Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

przytulamy.... - zadanie na Adwent :)

"PRZYTUL MAMĘ po raz trzeci.
Kochani, już po raz trzeci chcemy Wam zaproponować adwentową modlitwę w intencji naszych mam z Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej.
Szybkimi krokami zbliża się Adwent. Startujemy więc dzisiaj i przyjmujemy zgłoszenia od Was, którzy staniecie się duchowymi opiekunami naszych mam.
Adwent to czas radosnego oczekiwania na Narodziny Chrystusa. Jest to ważny czas również dla mam przebywających w Domu Samotnej Matki im. S. Leszczyńskiej. W tym okresie będą przeżywały swoje rekolekcje adwentowe. Dla wielu z nich jest to szansa na powrotu do jedności z Panem Bogiem, czas nawrócenia, powrotu do Niego po wielu latach błądzenia z daleka od Boga. Jest to trudna droga, wymagająca odwagi i determinacji.

Zastanawiałam się jak możemy im pomóc? Bo jest też inny aspekt ich codziennego życia - samotność. Na co dzień czują się opuszczone, niekochane, pozostawione przez najbliższych, niepotrzebne nikomu. Same z problemami wychowawczymi, które normalnie rozkładają się na dwoje rodziców, same bo nie mające wsparcia babć i dziadków.
Trzy lata temu zadałam sobie pytanie, co możemy zrobić dla nich, by przerwać to poczucie osamotnienia. Święta Bożego Narodzenia to też święta rodzinne większość z nich spędzi je w Placówce, bez rodziny, bo jej po prostu nie mają.
Chciałam zaproponować Wam włączenie się do akcji „Przytul Mamę”. Będzie polegała ona na objęciu duchową opieką jednej mamy przez cały okres Adwentu do Bożego Narodzenia. Chciałam Was prosić o codzienną modlitwę w intencji jednej konkretnej mamy, której imię poznacie. Modlitwę, może jakieś wyrzeczenie. Na zakończenie proszę byście na dzień Wigilii Bożego Narodzenia napisali do przydzielonej sobie mamy list, parę ciepłych słów, by wiedziała że nie jest sama, oraz byście przygotowali upominek dla jej dziecka. Najczęściej nie stać je na zrobienie prezentu dla swoich dzieci.
Proszę Was też, by tym prezentem dla dziecka nie były rzeczy używane, lepiej ofiarować coś skromniejszego ale żeby to było nowe. Przez cały rok te dzieci korzystają z używanych ubrań, zabawek, którymi inni rodzice się z nimi dzielą.
Wystarczy napisać na adres mailowy dsm@csr.org.pl
Siostry przydzielą Wam konkretną mamę, poznacie jej imię i imię dziecka. Listy należy przesłać na adres Domu Samotnej Matki im. S. Leszczyńskiej : ul. Broniewskiego 1a, 93 – 162 Łódź.
Wiadomo nie każda mama ma jedno dziecko. Myślę sobie , że każde kolejne dziecko to dla rodziców wyzwanie, dlatego mama, która np. ma 3 dzieci będzie omodlona przez 3 osoby. One potrzebują więcej wsparcia."
Podziękowali 6nowa Basja babka4 Sonia Agmar Mle
«1

Komentarz

  • Mam już mamę od wczoraj dziękuję za założenie wątku i zapraszam wszystkich
    Podziękowali 1Katia
  • Jakby ktoś (z W-wy) i chciał, i bał się, że ie podoła, bo ma duzo zobowiązań modlitewnych, to może przytulimy razem? Zajęłabym się stroną duchową, a ów ktoś prezentem :) (wszystko wskazuje na to, że nie będzie mnie stać nawet na znaczek :( ).
  • Pomyślałam, że to fajny sposób we włączenie w akcję bycia "za życiem".
    Mam już swoją podopieczną  :)
  • i u nas i nie tylko...
     posłałam na maila i już kilka osób sie zgłosiło
  • @Katia mogę zająć się prezentem. Nie jestem co prawda z Waży,  ale to chyba nie przeszkadza 
  • @Aga85 nie przeszkadza raczej mi też ktoś pomagał w pierwszej akcji drugiej bo było bardzo krucho u mnie
  • Aż 4 osoby się zgłosiły do pomocy w przytulaniu :smiley: Kusi mnie, aby przytulić 4 mamy ;)
  • A może jeszcze ktoś adwent zaczyna się w niedzielę
  • Ktoś jeszcze nie przytulił Mamy?
    Podziękowali 1nowa
  • Super inicjatywa i myślę, ze jak włączę w tą modlitwę dzieci to będzie dla nich dobry czas :) Już napisałam maila z prośbą o zgłoszenie. 
    Podziękowali 2nowa Katia
  • Ja też już mam mamę :)
  • ja już też się doczekałam :)

    Podziękowali 1nowa
  • Dziękuję , bardzo za wyciągnięcie wątku mam mamę 
  • i ja :)
    Podziękowali 1nowa
  • jeszcze się załapałam :)

    Podziękowali 1nowa
  • a ja wysłałam w sobote wieczorem i czekam, czekam i nic...
  • W tym roku też przytulamy :)

