Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wątek bezglutenowy

24

Komentarz

  • Chleb z Biedry wypróbowany
    póki co ten ciemny
    na tosty mało się nadaje, długo wilgotny jest :(
    ale zjadliwy i rzeczywiście bardziej przypomina normalny chleb, w dotyku tez ;)
  • @karolinamika - najtańsze pieczywo bezglutenowe jest robione z mąki pszennej bezglutenowej. To jest pszenna mąka pozbawiona glutenu - wypłukuje się go. Moim zdaniem - straszny syf.
  • @Aniuszka - wszystko zależy jak bardzo i w jakim mechanizmie Twój syn na ten gluten reaguje.
  • @Aniuszka jak z nietolerancja nie wiem, ale kolezanka ma celiakie i ona uzywa innych naczyn/sztucow do glutenu i bezglutenu, bezgluten myje w zmywarce, gluten w zlewie... Gluten sie generalnie mocno "lepi" i bardzo zanieczyszca, tak mi mowil facet z gastronomii "specjalnej". Kolezanka nie moze nic zjesc w normalnej restauracji, bo wszystko moze byc zanieczyszczone, na obiadybdo rodziny boerze swoje jedzenie... Jest jakies stowarzyszenie chorych na celiakie, oni maja rozne wytyczne dot. codziennego zycia, mozesz poczytac.
    Ale pewnie u Was problem jest mniejszego kalibru i sladowi ilosciami sie nie musisz przejmowac, bo jest dieta zero glutenu (przy celiakii, przynajmniej ostrej), sladowe ilosci glutenu i niskoglutenowa.
    Przy diecie zero glutenu koniecxna jest zmiana calego trybu zycia, jak piszesz kwqdratura kola. Najlatwiej po prostu wywalic z domu gluten w takim przypadku
    Ja bym sie osobisxie bardziej przejmowala glutenem w domu i w gosciach, po ktory dziecko moze nieppatrznoe siegnac, niz glutenem w pieprzu z biedry ;) ale mam jedno dziecko dwuletnie, ono jeszcze nie rozumie
  • A, okreslenie" problem mniejszego kalibru" jest pocieszeniem, a nie diagnoza - nie mam pojecia, jakiego kalibru jest problem :)
  • Dzieki! Po mału dzięki Wam coraz wiecej rzeczy mi sie rozjasnia.
    Synek ma alergie na gluten, tak powiedzial gastrolog, miał robione badanua z krwi. Poszlismy do gastrologa, bo on czesto wymiotowal, jako niemowle - odkad zaczal jesc pokarmy stale - nawet codziennie, nawet kilka razy dziennie (ale jak sie odbeknął w środku posiłku, pochodził trochę, to było ok). Do tej pory czasem wymiotuje, ale głównie na tle nerwowym. Lekarz powiedział, ze objawyvto bardziej bole brzucha, na ktore synek czasem sie uskarżał, niż wymioty. Żadnych innych objawów nie widzę, wiec ta alergia raczej chyba ma łagodną formę.
    Pytałam lekarza o mieszanki przyprawowe - powiedział, że odpadają. Jutro jeszcze bede z nim rozmawiac.
  • No i nasz gastrolog powiedzial, ze przyprawy jednorodne z info o potencjalnie wystepujacych sladowych ilosciach nie mogą byc. Czy jest jakas ogolnie dostepna firma, ktora ma przyprawy bez tego nieszczesnego glutenu? Gdzie Wy przyprawy kupujecie? W sklepach specjalistycznych???

    I czy jak czytam sklad i nie ma tam nic o glutenie ani skrobi roslinnej nieznanego pochodzenia, to jest ok? Czy tez mam tylko produkty z przekreslonym klosem kupowac?

