Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Debata #edukacja domowa - 14.06 Warszawa godz. 16-19

edytowano czerwiec 2016 w Edukacja domowa
Debata:

Edukacja domowa. Jedna teza - pięć perspektyw.
Szanowni Państwo,
Zapraszamy na otwartą dyskusję pt. „Edukacja domowa. Jedna teza - pięć perspektyw.” W debacie udział weźmie Wiceminister Edukacji Narodowej Pan Maciej Kopeć. Wydarzenie odbędzie się 14 czerwca o godzinie 16:00 w Auli Wydziału Studiów nad Rodziną UKSW w Łomiankach, ul. K.K. Baczyńskiego 9.

Nasza dyskusja koncentrować się będzie wokół tezy „Edukacja domowa dopełnia polski system oświaty”. Zaproszeni goście będą wyrażać swoją opinię oraz przybliżą słuchaczom swoje stanowisko. Temat edukacji domowej zostanie naświetlony z punktu widzenia pięciu różnych perspektyw:


PERSPEKTYWA 1: Rodzice

PERSPEKTYWA 2: Naukowcy

PERSPEKTYWA 3: Tegoroczni maturzyści

PERSPEKTYWA 4: Dyrektorzy szkół

PERSPEKTYWA 5: Władza wykonawcza

Pierwsze dwie perspektywy zostaną zaprezentowane w formie wykładu. Kolejne trzy w formie dyskusji panelowej. Zakończeniem debaty będzie sesja pytań do zaproszonych Gości. Jest możliwość zgłaszania pytań mailowo do dn. 12 czerwca. Pytania najczęściej zgłaszane zostaną zadane w trakcie debaty naszym Gościom.

W debacie udział wezmą:

Maciej Kopeć – wiceminister edukacji narodowej
Józef Bogucki - wójt gminy Boguty-Pianki
Aleksandra Sawicka, dyrektor niepublicznej szkoły podstawowej
Marcin Sawicki, dyrektor szkoły niepublicznej, Prezes Fundacji Królowej Świętej Jadwigi
Małgorzata Sikorska - dyrektor szkoły Stowarzyszenia Edukator w Tymiankach-Buciach
Jerzy Sobotkiewicz, dyrektor szkoły publicznej
dr. Andrzej Mazan
dr. Katarzyna Kochan, Uniwersytet Zielonogórski, Wydział Pedagogiki, Psychologii i Socjologii
Agnieszka Gessel, psycholog, rodzic edukacji domowej
dr. inż. Mariusz Dzieciątko, przewodniczący Grupy Roboczej ED, prezes Stowarzyszenia Edukacji w Rodzinie, rodzic edukacji domowej
Łukasz Wojtacha, wiceprezes Stowarzyszenia Edukacji w Rodzinie, rodzic edukacji domowej
Jan Urmański, wiceprzewodniczący Grupy Roboczej ED, rodzic edukacji domowej
Joanna Asplund, rodzic edukacji domowej
Jakub Dzieciątko, tegoroczny maturzysta edukacji domowej
Zuzanna Kozielec, tegoroczna maturzystka edukacji domowej
Zofia Olszowska, tegoroczna maturzystka edukacji domowej
Sarah Taylor, tegoroczna maturzystka edukacji domowej

Zgłoszenia: prosimy o rejestrację na debatę do 12 czerwca pod mailem: mariusz.dzieciatko@edukacjadomowa.pl

Data: 14 czerwca 2016 godzina 16:00-19:00
Miejsce: Aula Wydziału Studiów nad Rodziną UKSW w Łomiankach, ul. K.K. Baczyńskiego 9
Organizator: Grupa robocza edukacji domowej ds. kontaktów z MEN
Osoba odpowiedzialna za kontakt: Magdalena Wojtacha, magdalenawojtacha@poczta.fm, tel. +48 793 64 11 42

Więcej informacji o debacie:
FB - https://www.facebook.com/events/254052164955962/
WWW - http://www.edukacjadomowa.pl/debata
http://debataoswiatowa.men.gov.pl
«13

Komentarz

  • edytowano czerwiec 2016
    Czy są sugestie grupy roboczej, o co warto zapytać [zdalnie]?
  • My jak przystało na rodziców ed będziemy ju z w górach :) Proszę zatem o relację.
  • ja też będę
  • Dr z kropką? :O Ktoś tu chyba jest mało wyedukowany :P
  • @Katia - pewnie ten, co pisał się w szkole uczył, a nie w ramach ED ;-)
  • Również planuję być. Czy dla dzieci znajdzie się tam miejsce, czy lepiej zostawić je w domu? Chyba za długo, żeby wytrzymały nie nudząc się...
  • O kurcze fajnie...
    A jest opcja na nagranie takiej dyskusji?
  • Już wiem, debata jest dla dorosłych. Zapisałam się.
  • @Anka, nie wybierzesz się?
  • @ramatha wygląda na to, że będzie transmisja na żywo (i nagranie też) potem podam link.
  • @jan_u to byloby wspaniale. Podaj prosze link jak bedzie to mozliwe. Czy na taka transmisje tez sie trzeba zapisac albo wykupic dostepbczy cos?
    Tak czy inaczej mam nadzieje ze uda mi sie ta transmisje zobaczyc, a jeszcze lepiej nagranie pozniej.
  • Jest sala dla dzieci. Super!
  • Dzisiaj w Salvetv jest zaproszenie by JU oraz jdziec. Na ich stronie będzie też transmisja.
  • Zapraszam do oglądania transmisji (oczywiście, tych którzy nie mogą być osobiście):


  • Super. Bardzo dziekuje za ten link
  • Przypominam ze to juz!
  • nasi mówią!
    17.03
  • a kto to :)
  • Podziękował!
    =D>
  • I co, ciekawe było?

    Obejrzałem kawałek Aggi, ale potem musiałem iść.
  • edytowano czerwiec 2016
    Najciekawszy był panel maturzystów. Super!

    A ja się zestresowalam. Dwa razy wypadłam z toru i poległam.

    edit - e obejrzałam - bez przesady - człowiek się stresuje - a nie było tak źle.
    Dobrze mówicie ;)
  • @agga nie było źle.
    Maturzyści świetni. Materiały i opracowania będą w miarę niedługo dostępne (film jest cały czas).
    Kilku posłów których zapraszalismy chce się życzliwie spotkać.
    Uff. Łatwo nie było z przygotowaniami, ale mam satysfakcję.
    Jeśli przeczytacie jakieś relacje lub komentarze proszę wrzucajcie tutaj.
  • kilka razy net mi się rozłączył, to na pewno wtedy, gdy @Agga wypadłaś z toru, bo gdy działało to było ok!
    maturzyści świetni :)
  • piszę relację powinna być jutro albo nawet dziś na portalu
    maturzyści rewelacja
  • Maturzysci super bo tacy ogarnieci, samodzielni, swiadomi, dorosli :)
    ...
    Ale ogolnie wszystko super. Bardzo dobrze mi sie słuchało, chociaz czuje niedosyt bo moglabym dluzej.
    Strasznie sie ciesze ze byla mozliwosc online.
  • @Aneczka08 dziękuję za relację. Nie wiem czy dwóch słów wyjaśnienia nie wymaga sprawa tego wójta. To chyba jedyna w Polsce sytuacja, w której szkoła wspierająca ed jest szkołą publiczną, ale prowadzoną przez Stowarzyszenie. Jest to jedyny przypadek, w którym samorząd traci na zmianie reguł, bo dostaje z budżetu mniej, a szkole musi przekazać tyle samo co poprzednio.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.