    >>Już po raz szósty ruszamy z adwentową akcją dla Mam z Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej.
    Szybkimi krokami zbliża się Adwent. Zanim się rozpocznie przyjmujemy zgłoszenia od Was, którzy staniecie się duchowymi opiekunami samotnych Mam.
    Jak możemy im pomóc?
    Jest taki trudny aspekt ich codziennego życia - samotność. Na co dzień czują się opuszczone, niekochane, pozostawione przez najbliższych, niepotrzebne nikomu. Same
    z problemami wychowawczymi, które normalnie rozkładają się na dwoje rodziców, same bo nie mające wsparcia babć i dziadków.
    Co możemy zrobić dla nich, by przerwać to poczucie osamotnienia?
    Święta Bożego Narodzenia to święta rodzinne większość z mam spędzi je w Placówce, bez rodziny, bo jej po prostu nie mają.
    Włączcie się do akcji „Przytul Mamę”.

    Akcja ma 3 elementy składowe.

    1.Modlitwa.
    2.List.
    3.Upominek świąteczny dla Mamy.
    Będzie polegała ona na objęciu duchową opieką jednej Mamy przez cały okres Adwentu do Bożego Narodzenia. Ta opieka polega na codziennej modlitwie w intencji jednej konkretnej mamy, której imię zostanie Wam przydzielone. Adwent to czas radosnego oczekiwania na Narodziny Chrystusa. Jest to ważny czas również dla mam przebywających w Domu Samotnej Matki im. S. Leszczyńskiej. W tym okresie będą przeżywały swoje rekolekcje adwentowe. Dla wielu z nich jest to szansa na powrotu do jedności z Panem Bogiem, czas nawrócenia, powrotu do Niego po wielu latach błądzenia z daleka od Boga. Jest to trudna droga, wymagająca odwagi i determinacji.
    Na zakończenie trzeba napisać na dzień Wigilii Bożego Narodzenia list do przydzielonej sobie mamy. Chodzi o kilka ciepłych słów, by wiedziała że nie jest sama. Te listy są bardzo ważne. Czasem po wielokroć czytane w ciągu roku.

    Ostatnim etapem akcji jest przygotowanie upominku na święta dla Mamy. Najczęściej nie myślą one o tym, by zrobić dla siebie prezent.
    Prośba jest taka, by tym prezentem nie były rzeczy używane, lepiej ofiarować coś skromniejszego, ale żeby to było nowe. Przez cały rok korzystamy z darów w postaci rzeczy używanych, a święta to szczególny czas.
    Zgłoszenia przyjmujemy na adres mailowy dsm@csr.org.pl
    Siostry przydzielą Wam konkretną mamę, poznacie jej imię i imię dziecka. Listy
    i upominek należy przesłać na adres:
    Dom Samotnej Matki im. S. Leszczyńskiej :
    ul. Broniewskiego 1a, 93 – 162 Łódź. – z dopiskiem np. Ola mama Krysi

    Wiadomo nie każda mama ma jedno dziecko. Każde kolejne dziecko to dla rodziców wyzwanie, dlatego mama, która np. ma 3 dzieci będzie omodlona przez 3 osoby. Ona potrzebują więcej wsparcia."

    Podziękowali 2Mle Malena
  • A jakby ktoś miał moce przerobowe, a nie czuł się na siłach jeśli chodzi o list i paczkę, to polecam siebie do przytulenia ;)

  • Świetna akcja, zgłaszam się od razu! @Katia , bo jeszcze kawa nie zadziałała, ten upominek to dla mamy czy dziecka? Czy dla obojga? Dostanę informację krótką o tej kobiecie, o czym marzy, w jakim wieku maluch?
  • Katia powiedział(a):
    A jakby ktoś miał moce przerobowe, a nie czuł się na siłach jeśli chodzi o list i paczkę, to polecam siebie do przytulenia ;)

    Katia, napiszesz mi na priv?
  • edytowano listopad 2019
    @Aga85 @Polly ja nie Katia ale odpowiem upominek nie obowiazkowy fajnie jak się pomyśli też o mamie siostry podaja zazwyczaj tylko imiona czasem też wiek , prędzej dziecka niż mamy , bardzo bardzo ważny jest list pocztowka z życzeniami ,czy po prostu napisane dobre słowo 
    A i uprzedzam to nałóg w ubiegłym roku nie zglosilam sie i mam poczucie że tamten adwent był nie wiem....smutny/ pusty 
    Bylam od kad jestem tu na forum i pierwszy raz Katia założyła watek 
    Polecam bardzo 
    Podziękowali 1Katia
  • A Katia Ciebie zawsze przytulam ..
    Podziękowali 1Katia
  • @nowa, dziękuję, już otrzymałam odpowiedź na zgłoszenie. Mam mamę i jej 1,5-roczną córeczkę. Bardzo się cieszę.
  • I bardzo bardzo dobrze 
    Podziękowali 1Polly
  • zgłaszam się
  • Czy ten prezent ma być dla mamy czy dla dziecka? I jeśli możecie napisać w jakiej kwocie robicie taki podarek?
  • @mamaw, zrozumiałam,,że dla dziecka, przeznaczyłam 50 zł. Dla mamy planuję jakiś kosmetyczny drobiazg, ale to już tylko symbolicznie.
    Podziękowali 1mamaw
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.