Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaką książkę teraz czytacie?

Zakładam nowy wątek, bo takiego chyba jeszcze nie było.
Ja czytam właśnie polecaną tu na forum książkę "Dobre drzewo" Władysława Kluza o Ludwiku i Zelii Martin, rodzicach świętej Tereski od Dzieciątka Jezus. Już od dawna miałam tę książkę w planach, jakiś czas temu kupiłam mamie w prezencie, mama przeczytała, bardzo jej się podobała, a teraz wreszcie czytam ja - i jestem pod mega wrażeniem. Niesamowici ludzie - Zelia i Ludwik - tacy prości, normalni chciało by się powiedzieć, a tacy święci zarazem. Ta książka pokazuje, że świętość jest dla każdego. I że krocząc niełatwą drogą macierzyństwa, rodzicielstwa - też można dojść do zbawienia. Że taki codzienny, prozaiczny trud też uświęca, jeżeli się swoje obowiązku wykonuje z miłością. Jestem zafascynowana postacią Zelii. Jej niesamowitą wiarą, pokorą, zdaniem się na wolę Bożą, nie buntowaniem się w obliczu niezwykle trudnych doświadczeń - jak śmierć kilkorga dzieci i zmaganie się jej samej ze śmiertelną chorobą. Gorąco polecam, szczególnie wszystkim mamom. I bardzo, bardzo dziękuję osobie czy też osobom, które tę książkę tu poleciły (niestety, nie pamiętam, kto to był).

A Wy co teraz czytacie?
Podziękowali 2Gosia5 Honi
«13456749

Komentarz

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.