Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaką książkę teraz czytacie?

1356749

Komentarz

  • I?... Org, no bo co nie? Taki przerysowany
  • edytowano styczeń 2018
    No taka "dziwna" ta książka 
    jak napisaliście tu o niej, to tak mi się skojarzyło jak tu nie raz padało pod adresem którego z forowiczow ze przyszedł, poruszył tematy "wrażliwsze" dlatego ze pewno pisze jakies artykuły do gazet, na portale oczerniające forum, ludzi z forum 
    no i znalazłam w pdf i do 5 rano czytałam 
    Jest takie przerysowanie, ale ( będąc na forum ileś lat) tez można w książce znaleźć rzeczywiście wątki które i tu poruszane.
    w książce jest o rodzine której zabrano dzieci ( noe pamietam nazwiska książkowej rodziny ale od raz po pierwszym poruszeniu tego tematu miałam skojarzenie z P.Bajkowskich) i było w książce tez ze na forum skupiającym rodziny wielodzietne rozgorzała wtedy ostra dyskusja 

    edit bo mi urwało 
    i ze ona- książkowa Eryka, udzielała się na forum nie po linii forum a i w kontrze do wpisów męża. 
    Podziękowali 2MamaKredka Małgorzata32
  • No, "Kwiat kalafiora" skonczylam. Teraz "Opium w rosole"  :) Genowefa Bombke/Sztompke/Lompke/Zombke/Trompke/ przychodzi na obiadki. Jestem juz przy tym, jak Maciek Ogorzałka jest zakochany w Matyldzie a Kreska cierpi...
  • Skonczylam Wande.
    Jestem w trakcie 'W ogrodzie pamięci'.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • @Monika N - Łukasz Wierzbicki dla dzieci jest rewelacyjny moim zdaniem ! Te Chiny to "Machiną przez Chiny" .Jest Jeszcze "Dziadek i niedzwiadek". A "Afryka Kazika" to jedna z moich ulubionych książek dla dzieci :)
    Podziękowali 1Felicyta
  • Skończyłam "Nieznane więzi natury" a teraz czytam "Zawolajcie położną". wcześniej jeszcze czytałam książkę o Tonym Haliku - ciekawa postać i ciekawa książka :) Wykorzystuję karmienia i prezent od męża, czyli Kindle'a :)
  • Monika73 powiedział(a):
    @Monika N - Łukasz Wierzbicki dla dzieci jest rewelacyjny moim zdaniem ! Te Chiny to "Machiną przez Chiny" .Jest Jeszcze "Dziadek i niedzwiadek". A "Afryka Kazika" to jedna z moich ulubionych książek dla dzieci :)
    Wiem, @Monika73, czytam kolejny raz Afrykę, mam już na ebooku własną dla dzieci. A z biblioteki pozyczylam wersję dla doroslych.
    Maszyną przez Chiny aktualnie czytamy.

    No to jeszcze Niedzwiadek, dzięki!
    Podziękowali 1Monika73
  • "Autobiografię" bp Romaniuka i "Słownik warszawski" O.Budrewicza. Nie powinnam, bo obiecywałam sobie, ze nie tknę nowych książek, póki nie skończę na blogu z 2016 :weary:  No ale cóż :wink: 
  • @uJa a co masz na myśli pisząc ze szału nie ma o tej książce o Jurku..? 

    Ja czytam aktualnie Beskidzkie rekolekcje  <3

    a zapytam warszawiaków- nie ma ktoś takiej książki ? 
    https://wydawnictwo.niepokalanow.pl/mobile/pl/p/Trzy-okresy-zycia-wewnetrznego-wstepem-do-zycia-w-niebie-Reginald-Garrigou-Lagrange-OP/106
  • Wyjasnialam stronę wczesniej. Pisana jest pseudojezykiem 5 latka, co chwile są tlumaczone pojecia (jasne dla doroslego) itd. 
    Podziękowali 2annabe maliwiju
  • Dzięki, nie zdążyłam zerknąć. 
    Mnie akurat poruszyła ta książka. Może dziecinna jestem  ;)

