Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

KIEDY JAK i GDZIE starać się o zerówkę w ED

245

Komentarz

  • Aneczka08 powiedział(a):
    w zeszły roku jak przedłużano dziecku etap edukacyjny o rok czyli zostawało w pierwszej klasie to egzaminu w ogóle nie było, dopiero po dwóch latach pierwszej klasy

    po zerówce nowe papiery i opinia.
    No i właśnie się obawiam że w urzędniczych glowkach się urodzi równanie: dziecko nie zdawało egzaminów=znaczy niesklasyfikowane=znaczy należy cofnąć zgodę na ED. 
  •  Tu dziś ruch, to zaproszę - o 10.00 w Radiu Kraków audycja o idei edukacji zróżnicowanej, pół godziny: http://www.radiokrakow.pl/sluchaj-online/
    :)
    Podziękowali 2Marcelina E.milia
  • dobrze, że mnie te problemy nie dotyczą...
    Ja nie będę miała dziecka w ED
    ja chcąc by córka była we wspaniałej dydaktycznie ochronce gdzie po prostu siostra ucząca nie ma papierka, nie ma uprawnień i nie jest to formalnie zerówka, chcę mieć teoretycznie ją w ED na ten rok...a potem myślę już normalnym trybem w szkole...
  • Trochę wypadlam z rytmu. Podpowiecie czy
    na te chwilę z dzieckiem rocznik 2012, podlegam wylacznie pod nowe przepisy?
    Czyli publiczna poradnia + szkoła w województwie?
    Czy mogę coś jeszcze zakombinowac?
  • 2012 to niestety już nowe przepisy, bo raczej ciężko 5latkę do pierwszej klasy od września puścić. Chyba że geniusz... ;) moja niestety nie ;)
    Podziękowali 1wiesia
  • @aghi  a gdzie ta szkoła?  
    bo jeśli u nas będą robić pod górę to będę szukała alternatywy...ale nie podejrzewam... ;) raczej sie z nami liczą :dizzy: 
  • Z tego, co wiem, to nie. Musi rocznik 2011. Jeśli jednak chce się dziecko posłać wcześniej, to lepiej zacząć zerówkę, bo wtedy łatwiej zacząć szkołę jako 6-latek. Z zerówką nie potrzeba dodatkowej opinii poradni pp.
  • @Bea - teoretycznie jest to rozwiązanie. Niska frekwencja jest jak najbardziej podstawą do powtarzania roku. Sama mam takie dziecko.
    Ale nie umiem, naprawdę nie umiem nic powiedzieć, czy za kilka miesiecy takie rozwiązanie będzie możliwe. Na logikę-tak. Ale jak wiemy w wypadku tej ekipy logoika to nie jest coś, czym isę kierują.
    Tak naprawdę nic nie wiadomo a spotkania z dyrektorami są pod hasłem "jakkolwiek by nie było, trzeba będzie dać radę i za wiele nie dyskutować, bo to i tak niewiele zmieni"

    Aaaa- usłyszałam, ze po 3 klasie, w 4 zmienia się wychowawca i wchodzi normalne nauczanie przedmiotowe. Ale znowu - nic pewnego
  • a mam jeszcze jedno pytanie

    moja dyrekcja jest przychylna mojej propozycji( tzn byłam niemal pewna, że nam nie odmówi i faktycznie), ale wiedzę ma małą i nieco strachu przed papierzyskami i wszystkim co nowe

