Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

ED - materiały

178101213

Komentarz

  • Bo ponoć to zaburza naukę, mnożenie to jest inne działanie niż dodawanie i wg Gruszczyn Kolczynskiej nie należy ich zamieniać. Ja się nie znam więc przyjęłam że ona wie co pisze
    Podziękowali 1Eleonora
  • Trudno mi się zgodzić z nią, mam chyba inne rozumienie mnożenia. Ten pan Bieńkowski z PW, który w tamtym roku prowadził fakultet z matmy dla gimnazjalistów ED, to rozumiał tak jak ja- czyli, że dodawanie pomaga w opanowaniu tabliczki mnożenia. Może to jest podejście politechniczne (brak zamiłowania do pamięciówy w matematyce). Ale może nie do każdego przemawia i może w badaniach pani prof. wyszło, że nie powinno się dodawać tylko budować prostokąty to będzie szybciej i łatwiej? 
  • manna powiedział(a):
    Nie mogę edytować. Nie chodziło mi o figi tylko o Tofifi.
    u nas raczej figi ;)
  • Dziewczyny czy wprowadzacie jakieś podstawy matematyki dla 4 latka? Widzę, ze ciągnie go w te stronę i myślę sobie może coś w lekkiej formie by spróbować ;)
  • Jak lubi, to można zacząć od liczenia w życiu codziennym. Typu: ile trzeba przygotować talerzy, sztućców itp., żeby było dla każdego. Jak to już będzie łatwe, to proste zadania z tekstem na dodawanie i odejmowanie. Moja sześciolatka do tej pory bardzo lubi, a zaczynałyśmy, jak miała 4.
    Podziękowali 3Skatarzyna monia3 Basja
  • edytowano kwiecień 2017
    Właśnie znalazłam portal latorosle.pl 

    Po pobieznym przejrzeniu wydaje sie, ze maja ciekawe pomysly na zabawy, ale jak kogos gorszy ulozenie z Lego scen biblijnych, niech nie zaglada. Mi sie spodobal pomysl na dekorcje wielkanocna - pusty Grób Pański. 

    http://latorosle.pl/strefa-dziecka/pusty-grob-zrob/
  • pusty Grób Pański od lat się tu na Forumie powtarza, tylko ładniejszy! 
    http://wielodzietni.org/index.php?p=/discussion/14582/wielkanocne-zrob-to-sam-a
    Podziękowali 1E.milia
  • Pomocy, wprawdzie dziecko w systemie,  klasa 2 podstawówki i kompletna blokada na matematykę. Czy możecie polecić jakieś materiały do ćwiczenia mnożenia i dzielenia do 30?
  • A zaraz wujka Google spytam
     Dzięki 
  • u nas mnożenie jako kwadraty i prostokąty oraz ile tato czego kupił dla 5 synów, dwu córek, wszystkich dzieci, psów, kobiet załapał pięciolatek, na konkretach, a później dopiero na liczbach.
    Podziękowali 1Laf2011
  • teraz na czasie jeszcze rzędy sadzonek ;)
    Podziękowali 1Laf2011
  • Ulubioną zabawą moich dziewczyn utrwalająca tabliczkę mnożenia jest bingo :)
    przy mnożeniu do 30 spokojnie wystarczą zwykłe kostki do gry. Rzucamy mnożymy przez siebie dwie wyrzucone liczby i skreślamy wynik.
    Przy etapie nauki, jako pomoc mają wydrukowaną tabliczkę mnożenia, taką w kwadracie 10 na 10.
    Zrobiłam im również grę też opartą na podobnej zasadzie, najlepszym elementem jest to, że na poprawnym wyniku kładą kolorowe kryształki, taki gadżet a wiele radości :)
    Podziękowali 3E.milia Laf2011 Basja
  • Czy możecie polecić jakieś standardowe zadanka z matematyki dla drugiej klasy szkoły podstawowej?

    Coś w stylu:
    http://www.eduksiegarnia.pl/zadania-asow-klasa-cwiczenia-dodatkowe-matematyki-p-13420.html

    Mało rysunków, dużo stron, nie musi mieć jakiejś bardzo pociągającej formuły.
    Tylko żeby starczyło na dłużej niż parę dni.

  • @OlaOdPawla a może Łamigłówki madrej główki wyd. Siedmiorog? Podzielone na różne przedzialy wiekowe.
  • my teraz robimy coś takiego https://didasko.com.pl/pl/p/Jak-pomysle-to-oblicze.-Zbior-zadan-matematycznych-dla-klas-I-III/67

    robię tak założyłam dzieciom zeszyty, kseruję na kolorowo te zadania i wklejam to zeszytu. To są zadania z treścią w większości a nie typu uzupełniania w ćwiczeniach. Nam się to bardzo podoba

