Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

"Życie Duchowe nie polega na myśleniu ale na działaniu"

edytowano marzec 2007 w Ogólna
To tyle....

Komentarz

  • A skąd to cytat?
  • To cytat Ojca Józefa Augustyna - Jezuity - gdy byłem na rekolekcjach Ignacjańskich - zamknietych / 8 dni/ nie wolno rozmawiać - polecam - wiedza jaką tam zdobyłem i to na wielu płaszczyznach - bardzo sie przydaje w życiu codziennym - a co dla paplania to nie wiem czy to do mnie ? Michał
    Czy należy działać bezmyślnie ? - czasami człowiek sobie coś wymyśli i myśli że to jest dobre co zrobi - a ostateczny wynik jest negatywny - myślę że przed konkretnym działaniem poświęcic trzeba sporo czasu na modlitwie - dał nam przykład Jan Paweł II
    - a wiem z doświadczenia że systematyczna modlitwa i "dobra" jest chyba najcięższym zajęciem na ziemi. I z wiekiem im dłużej ją "ćwiczymy" powinno być lepiej i łatwiej ale jest przeciwnie - coraz trudniej - bo człowiek na modlitwie poznaje swoją ograniczoność i słabość - i wtedy sprawdzają się słowa Jezusa "że bezemnie nic uczynić nie możecie"
    Chyba się rozpaplałem - sory - uciekam
    Ale jeszcze nie, muszę dwa słowa do dyskusji o Giertychu - nie chcę już tam wchodzić bo autentycznie nie chciałbym kogoś obrazić - przypomina mi sie tylko cytat z Pisma Św. nie zacytuję teraz dosłownie - ale chodzi o perły rzucane i cos tam o świniach - sorry ! myślę że z niektórymi osobami nie ma co dyskutować o perłach bo i tak je pobrudzą nie dostrzegając ich piękna.
    A może to ja ?
    Chyba masz racje Michał za dużo paplania z mojej strony
    Dobrej nocy i niech nam sie przyśnią PIĘKNE PERŁY
  • przez 8 dni nie wolno rozmawiać - znając realia w dużej rodzinie, powiem: to bardzo dobrze dobrany rodzaj odpoczynku:)
    połaczony z duchowymi wartościami do tego jeszcze
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.