    nie ma pewności, że w naszej szkole powstanie od września oddział zerówkowy, czy wówczas mimo brak takiego oddziału, szkoła może przyjąć moje dziecko z nauczaniem domowym do takiego "nieistniejącego oddziału"
    @kociara?
    ktoś coś?
  • moim zdaniem jak najbardziej, bo dzieci z ED nie są przypisane do żadnego oddziału.
    Podziękowali 1sylwia1974
  • @ola_g, ale przecież 6 latki (rocznik 2011) mogą chodzić do zerówki w przedszkolu? Czy coś się zmieniło?  Mam w planach zostawić corke w przedszkolnej  zerówce...
  • Gadałam wczoraj z mamą bardzo zorientowaną politycznie i mówiła, że wg nowej ustawy rodzic może wybrać, że 6-latek zostanie w przedszkolu ( a większość rodziców chce zostawić) i wtedy gmina może być w kropce- jeśli zabraknie miejsc dla 3- i 4-latków, to wylądują w szkole właśnie one, a nie 6-latki.
    Znam przypadek, że dziecko realizuje podstawówkę i gimnazjum ED w kolegium, które ma tylko stacjonarnych licealistów. Praktycznie można, ale czy kuratorium może się doczepić, to nie wiem. Pewnie szkoła całą papierologię, programy nauczania, dziennik obecności i tak musi wtedy prowadzić, czy jej się będzie chciało dla jednego ucznia?
  • Kurcze Sylwia nie wiem. Spróbuję się dowiedzieć 
    Podziękowali 1sylwia1974
  • Kiedy dziecko idzie do pierwszej klasy wymagają nowej opinii z PPP. Dlaczego? Przecież zerówka to oddział przedszkolny w szkole podstawowej, tej samej, do której dziecko ma chodzić dalej, tyle że do oddziału 1. Czy jest to prawnie uzasadnione?
  • Na samym dole strony jest dokument
    Podziękowali 1Gosia5
  • Gubię się w dokumentach. Mogłabyś jakimś cytatem poratować?
  • zjedz niżej w tym linku i tam są 2 białe strony wklejone pt Interpretacja MEN w sprawie ważności zezwolenia i opinii PPP
    Podziękowali 1Gosia5
  • Czyli nie można. Szkoda :(
  • No ok, mamy koniec sierpnia. Da się dla rocznika 2011 załatwić jeszcze ed? I od czego by się tu za to zabrać?

    sytuacja wygląda tak. Córka rocznik 2011. Zapisana do prywatnego przedszkola do grupy zerówkowej od września. Będziemy musieli się przeprowadzić, więc z powodu dojazdów musiałabym ją przepisać do rejonówki po ok. 2 miesiącach. No nie jest to komfortowa sytuacja. Pytanie, czy mogę ją jeszcze zostawić w ED?
  • Myślę że spokojnie można do Moracza
  • da się, szukaj na szybko prywatnej poradnii co Ci zrobi w kilka dni opinię i znajdz szkołę rpzyjazną i zapisuj. Za rok jeśli będziesz chciała kontynuować to musisz opinię na nowo w poradnii państwowej.
  • @Aneczka08 czyli zaczynam od znalezienia poradni pp, mówię, że chce zrobić badania pod ed? 
  • tak opinię nt dziecka do celów edukacji domowej. (nie zgodę!!!)
    Podziękowali 3Dorotak E.milia zapominajka
  • Tylko tę poradnie umów natychmiast, żebyś zdążyła ze wszystkim do końca miesiąca. 
    W tym miesiącu jeszcze możesz zapisać dziecko w województwie jakim chcesz, zerówka nie ma egzaminów, możesz wybrać koniec świata!
    Podziękowali 2Dorotak E.milia
  • W zerowce nie ma egzaminow (przynajmniej jak mysmy byli, nie bylo). Moze siostry by Was na ED przyjęły? Im dotacja idzie, a Wy ich nie absorbujecie niczym. Jesli sie lubicie, to mozna sie umowic, ze wpadniecie na Jaselka, czy cos. 
    K.
    Podziękowali 2Dorotak E.milia
  • A jak Siostry nie, to polecam Sawickich, na ich stronie.formularze, wydrukowac, wypelnic, odeslac, koniec formalnosci. Tylko potwierdz telefonicznie. 
    Podziękowali 2Skatarzyna Dorotak
  • Nie jestem pewna czy w zerówce jest subwencja. Tam jakieś zmiany były. Moim zdaniem chyba nie ma
  • Ale poza rejonem jeszcze mozna teraz? Myślałam, ze tylko ci, co kontynuuja.
    My bylismy u Sawickich, ale to 2 l.temu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.