  • O super, dzięki dziewczyny, popatrzę sobie
  • A na superkid.pl patrzylas? Tam.jest dzial z matematyką, do tej pory nie ruszalam, to nie wiem. 
  • na superkidzie od mniej więcej 4 lat głównie funkcjonuję:-)
    Podziękowali 1E.milia
  • Polecicie coś do nauki czytania? A może macie jakieś własne metody zamiast gotowych podręczników?
  • Sylabami sie uczymy, mogą a być gotowe zestawy np. Moje sylabki, ale są drogie, my po prostu układamy sylaby z wydrukowanych liter.
    Podziękowali 1Basja
  • @Skatarzyna A wcześniej uczysz samych literek czy od razu sylaby? 
  • Od razu sylaby.
    Podziękowali 2mamasara Basja
  • Jako pierwsze składające się z samych samogłosek, potem otwarte i tak do bardziej skomplikowanych. I czytamy tzw. pseudowyrazy, czyli ciągi sylab bez konkretnych znaczeń, oprócz oczywiście zwykłych wyrazów. 
    Podziękowali 1mamasara
  • Mam pytanie o materiały do historii (2 kl gimnazjum - renesans do upadku Rzeczypospolitej) jako podręcznik ze szkoły ma wydane przez Operon -historia to zupełnie nie moja działka - na przełomie marca i kwietnia zapewne usiądzie syn do historii (w 2.tyg marca jedziemy na egzaminy z 6 przedmiotów) jest może coś godnego polecenia dla słuchowca (filmiki, filmy, audiobooki chętnie, ale ciekawie napisane materiały też)


  • Mam sporo starych książek, podręczników - może przy ED coś by się Wam przydało, oddam za kw.

    4. Aneta Grodecka Matura bez barier
    7. Wesoła szkoła i przyjaciele, przewodnik metodyczny cz. 1 klasa 1
    9.Iwo Jaworski - Zarys powszechnej historii Państwa i prawa
    11. Larry i Nordis Christenseon - Przyjaźń miłość małżeństwo
    13. Stanisław Jedynak - U źródeł filozofii
    14. Bogusław Komorowski - Urynoterapia bez wstrętu i cudów
    15.Michael Anthony Corey - Dlaczego mężczyźni zdradzają
    17. Alkifron - Listy Heter
    19. parada paradoksów
    23. Matura ustna z angielskiego zestaw testów Anna Bogobowicz
    24. Mapa Krynicy Zdrój
    25. Irydologia diagnozowanie chorób z tęczówki oka
    27.ściąga 2 romantyzm
    28. Podręcznik 1 j. polski gimnazjum - Gramatyka i stylistyka
    30. J. polski klasa III gimnazjum. Świat w słowach i obrazach
    31. Informatyka nie tylko dla uczniów. Podręcznik dla gimnazjum
    32. Podręcznik do j. polskiego klasa 1 gimnazjum - To lubię teksty i zadania
    33. Aha Neu - podręcznik j.niemiecki z ćw. dla gimnazjum kurs podst. 1B dla początkujących z płytą CD
    34. Aha Neu - podręcznik j.niemiecki z ćw. dla gimnazjum kurs rozszerzony 1A dla początkujących
    35. Vademekum maturzysty BIOLOGIA
    36. Świat fizyki - podręcznik gimnazjum 1, 2 i 3
    39. Matura 2010 BIOLOGIA
    40. Alles klar 2a i 2b - podręcznik z ćw. dla szkół ponadgimnazjalnych
    41. Świat bez tajemnic - podr. do geografii klasa I II i III gimnazjum
    42. podr. gimnazjum - Matematyka z plusem 1 i 2 klasa
    46. Edukacja dla bezpieczeństwa - podr. gimnazjum
    47. Biolgia podr. gimnazjum 1 (2 sztuki), 2 i 3 - poziom rozszerzony + ćw. do 1 i 3 prawie całe puste
    49. Wiedza o społeczeństwie KOSS- gimnazjum 2
    50. Oblicza geografii - szkoły ponadgimnazjalne- zakres podst. (+CD)
    51. Puls życia  - podr. biologii dla gimnazjum kl. 1
    52. J. polski - świat w słowach i orazach klasa 1 i 2 gimnazjum
    53. Spotkania z fizyką - podr. dla gimnazjum klasa 1
    54. To jest chemia - podr. dla szkół ponadgimnazjalnych + CD
    55. Bliżej historii - podr. gimnazjum , klasa 1
    56. Chemia - arkusze egzaminacyjne - cz. 1 matura 2005
    57. Biologia - podr. zakres podstawowy - szkoły ponadgimnazjalne, seria odkrywamy na nowo
    58. Fizyka w przyszłość, dla szkół ponadgimnazjalnych, zakres rozszerzony - 1
    59. Up Beat 2 i 3 podręcznik do j. angielskiego

  • Skatarzyna powiedział(a):
    Sylabami sie uczymy, mogą a być gotowe zestawy np. Moje sylabki, ale są drogie, my po prostu układamy sylaby z wydrukowanych liter.
    Tania a niezła jest seria wydawnictwa pasja Elementarz do czytania metodą sylabową Aleksandry Plec i Marzeny Skoczylas, są też ćwiczenia w czytaniu i pisaniu
  • Korzysta może ktoś z tej platformy edukacyjnej? Zastanawiam się czy warto. 

    https://domowi.edu.pl
  • Syn (7kl) jako drugi język wybrał niemiecki. Czy poleciłby mi ktoś podręcznik dla początkujących i może jakiś kurs na płycie. A może ktoś jeszcze zna dobry kurs angielskiego? Już nie dla całkiem początkujących.
  • My poza ED, ale może pomożecie - robię z moją Asią matematykę, pani w szkole nas wspiera ;) Skończyłyśmy dwie książki z 3 klasy i Asia chce i chyba jest gotowa na klasę 4. Szukamy jakichś ćwiczeń, takich żeby mało rysunków było i dużo zadań. Zaznaczam, że chodzi o książkę nie o internet, żeby mogła ją nosić do szkoły. Jest ogarniętą 7-latką, ale kartki bankowo pogubi;) Btw czy najpierw w IV klasie są potęgi czy ułamki?
  • Ułamki raczej ale robisz to co chcesz w ed.

    Może GWO matematyka z plusem?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.