Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaką książkę teraz czytacie?

1235749

Komentarz

  • No widzisz, ja jakoś inaczej na niego patrzę. Może dlatego, że o większości tych ludzi, o których pisze, uczyłam się w szkole.
     Ale tam ci ludzie byli jacyś tacy marmurowi, nieprawdziwi. W książkach Kopera okazuje się, że to nie posągi, tylko prawdziwe człowieki. :)
  • Kupiłam jedną jego książkę (nawet z autografem) Macosze, bo wiem, że lubi takie rzeczy, ale mnie zdecydowanie nie wchodził, nie przebrnęłam. Koper najlepszy w chłodniku, o :lol: 
  • Ja sie przyznaje, ze chyba wszystkie Kopery przeczytalam. Ale nikt mnie pod pistoletem nie trzymal. Wrecz przeciwnie :)
  • Ja bym chętnie pojechała na trekking w Himalaje - ale taki dostępny dla turystów.
  • A póki co , wybieram się na wiosnę ( i latem też)  w Bieszczady ;)
  • Ja ostatnio czytalam Ojca Pio z Pietralciny ale za krotkie bylo bo w jeden dzien pochlonelam. Bardzo lubie Sumlinskiego i zaczelam ksiazke o Leperze ale kurcze czytam i mnie przeraza wizja ze zyje w takim swiecie . teraz tak mysle ze z racji Wielkiego Postu siegne po jakas pozycje o obrzedach i liturgii tego okresu aby dzieciom przyblizyc i pewnie jak co roku w Wielkim Tygodniu siegne po Pasje wg Anny Katarzyny Emmerich, no i w miedzyczasie pasowaloby siegnac do zakupionych ksiazek o rolnictwie ekologicznym bo zaczynam w ty m roku swoj ogrodek. Tez macie tak ze czasem czytacie kilka pozycji na raz, bo ja czesto tak mam
  • @Agmar tego Sumlinskiego to sobie na kiedy indziej odloz. Jak chcesz snic o gofrach z bita smietana i polewa toffi to trzeba zdecydowanie zmienic lekture.
    Podziękowali 1Agmar
  • Czytam właśnie "Odzyskać utracone" Katarzyny Kołczewskiej, jestem na 163 stronie i póki co polecam
  • @Agmar, jasne, ze kilka na raz. Obecnie czytam 4.
  • Ja sie zabrałam za Pasje bł.  A. K. Emmerich.  Wstrząsające. 
    Podziękowali 1Monira
  • Monika73 powiedział(a):
    Córki Wawelu - super !
    Mam tez na mojej liscie i poluje na nia w bibliotece, ale widac nie ja jedna, bo ciagle wypozyczona w dwóch filiach, gdzie bywam bardzo regularnie. Ale jeśli ktoś lubi tego typu, to mąż poleca Królów przejętych M. Druona (sama dopiero zaczynam pierwszy tom). I trochę bardziej babskie, ale świetnie wchodzące i ciekawe: W salonie i w kuchni. Opowiesc o kulturze materialnej palacow i dworow polskich XIX wieku Koweckiej i W cieniu koronkowe parasolki. O modzie i obyczajach w XIX wieku
    Podziękowali 3Agmar antonina OlaOdPawla
  • He he, telefon mi zmienil. Powinno być Królów przeklętych rzecz jasna...
  • Odzyskać utracone przeczytałam. Też polecam. 
    Z dzieckiem czytam już chyba szósty tom magicznego drzewa. Super dla ok 10latkow+
    A dla siebie 500zdan polskich  J.Bralczyka. Przyjemność na dobranoc.
    Podziękowali 1madzikg
  • Królów przeklętych czytałam wszystkich, tzn wszystkie części, super! Robert d'Artois, jedna z moich ulubionych postaci ever. Jest na podstawie tej książki krótki serial z depardieu i chyba jego reżyserii, taki dość niskobudżetowy, ale też wciąga.
  • Czytałam chyba w 6 klasie, bardzo wciągające. Ciekawe, czy podobałoby się teraz moim dzieciom.
  • Tylko serialu dzieciom nie puszczaj, z tego co pamiętam sporo niepotrzebnych gołych wszelkich części ciała.

  • Czytam teraz, jak dzieci śpią :)
    Ciekawa, nie powiem.
  • O gdzies mam na półce, wygrana w jakims konkursie
    ;)
  • Acedia-demon południa, o podstepnej chorobie duszy. Mega. Polecam. W międzyczasie Ksiega zycia św Teresy z Avila i czeka w kolejce o.pio
    Podziękowali 1Agmar
  • Ja znów czytam książkę babci. Niestety się kończy. Bardzo mało mam książek które czytam.. Jak piszecie co czytacie to się zaspalam ale zapału nie starcza żeby zdobyć to jakoś... I pewno znów skończę babci to zacznę ziele na kraterze.. Potem może anie lub szatę... Ostatnia nowość to noce i dnie w szpitalu w ciąży z trojaczkami... Bardzo mnie się podobalo
  • Czytam eseje o Sienkiewiczu i różnych tematach powiązanych z jego postacią i twórczością.
  • Szukam ciekawej, zbeletryzowanej biografii sw Pawła Apostoła. No wiecie, cos jak Listy Nikodema ale historycznie czasy początków Kościoła (Dzieje Apostolskie).
  • edytowano marzec 2018
    Ursa powiedział(a):
    Szukam ciekawej, zbeletryzowanej biografii sw Pawła Apostoła. No wiecie, cos jak Listy Nikodema ale historycznie czasy początków Kościoła (Dzieje Apostolskie).
    "Święty miecz" Jan Dobraczyński, ale nie jest taka wybitna jak "Listy Nikodema"

    i jeszcze - może być ciekawsza - "Posłaniec Króla", Louis de Wohl
    Podziękowali 1Ursa
  • @MAFJa , a co to za książka? Twojej Babci ?
  • Skonczylam Stefano Ardito "W granicie i lodzie", zaczelam pamietnik Amundsena z wyprawy na biegun poludniowy. 
  • Pisałam kiedyś. Na przestrzeni wieku. Życie na wsi mojej rodziny na przestrzeni wieku parę pokoleń wstecz... Wsie wokół Torunia. Kończy się po wojnie drugiej światowej. 
    Podziękowali 1kiwi
  • Poleccie cos lekkiego ale nie glupiego nie historycznego i nie strasznego (zeby mi sie nie snilo potem) ide do biblioteki to moze bym cos pozyczyla;)
  • Biore sie za: Dzisiaj trzeba wybierac ks Glasa
  • Polecam "Życie codzienne polskich klasztorów żeńskich w XVII-XVIII w.: siostry M. Borkowskiej. To się tylko wydaje, że ciężka. Czyta się lekko, momentami człowiek leży ze śmiechu... a przy okazji dostaje się kawał porządnej wiedzy historycznej.
    Podziękowali 3Agmar Pompejanka AgaMaria
  • A propos siostry Borkowskiej: "Oslice Baalama" ktos czytal? Kupic? Pozyczyc?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.