    zamowilam tą Na koniec świata. Dzięki @kowalka !
  • Elunia powiedział(a):
    @hipolit daj linkę do tego pdf-u.
    https://docer.pl/doc/nx0151e
  • Miałam taki styl jak pisałam wypracowania na polskim w siódmej klasie...
  • Wzięłam się w końcu -bo kupiłam już dawno - za "Shantaram".
  • Ostatnio czytałam o Heniu czyli Sienkiewiczu, bo o nim pisałam. I przy okazji czytałam. A teraz mam ochotę na kolejny tom bloga Jandy, bo rzeczywiście dobrze mi się to czytało.
  • Janda ma lekkie pioro( klawiature) i dobrze sie to czyta. Jednakze od kiedy dala sie poznac jako wojujaca obronczyni "demokracji" to troche mi sie gały wywracaja bialkami do gory, jak ja widze albo slysze...
  • Dla fanów Musierowicz: 14 marca premiera nowej książki :)
  • Przeczytalam "Hobbit zamiast szminki". 
    Wlasnie namierzam sie na te ksiazke, zeby mamie kupic na urodziny, sama tez potem chetnie przeczytam. To mówisz, ze swietna jest?
    Podziękowali 2Katia Milagro
  • "Jezuicki przewodnik po prawie wszystkim". Trochę rozwlekle i niezbyt lotnie jeśli chodzi o styl, ale treści bardzo dla mnie poruszające.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Arnhild lauverg . Bylam po drugiej stronie lustra  i druga niepotrzebna jak roza. Kobieta napisala o swoich zmaganiach ze schizofrenia na ktora zachorowala jako mloda dziewczyna. Dzis jest zdrowa, skonczyla studia, pracuje jako psycholog kliniczny. Warto szczegolnie jeżeli macie w swoim otoczeniu kogos kto zmaga sie z choroba. Daje wiele nadziei.
    Podziękowali 2Kana Katia
  • Monika73 powiedział(a):
    Wzięłam się w końcu -bo kupiłam już dawno - za "Shantaram".

    I co o tym sądzisz? Od dawnadczeka na półce. 
  • Zapowiada się nieźle. Choć pewnie nie dla tych ,którzy szukają głównie literatury religijnej i , nazwijmy ,"umacniającej". 
  • Przeczytałam "Matkę Świętego", dzięki @Kowalka polecisz coś jeszcze? :smiley: 
  • Jasne, @Hope.

    Pedro Casciaro 'Przekroczyć marzenia' (o sw. Josemarii, relacja wychowanka sw. JME, napisana z wdziękiem i swietnymi anegdotami, co mlodzi glupiego wymyslali. Plus swietna wychowawczo- zupelnie mimochodem).

    Z gorskich: J. Kukuczka: Moj pionowy świat.
    Konkretnie i bez upiekszen, ale i bez turpizmu. Robi ogromne wrazenie, bardzo polecam, jesli takie klimaty Cie intetesuja.

    Korespondencja rodzinna pp. Martin- jesli chcesz lepiej ich poznac. Oprocz problemow i radosci rodzinnych swietna panorama owczesnej Francji.

    K.



    Podziękowali 2Hope Marcelina
  • "Jezu Ty się tym zajmij" Piękna książka o niewiarygodnie silnej wierze księdza Dolindo.
    Podziękowali 2Joannna Rogalikowa
  • Przeczytałam " Do Jerozolimy; dziennik z pieszej indywidualnej pielgrzymki z Otynia do Jerozolimy w intencji pokoju" J.Jelonka- a jednak można...
    Podziękowali 1Monika73
  • Przeczytałam Geniusz i Obsesja, czy to jest ta najbardziej polecana książka o Curie? @Malgorzata, chyba Ty polecałaś coś?
  • Super dzięki!
  • Heh... zawstydzacie... niedawno przeczytalam "Czytam Sobie" ok. 60str., o Curie w ramach sprawdzenia co corce daje. Imponujaca i skromna kobieta przy tym patriotka jakich malo (teraz).
  • @kowalka łyknęłam tą książkę Na koniec świata w dwa dni. Przekaże ją mojej przyjaciółce.. dzięki!
    Podziękowali 2Joannna kowalka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.