    Na Wolumenie jest taka fajna pani z przyprawami i orzechami/straczkowymi/bakaliami na wage. Na tych przyprawach nic nie ma o żadnych sladowych ilosciach. Nie pamietam, jaka firma, takie przezroczyste opakownie z białą naklejką. Brak info= mogą byc???
  • I wiecie co? Zrobilam specjalnie dla M kokosanki, wyszly mega pycha (2 białka, 100g masła, 150g cukru, 250g wiórków - bialka ubijamy, maslo z cukrem i wiorkami podgrzewamy w garnuszku, wszystko łączymy). Ale... w trakcie robienia dopiero zayważyłam na wiorkach z Biedry info o glutenie! Skurczybyk prawie wszedzie jest, no!!!
  • http://bezglutenowy.blog.pl/2013/10/22/przyprawy-na-diecie-bezglutenowej/
    Takie cos znalazlam - badania pokazuja, ze niby wszystkie przyprawy są bezpieczne.
    Tylko czemu nasz lekarz ma inne zdanie?
  • Ciekawe info dla tych na diecie bezglutenowej http://zdrowedzieci.blox.pl/2015/09/GLUTEN.html
  • Faktycznie ciekawe.
    Tylko tak czytam te różne wypowiedzi i zastanawiam się, gdzie jest prawda?
    Zacytuję jedno zdanie z powyższego linku: "Kasza jaglana jadana codziennie (niezależnie od właściwości, jakie jej się przypisuje) jest zagrożeniem. "
    Można dojść do wniosku, że wszystko szkodzi... Na każdą tezę są jakieś badania naukowe.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Ogólnie całość kupy się trzyma. Ja myślę , że to zależy kto na co choruje i jak poważnie. Można czasowo tylko na podreperowanie zdrowia czy sprawdzenie co taka dieta da. Czy będzie poprawa. I za jakiś czas. po regeneracji jelit powoli wprowadzać określone produkty.
  • to by było sensowne przy reakcji na gluten typu IgE z szansą na wstrząs
  • Zaskoczona jestem selektywnym zmywaniem. To chyba normy dla gastronomii, a nie zwykłej domowej diety celiakowej?
    Moi lubią chleb Balvitenu Królewski (jasny i ciemny), a Bezglutenu - Bochenek szlachecki (też jasny i ciemny), hitem są świeżo wypiekane bagietki Balvitenu.
    Owies (płatki, mąkę) mogą jeść certyfikowany, dla urozmaicenia kupujemy, choć jest 4x droższy od zwykłych płatków owsianych. Lubią gofry (dodajemy mąki, jakie mamy: jaglaną, gryczaną, z mielonego sezamu, owsianą). Panierki do kotletów robię z mąki gryczanej i jaglanej, robionej z kasz, które mielimy w młynku do kawy. Kupuję je w zwykłym sklepie. Jaglanej z przekreślonym kłosem nie widziałam jeszcze, a w sumie jest najzdrowsza. Przyprawy, nabiał stosujemy zwykły, mogący zawierać "śladowe ilości glutenu".
    Wg tych ostrych norm, to nie trzymam radykalnie diety "zero glutenu", ale badania przeciwciał wychodzą dzieciom zerowe, rosną, tyją, nie lądują w szpitalu z ostrym bólem brzucha, a przed dietą nie było dobrze.
  • Bardzo dobre są panierki z mielonej ciecierzycy i soczewicy czerwonej.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • @Aniuszka Kropka w ksiazce "pokonac alergie" pisze, ze przy problemach alergicznych nie powinno sie spozywac niczego codziennie - czy to kasza jaglana, czy ziemniaki, czy jablka, przy czym licza sie wszystkie produkty z danej grupy pokarmowej, np. jedna z grup stanowia psiankowate, czyli pomidory, papryka, ziemniak, baklazan
  • @Eleonora nie pisalam o normach tylko o jednym znanym mi przypadku, bo Aniuszka pytala o zmywanie
    Nie chce wchodzic w szczegoly, kolezanka miala zalecenie zero absolutne glutenu, wynikalo to z historii choroby
    Jesli u Was nie ma reakcji na sladowe ilosci, to tylko sie cieszyc :)
  • @Eleonora, a gdzie te swiezo wypiekane buleczki Balvitenu mozna kupic?
  • @Aniuszka - zamawiam w sklepie internetowym Balvitenu, mają trwałość 7 dni.
    @malagala - mam nadzieję, że nie ma reakcji, chociaż może byłoby lepiej, gdybym poprawiła szczelność moich zwyczajów. Córa z poniżej 3 centyla weszła na 25-50 po 2,5 roku diety, ale synek utknął na 10 (na diecie jest 2 lata).
