Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dobre książki dla dzieci

Poproszę o propozycję książek
jakie cieszą dzieci, jakie polecacie ???
Dziękuję

«13456789

Komentarz

  • Koleżanka ma wielki grant na książki do podstawówkowej biblioteki,
    szukamy pomysłów :)
  • Nela rewelacyjna do szkoły. U mnie w zerowkach dzieci uwielbiają.  Astrid Lindgren (Pippi i inne książki) też polecam.
    Podziękowali 1Karolinka
  • Wielkie dzięki !!!
  • Beręsewicza Pawła wszystko (w tym nowe tłumaczenie "Ani z Zielonego Wzgórza") - Ciumki 4 części i cała reszta.
    Zwiadowców i Drużynę - wszystkie tomy - dla chłopaków super.
    Będę dziś wieczorem spisywać propozycje dla naszej szkolnej biblioteki - jak poczekasz, to Ci wyślę, tylko na priv mi  email podaj.
    k.
    Podziękowali 1Karolinka
  • poszedł priv
    Podziękowali 1kowalka
  • I jeszcze polecę cztery tomy Gladiatora, autor Simon Scarrow - jakoś chyba tak. I książka dla dzieci o Ince, tylko tytuł wypadł mi z głowy, ale mogę namierzyć. 
    Podziękowali 1Karolinka
  • Astrid Lingren - obowiązkowo - Pippi, Emil ze Smalandii, Dzieci z Bullerbyn i inne
    "Opowieści z Narni" St. C. Lewis - dla mnie nr jeden, ukochana książka mojego dzieciństwa
    seria o Basi jest bardzo fajna, ale to raczej dla przedszkolnych dzieci
    "Złoty kluczyk czyli przygody pajacyka Buratino" Aleksy Tołstoj
    "Cudaczek-Wyśmiewaczek" 
    "Pod ziemią. Pod wodą" Mizielińskich
    ksiądz Twardowski "Dziecięcym piórem"

    Podziękowali 1Karolinka
  • A może ktoś potrafi po prostu odkurzyć wątek z książkami dla dzieci. Tam było już dużo ciekawych propozycji.

    Podziękowali 1Karolinka
  • Papuzinska Mój Tato szczesciarz, Asiunia. George MacDonald Królewna i goblin, Królewna i Curdie. Eliza Piotrowska - seria Święci usmiechnieci, przewodniki po polskich i europejskich miastach
    Podziękowali 1Karolinka
  • Arka czasu
    Podziękowali 1Karolinka
  • Książki Marii Buyno-Arctowej
    Podziękowali 1Karolinka
  •  Muminki

    Podziękowali 1Karolinka
  • Wątek "Wartościowe książki dla dzieci"
    Podziękowali 1Karolinka
  • A ja dla odmiany nie polecę (żeby sie ktoś nie nabrał jak ja) Zosi z ulicy kociej
  • To ja, do kompletu, nie polecę Grzegorza Kasdepke. Może serię o przygodach detektywa Pozytywki jeszcze jakoś da się znieść, ale inne pozycje - tragedia! Język byle jaki, napisane bez polotu, lewicowa indoktrynacja - fuj!
    Podziękowali 3MonikaN Karolinka Natalia
  • nie cierpię jego książek!
    Podziękowali 1MonikaN
  • Andrzej Maleszka - wszystkie tomy serii Magiczne drzewo, Joanna Olech - Dynastia Miziołków, Trudne słówka, wszystkie tytuły Joanny Krzyżanek, np. o Cecylce Knedelek
    Podziękowali 2Karolinka edytam
  • Ja tez nie lubię Kasdepke, poza tym detektywem właśnie, kolejne wypozyczylam, ale nie dalam rady czytac.

    Jak ktoś chce dla małego dziecka 2, 3 lata, seria Maly Króliczek. Jest jedna część o magicznej marchewce, to nie kupilismy, ale pozostałe są super! Urocze książeczki, format a4 i ładne ilustracje :).
  • O smoku, który lubi krówki.
    Dla dzieci 6+, odjechane, ja się uśmiałam i syn tez. 3 latek nie zrozumial dowcipu. 

  • Żadna "dynastia niziolkow", toż to taki chłam jak pozycję KasdepkE.  Do tego grona jeszcze Onichimowska pasuje. A Maleszka też kontrowersyjny nie mniej. 
    Podziękowali 1Karolinka
  • Przepraszam za błędy. 
  • Cecylkę mam czytaliśmy, super jest Kot Filemon :) chyba ze 3 razy go całego przeczytaliśmy :) Wróbelek elemelek tez niezły, czytaliśmy Bolka i Lolka o detektywach ale dziewczynom średnio przypadło do gustu, Reksio jest fajny, chciałam Przygody Baltazara Gąbki kupić ale boje się czy moje ogarną już temat. Leśne Skrzaty RATUJĄ przyjaciół Klimczaka fajna pozycja (o ochronie przyrody, przyjaźni i pomaganiu innym), teraz kupiłam o smogu część i zobaczymy. Ja w ogóle np poszukuje książek bogato ilustrowanych bo mam dzieciaki z niedosłuchem i nie koniecznie rozumieją sens czytanego tekstu, z obrazkami jest lepiej. Właśnie może polecicie jakąs serie dla 6 latki (obecnie czytamy Dzieci z Bullerbyn) , bo czytaliśmy tą Zosie i ona taka wesoła lajtowa książka, super się czytało, ale juz 3 tom mnie troche zaniepokoił a w 4 otwarcie rozwody super-food mi nie podeszły 
  • Z Zakamarkow jest kilka ksiazek o Madice i Lotcie. Maja sporo ilustracji i dobrze sie je czyta. Klimatem jak Dzieci z Bullerbyn
  • Wierni Przyjaciele - ale to juz od przedszkola mozna czytac. Pik-Pok chyba z Wyd. Literackiego ma wiecej ilustracji i sie bardzo podoba. Przygody Slonia Bombika - moim sie bardzo podobaly
  • @mysikrolica mamy od nich Dzieci z Bullerbyn, Ah, ten Emil i Lotta , graficznie są po prostu nie do pobicia, ale mają tylko po 3 opowiadanka max (czytaliśmy je w wieku 3-4 lat - teraz dziewczyny chcą więcej), obecnie Dzieci z Bullerbyn mamy z NK w jakimś jubileuszowym wydaniu więc całkiem sporo obrazków też mają (choć zakamarkom nie dorównuje)
  • O Pik Pok nie wiedziałam że jest książka, na pewno zainwestuje :)
  • To od razu napisze ze Wierni Przyjaciele tez maja malo tekstu, za to piekne ilustracje. Dr Dolittle? Cala seria na troche czytania starczy :D
  • Pik-Poka czytaliśmy, mam w biblioteczce po mnie ;), ale musiałam trochę niektóre rozdziały cenzurować, bo głupoty powypisywane, ale do Pik-Poka mam sentyment, uwielbiałam tę książkę :).


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.