Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Przedszkolak w ED

Dowiedziałem się, że co prawda PiS zniósł obowiązek szkolny dla sześciolatków, to utrzymał obowiązek przedszkolny dla pięciolatków. Chciałbym zatem zapytać, jak się organizuje przedszkolne ED i u kogo?

Komentarz

  • do dyrekcji przedszkola komplet dokumentów - wniosek, oświadczenia i opinię.
  • Hmmm, a mi w przedszkolu obilo sie o uszy, ze obowiazek przedszkolny na 6 latki sie przeniosl. Ale nie wiem kto to mowil, czy dyrekcja, czy rodzice.
  • https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/obowiazek-szkolny-dla-siedmiolatkow-co-sie-zmienia-w-ustawie.html

    Tu w akapicie "Wychowanie przedszkolne" jest, ze 6 latki dopiero maja obowiazek przedszkolny.
  • O, czyli jednak nie ma obowiązku?
  • Ja zapisalam do przedszkola ale tez slyszalam ze obowiazku dla 5 latkow nie ma
  • Tylko jeśli 5 latek ma iść do szkoły jako 6 latek, to musi odbyć przygotowanie przedszkolne, lub wizytę w poradni przed pójściem do szkoły.
  • Panie Boze dzieki za tych rodzicow co w ogole sa zorientowani w temacie.
    Naprawde bez Was bym zginela w tej ED.
    ...
    Na szczescie mam 4latka tzn obowiazek mnie nie obejmie, ale co by było gdybym miala 5-6 dla ktorego bylby obowiazek a ja bym go nigdzie nie zapisala?
    Co wtedy... albo jak nie poszedlby do szkoly a ja bym go nigdzie nie zapisala, nie zglosila. Co przychodzi list? Czy jakis inny nadzor. Co jesli nie jest sie zorientowanym w przepisach?
  • Z listami bywa róznie. Do mnie przychodzą na początku nauki dziecka listy ze szkoły rejonowej. Piszą, że miejsca dla dziecka jest, a gdy dzwonię i mówię, że korzystam z innej szkoły to domagają się, bym podała dokładnie gdzie dziecko zapisane, ba, nawet raz kazali przyjść osobiście - żeby nie było matactw. Powiedziałam, że nie przyjdę, niech sami dzwonią do szkoły, gdzie zapisałam dzieci i sprawdzają, jak chcą tak bardzo.
  • @ramatha, w szkole rejonowej (okregowej, czy jak to sie nazywa) podobno musi byc miejsce dla dziecka, wiec jak bys nigdzie w czasie rekrutacji dziecka nie zglosila, to tam by i tak musieli dziecko przyjac.
  • dzieki za odpowiedzi wyzej,
    a tak normalnie nie trzeba przechodzic procedury z ppp? myslalam ze kazde dziecko idace do ed albo ogolnie do peirwszej klasy musi miec przeprowadzona jakas diagnoze gotowosci szkolnej i ze normalnie takowa odbywa sie w przedszkolu, a jak dziecko nie chodzi do przedszkola to trzeba lazic do ppp po takowy papierek.
    Matko, czuje ze nic nie wiem. Mam nadzieje ze w te 2 lata ogarne sie z tematem :P
  • Jeju już się zestresowac zdążyłam. Nie straszcie.:) Też mam 5-latkę w domu i póki co nigdzie nie zaipsana. Ze szkoły przyszlo pismo że jest dla niej miejsce w zerówce ale oczywiście nie napomkneli, że może iść rok później jako 6latek do zerówki.
  • Mam 5-latka i zapisuję go do zerówki. Podobno jedno badanie w ppp wystarczy na zerówkę i SP. Ale zerówka dla 5-latka konieczna nie jest. Ja zapisałam, bo W bardzo chciał i - moim zdaniem - nadaje się.
  • Pierwsze słyszę, że jedno badanie na zeeówkę i nnauczanie początkowe.
  • osobno na zerówkę i osobno na SP tak do tej pory było
  • Dla 5-latka na zerówkę trzeba.
    Nie wiem, czy jedno badanie na zerówkę i SP wystarczy. Tak mi powiedzieli albo źle zrozumiałam :). Też się zdziwiłam. Tak czy owak badanie zrobić muszę i do zerówki posłać muszę, bo inaczej będzie kłopot ze szkołą rok wcześniej. jak trzeba będzie, to powtórzę badania za rok. A może powtórzymy zerówkę.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.