Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Auto godne polecenia

1356711

Komentarz

  • tryk powiedział(a):
    Rejczel powiedział(a):
    @tryk sa teraz sposoby, zeby wszystko obejsc, niestety...ale tez w podlinkowanej dyskusji nt lakierow pisze ktos, ze to dosc kosztowne zabiegi i stosuje sie je przy autach wysokiej klasy, za grubsza kase.
    50000-65000 to malo ?
    Biorąc pod uwagę ze takie auto było by używane, to jego wartosc spadam by o naście procent. Wiec przyjmijmy 40000, a wtedy juz cudów nie warto robić.
  • andora powiedział(a):
    tryk powiedział(a):
    Rejczel powiedział(a):
    @tryk sa teraz sposoby, zeby wszystko obejsc, niestety...ale tez w podlinkowanej dyskusji nt lakierow pisze ktos, ze to dosc kosztowne zabiegi i stosuje sie je przy autach wysokiej klasy, za grubsza kase.
    50000-65000 to malo ?
    Biorąc pod uwagę ze takie auto było by używane, to jego wartosc spadam by o naście procent. Wiec przyjmijmy 40000, a wtedy juz cudów nie warto robić.
    za 40000 nowa dacia/
  • Dacia ma fatalne wyniki testów bezpieczeństwa. Miałam okres ze chciałam kupić dastera ale testy mnie przerazily. Moze sie cos zmieniło ale nowych nie ma
  • Ale andora nie ma patrz na wynik calkowity ,tylko na poszczegolne dzialy
  • tryk powiedział(a):
    Ale andora nie ma patrz na wynik calkowity ,tylko na poszczegolne dzialy

    Podziękowali 1NC500
  • tryk, bardzo interesujące. Musze doczytać.
  • andora powiedział(a):
    tryk, bardzo interesujące. Musze doczytać.
    i @andora ;
  • tryk, czy cosvtam byc powinno jeszcze?
  • andora powiedział(a):
    tryk, czy cosvtam byc powinno jeszcze?
    nie rozumiem pytania,zapraszam na pw
  • edytowano grudzień 2017
    @andora a tu dla Ciebie muzyczna podpowiedz: 
    Obczajaj taka gablote i po klopocie! B)
    Podziękowali 2Agmar nowa
  • Generalnie w tym roku chyba nie kupie auta, odkładam sprawę na za rok, ale dość dokładnie przyglądam.sie teraz renault clio w wersji combi. Jest większy chyba od mojego obecne ranault megan a cenowo atrakcyjny bardzo.
  • Znalazlam taki wątek. 
    Teraz juz na serio musze kupić samochód, czy da sie kupić cos malego typu corsa, clio, yaris za okolo 4 tys zl zeby posluzylo z 2-3 lara bez ciaglego stacjonowania u mechanika? I bez dokladania drugie tyle?
  • O no tak to jeszcze lepiej;)
  • Ja bym obstawiala Toyotę - mamy dwudziestoletnia Corollę od siedmiu lat (wcześniej ciotka jeździła) z przebiegiem ok. 350 tys i to jest złoty samochód. Właściwie robimy tylko eksploatacyjne sprawy (klocki, amortyzatory, kable). Troszkę rdzy ma, ale jak na ten wiek i auto niegaraxowane to jest nic. Generalnie posiadacze Toyot (zwłazwłas tych trochę starszych) niechętnie się z nimi rozstają i najchętniej szukają kolejnej Toyoty ;) 
    Podziękowali 2wiesia AgaMaria
  • A i nie chcemy sprzedać naszej ;)
  • Rejczel powiedział(a):
    @andora a tu dla Ciebie muzyczna podpowiedz: 
    Obczajaj taka gablote i po klopocie! B)
    Fajne te Tico i kolor ładny 
  • Hania przepatrzylam toyoty w tej cenie to takow 20-25 letnie i duze. Yaris nie ma w ogóle.
  • Bo niestety Touoty trzymają cene - jakość robi swoje i opinia tez
  • Ja jestem przekonana, ze ta nasza 20 latka jeszcze spokojnie 3-4 pojeździ bez awarii. I Corolla nie jest duza, trochę tylko większą od Yarisa
  • Fiat uno to bylo nasze pierwsze auto;) za 2500 tys kupione lata temu;) mialo jedną wade, brak tylnych drzwi.sprzedalismy po 2 latach jezdzenia
  • Auta ktore nie beda wymagac ciaglego mechanika- to chyba od szczescia zalezy, my kupilismy ostatnio vitare i po dwoch dniach padla - juz kilku mechanikow i nic a kolega ma od dwoch lat i bezawaryjna, a volvo niby wiecej elektroniki i chodzi bezawaryjnie od 8 :)  
  • A.gdzie są nasze forumowe chłopy?
  • edytowano luty 2018
    uJa powiedział(a):
    A.gdzie są nasze forumowe chłopy?
    Elunia powiedział(a):
    Zimno śpią snem zimowym.
    Prius. "Siedmioosobowy". Albo Nissan Leaf 60kWh!
  • My zadowoleni z Citroena C8 - 8 osobowy. Diesel. W zyciu bym nie pomyślała, że napisze coś takiego o dieslu i o Francuzie:-) Super jest!
    Podziękowali 2Monira AgaMaria
  • edytowano luty 2018
    Agnieszka powiedział(a): Ile taka Pirus kosztuje w Pl i jakie są koszty utrzymania i sensowne źródło @Song_Hongbing ?
    Agnieszka powiedział(a):
    Poczytałam chwile i oba maja gwarancje na 8 lat lub 160 tys.km tylko gdzie to ładowac w Pl?
    Agnieszka
    taka Pirus
    Nasza PIRusA (2004) była z tych bezawaryjnych, bo Toyota chciała zachęcić do kupowania nowej techniki, one były po prostu nie do zdarcia. Nie ładowało się tego, w trasie trochę paliło, ale miało przyzwoite przyspieszenie przy wyprzedzaniu.
             (Nissan env200/Leaf lepszy: https://youtu.be/DGFt3i3kLqM?t=68  )
    Ładuj na mieście i w trasie jak się da, ale przecież to hybryda, pojedzie i bez tego.
    Spytaj Morawieckiego, ja nic nie obiecywałem.

