ok, ma być tez prof Budajczak
  • @szczurzysko, a co to jest metoda singapurska?
  • Wyguglaj Singapore Maths.
  • Cheers, tak też zrobię
  • Czy ktos z Wwy zgodziłby sie do Tv republika powiedzieć o ED?
    Jesli tak prosze o kontakt na priv
  • już jest osoba, Janek do mnie dzwonił, ja nie mogłam ale puściłam dalej i potem przekazałam dziwnnikarce dane osoby, która zgodziła się porozmawiać
  • Dzięki

  • Ja też zapisałam do libratusa. Dwie na razie. Najstarszej już nie zdołałam bo ma 15 lat skończone. Jak wyglądają egzaminy? Moja Klara jest b. histeryczna i obawiam się tych egzaminów.
    ------------------
    @Odrobinka
    Egzaminy w Libratusie wyglądają tak jak w mojej szkole. Nauczyciele bardzo mili, dobrze nastawieni, wiele juz widzieli. Nie ma się co obawiać.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.