Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

KIEDY JAK i GDZIE starać się o zerówkę w ED

135

Komentarz

  • Aa, teraz zobaczyłam wpis @Skatarzyna
    Ok.!
  • Jeszcze można do końca sierpnia
  • W ciazy i z 3 maluchow moje ruszanie sie z domu ma zwiazek tylko z Moja checia wymarszu. Poranne zrywanie do placowek odpada ;). U nas maz ma ranna zmiane, ale teraz najmlodsze placowkowe ma 6 lat, wiec sami sie wybieraja.
  • Szkoła musi mieć oryginał opinii
  • @Agnicha, masz namiary na jakąś prywatna poradnie pp w Trójmieście?
    Podziękowali 1wiesia
  • Matko czytasz mi w myślach @Dorotak, się zastanawiam czy Z. naszej tego nie zrobić... nuuuudzić się będzie dziewczyna jeśli nam się nie uda dostać do ED.
    Podziękowali 1Dorotak
  • Wiesia, a Wy w tym roku do zerówki idziecie?
  • Mogą jeszcze do końca miesiąca, my dostaliśmy dla naszych "pierwszaków" tydzień temu i obydwie szkoły je akceptują.
  • Prywatne mogą do 31 sierpnia, potem już nie wg nowych przepisów.
  • Nie ma subwencji, ale też pracy nie ma, żadnych egzaminów czy innych kłopotów. li i jedynie kwestionariusz gotowości szkolnej, ale to też można zdalnie.
  • @OlaOdPawla niee... ale co z nimi robić... 500 wydalam na książki w zasadzie tylko dla niej (beletrystyka + jakas wiedza encyklopedyczna). Do pisania szlaczkow ma wstręt także bez sensu raczej w tym roku formalizowac jej status. Wyobrazam sobie ze skoro w podrecznikach wymagaja szlaczkow to taka jest podstawa programowa. Tylko jak piszecie egzaminu nie ma to i nie sprawdza ze nie umie...
  • edytowano sierpień 2017
    A czy w trakcie roku szkolnego np w styczniu, czy od nowego semestru  będzie mozna sie starać o ed? Czy dopiero z nowym rokiem szkolnym 2018 ?

    Moje córki ida do przedszkolnej zerowki prywatnej ale nie wiem czy nam to wszystko zagra i jeszcze w grudniu sie dzieć nowy urodzi i nie wiem czy nie lepiej bedzie je jednak zostawić w domu. Teraz sie strasznie ciesza ze ida ale obawiam się że moga sie nudzic i rozczarowac przedszkolem. ED wiec caly czas wisi w powietrzu jako opcja, tylko czy da sie tak w trakcie roku?
  • Da się.
    Podziękowali 1camille
  • edytowano sierpień 2017
    Ok. Rozumiem ze tylko panstwowa ppp będzie obowiązywać z papierów potrzebnych do ed? Szkole przyjazna mamy , nawet kilka w mieście wiec tutaj to sie nie martwię. 
  • @camille tak
    Podziękowali 1camille
  • przerasta mnie problem edukacji Zosi... bez kitu :D 
  • edytowano sierpień 2017
    Ale to nie problem edukacji Zosi, bo jest fajna, bystra dziewczynką, tylko problem z decyzja i pojsciem za nia (ta decyzja, nie Zosia), jak sądzę. :)
    Akurat tu każda decyzja bedzie ok., i każdą mozna zmienic za jakis czas. 

    Przerabialismy, dacie rade!
  • @Dorotak, i pytaliscie u Siostr?
    Czy sami macie watpliwosci ED/placowka?
  • z Siostrami zalatwione właśnie dwie godziny temu, tylko zostały 3 dni na załatwienie papierów. a to dość mało. nawet jak na prywatne pp. dzwoniłam nawet do państwowej poradni. Pani mi dyplomatycznie oznajmiła, że termin zależy od wielu czynników, ale oni dają z siebie wszystko... heh.
  • @Dorotak, ale jak staracie się w waszym województwie, to nie ma co stresować się trzema dniami, można załatwić to na spokojnie z publiczną PPP już po ropoczęciu roku.
  • No nie bardzo. Bo chodzi o to, że Siostrom zależy na przyjęciu na to miejsce innego dziecka. W listopadzie jak się przeniesiemy to juz będzie trudniej znaleźć chętnego dla dzieci z obowiązkiem. Mogą mieć 25 dzieci w grupie, więc zapisanie Z.do ed od 1 września byłoby rozwiązaniem satysfakcjonującym i Siostry i nas. 
  • A one nie moga zapisac tego dziecka teraz, a Wy przeciez bedziecie na ed. Siostrom termin w pp pokazac,ze oficjalnie zaraz na ed pojdziecie. Subwencje za Was i tak pobierac beda.
    Te 25 os.maja narzucone z góry, czy wew.przepis?

  • Z tego co mówiła, to z góry. Znalazłam jedną poradnie, w której pani mi powiedziała telefonicznie, że może spróbować to ogarnąć. Mam tylko nadzieję, że finansowo nas to nie przerośnie. Ok
    To podpowiedzcie proszę... Jak będę miec opinie z poradni, to co dalej?
  • Wejdź sobie np. na stronę Sawickich, popatrz w dokumenty do pobrania, skopiuj zmieniając nazwę placówki i już.
    Podziękowali 1Dorotak
  • @Skatarzyna , dzieki, mam, czyli zanoszę to do Siostr i one wydają jakąś zgodę, czy jak to potem wygląda? Bo Zosia byłaby pierwszym uczniem u nich w ed:P Siostra sama była przerażona, ale naprawdę starają się pomóc, więc jest dobrze;-)
  • wydają decyzję - zgoda na spełnianie obowiązku szkolnego poza szkoła klasa "0"
    musisz jeszcze oświdczenie o posiadaniu odpowiednich warunków do nauki napisac.
    Podziękowali 1Dorotak
  • pegaz nie prowadzi. chyba się udaje powoli zalatwiać. no zobaczymy. Zosia jeszcze nie wie, muszę jej szukać szybko zajęć, bo umrze w domu z nudów. a ja z nią:D
  • @Agnicha, może mi tak powiedzieli w świetle nowych przepisów? zajęcia obojetnie, ale już na miejscu w Gdańsku, tu nie ma sensu ;-)
  • Wracam do punktu wyjścia. 600zl za opinie. Jedyna poradnia która się do tej pory zgodziła. O losie.
  • Lomatko w Wwie najdrożej 400 słyszałam, możesz powiedzieć że to nie musi być pełna opinia tylko do celów ed
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.