    Nie sądzę żeby Priusy się psuły:+1: , Toyota umie robić dobre i złe auta, wedle zapotrzebowania >:) .
    Prius w trasie nie jest gorszy od diesla, silnik benzynowy pracuje w cyklu Atkinsona (=mało pali: "Nie sprzyja to uzyskiwaniu dużej mocy maksymalnej, ale taki zabieg bywa stosowany, gdy priorytetem jest obniżenie zużycia paliwa oraz większa sprawność podzespołu").
    Przyjemność jazdy jest większa niż w zwykłym aucie, nie stacza się, żwawo się rusza.

    Największe wrażenie robią lampy Pijarusy: mijania są lepsze niż długie w env200.
    sensowne źródło?

    @Agnieszka - sensowne źródła to Internet ale po angielsku, polskojęzyczne strony tradycyjnie źle piszą o nowoczesnych autach.

    YouTube: toyota prius plug in 2017

    Albo

    BMW i3 z REx'em

    https://youtu.be/0i1kfNXFxL8



  • edytowano luty 2018
    Agnieszka powiedział(a):
    Ile taka Pirus kosztuje w Pl i jakie są koszty utrzymania i sensowne źródło @Song_Hongbing ?
    Małe koszty utrzymania to przy Leafie 60kWh - nie bardzo jest co popsuć czy serwisować. Zasadą w Tesli jest: im więcej gadgetów do serwisowania tym lepiej, czyli jak w 126p - mam go pcham go. Niestety Tesla ma monopol na superchargery i daje darmowy prąd (dożywotnio do starszych aut). Jest też superbezpieczna i siedmioosobowa, półterenówka (X).

     Właśnie wkurzył mnie polskojęzyczny filmik o BMWi3. Facet zadaje pytanie, czy takie auto ma sens(?) i znowu powtarza śpiewkę o samochodach tylko do miasta. A Polacy portfelami zagłosowali na i3.

    A tu auta z górnej półki:
    https://youtu.be/fWrUl3uemb4?t=10

    The Grand Tour: Aventador, NSX, and Rimac Drag Race
    było:
    https://youtu.be/KCswF_DPUts

    Eliica - Super Electric Car - Part 1 of 6

    Wziąłbym na wstrzymanie i kupił jakiegoś Nissana:  Leafa 60kWh albo lepiej: 

    Nissan e-NV200 Evalia Plus seven-seater (60kWh)

    @Agnieszka - musi być potężna bateria 60kWh, zwłaszcza w PL:-1:.
    https://youtu.be/DGFt3i3kLqM?t=102     <- dobre źródło: Fully Charged Show / Robert Llewellyn.

  • Albo alkohol:

  • Widzialam na mieście prawie idealne auto;) corsa 2002 r za 4 tys ale bez drzwi, to znaczy z jednymi a to bez sensu.
    Są w ogole jakies zalety samochodów bez tylnych drzwi? Po co sie takie robi?
  • Mie nie pytaj
    Podziękowali 1NC500
  • Bo są tańsze ;) A poza tym, jak ktoś jeździ głównie sam, to mu to nie przeszkadza aż tak bardzo ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.