  • @jukaa, jesli to nie byłby klopot, to bardzo chetnie sprobujemy Twojego chleba. Jestem bardzo ciekawa przepisu. Na razie wczoraj dopiero sprobowalam zrobic buleczki gryczano-kukurydziane na drozdzach, polecany przez kogos w watku 3xbez. Dla mnie bez rewelacji, ale synek jadl z apetytem. Nie chcialabym chyba jednak za czesto używac maki kukurydzianej, bo zdrowa chyba nie jest - GMO, a poza tym ma wysoki indeks glikemiczny.
    Wlasnie na moich ulubionych platkach jaglanych przeczytalam, ze moga zawierac gluten, i to wcale nie sladowe ilosci, aaaaa!!!!
  • @Eleonora, dzieki, sprobuje zamowic te buły. Te selektywne zmywanie to jeszcze nic, na stronach z poradami dla osob z celiakią zaleca sie, zeby nawet maslo bylo w innych pojemniczkach, bo okruszki z glutenem mogą zanieczyscic. Faktycznie w moim okruszki znalazlam. A to pewnie znacznie wiecej niz sladowe ilosci.
  • Mozna tez zmienic myslenie - gluten jest specjalny, niebezpieczny, zaniczyszczajacy, cos jak surowe mieso w ciazy. I ma osobne miejsce, osobne naczynia, osobne maslo, po prostu jest zawsze specjalnie traktowany. Problem jest taki, ze resztek surowego miesa mozna sie pozbyc, sparzajac wrzatkiem, i nie dodaja go do pieprzu ;)
    Warto jeszcze zwrocic uwage na kosmetyki, leki. No i komunikant
  • @Aniuszka bylam na wykladzie o tym, ten facet z gastrobomii mowil, ze kasza jaglana normalna zawiera ok 2-3% glutenu (albo zboz glutenowych, noe pamietam), ze wzgledu na zanieczyszczenie w procesie produkcji. Okruszki to jednak mniej
  • może ktoś podrzucić przepis na bezglutenowe tortille?
  • czy naleśniki z mąki kukurydzianej robi się tak samo jak z pszennej czy trzeba jakoś zmodyfikowac skład?
  • Czy robiąc ciasto czy tez placki mozna zastepowac proszek do pieczenia sodą?
    I czy ma ktos jakis sensowny przepis na kruchy spod? Pierwszy raz wczoraj piekłam, z maki ryzowej, jaglanej, ziemniaczanej, kukurydzianej i zmielonych migdalow i wyszedl zdecydowanie za kruchy, rozpadal sie wrecz. A na zakonczenie przeczytalam na opakowaniu mąki kukurydzianej, ze moze zawierac gluten, ech....
  • Witam wszystkich:)
    Jestem tu nowa, nie za bardzo wiem, jak poruszać się po forum, ale temat tego wątku, zainteresował mnie, bo kiedyś, dawno, dawno temu. u mojego synka, zdiagnozowano zespół złego wchłaniania.
    Były to lata osiemdziesiąte i nie było wtedy dostępu do bezglutenowych produktów.
    Po ryż i mączkę ziemniaczaną, ustawiały się ogromne kolejki.
    Synek był na kleiku ryżowym, kisielkach z mączki ziemniaczanej itp.
    Gdy poszłam na kontrolę do pediatry, lekarz, zbadawszy malca, zapytał, czy chcę go wychować na cherlaka, który nie będzie znał smaku chleba, nie zje pączka?
    Powiedział mi, że organizm ludzki, potrafi się przystosować nawet do trucizny, gdy będzie odpowiednio dawkowana.
    Zalecił dodawanie do mleka, codziennie po troszeczku mąki, od odrobinki począwszy,
    zwiększając odpowiednio dawki.
    Powiedział, że synek będzie miał biegunkę, może zwracać, ale organizm się wreszcie przyzwyczai.
    To przyzwyczajanie, trwało prawie dwa miesiące, dzień w dzień, ale opłacało się.
    Poiłam dziecko wodą, aby się nie odwodniło i dodawałam tę mąkę systematycznie zwiększając dawkę, jak w kryminale Agaty Christie.
    Dzisiaj 11.01.17  syn skończył 36 lat, je wszystko, co lubi, jest wysoki, ma 190 wzrostu i szczupłą, wysportowaną sylwetkę.
    I pomyśleć, że gdyby nie śp.dr.Neuman, mój syn byłby całe życie na diecie.
  • @Bea
    To było w czasach, gdy choroba nie była tak znana jak teraz, nie było żadnych gotowców bezglutonowych, ani dostępu do internetu, aby się wyedukować w przepisach kulinarnych.
    W mojej przychodni, mój syn był jedynym dzieckiem z taką chorobą.
    Dzisiaj jest o wiele łatwiej "chorować"
  • Celiakia jest chorobą genetyczną. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.