Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kiedy kolejny fotelik i jaki

135

Komentarz

  • Dla dzieci poniżej 2 roku życia tylko fotelik tyłem do kierunku jazdy. Inne sa zwyczajnie niebezpieczne dla takich maluchów ze względu na duża dysproporcje wielkości głowy do wytrzymałości kręgów szyjnych. 
  • 4rż nawet
    Podziękowali 2Marcelina Barbasia
  • 15 m, rekorrdzistka!
    Podziękowali 2czekolada Ania D.
  • Czy trafił ktoś może na fotelik montowany na pas biodrowy? Lub wiecie czy istnieje możliwość przerobienia pasa biodrowego na trzypunktowy? 
  • O podbijam, też jestem ciekawa jak z tym pasem.
  • Podbije temat. Co zalecacie dla drobnego sześciolatka. Stary przestarzaly i niewygodny a takze pewnie niezbyt bezpieczny. No i zeby cena glowy nie urywała 
  • edytowano marzec 2018
    Hope powiedział(a):
    Czy trafił ktoś może na fotelik montowany na pas biodrowy? Lub wiecie czy istnieje możliwość przerobienia pasa biodrowego na trzypunktowy? 
    chyba klippan kiss 2 ma taką opcję


    edit:
    Ma: "Fotelik jest w zestawie z bazą Isofix-Pasy. Dołączona baza jest uniwersalna. Bazę można zamontować w samochodzie zarówno za pomocą systemu Isofix jak i pasów bezpieczeństwa (3punktowych lub 2punktowych)."
    Podziękowali 1Hope
  • edytowano marzec 2018
    A nie znacie czegos tanszego co byłoby po prostu dobre. Mam pełnoletni samochód, bez izofiksów i nie wiadomo czego. Tez dobry bo jezdzi i jeszcze pojezdzi jak orzekł dzis diagnosta na stacji.

    edit" znalazłam w sklepie ineretowym promocje tegoz fotelika gdzie cena zblizyła sie do akceptowalnej
  • ten tańszy kiedyś miałam. Rzeczywiscie był taki sobie.
  • Tak sa foteliki montowane na biodrowy. Diono radian lub diono rainier 
  • Pozostaje pytanie jeszcze co komu do auta pasuje - my mamy diono monterey2 i w nowszym volvo bardzo stabilne, w starszym totalnie niestabilne (ten sam model auta tylko 4 lata roznicy i inaczej wyprofilowane kanapy) w starej vitarze tez stabilnie. 
  • Mamy Monterey sunshine kids i nania -niby teoretycznie ta sama wielkość, ale i jakość i rozmiar - ogromna różnica -nania używana okazjonalnie jak akurat reszta w drugim samochodzie itp -chyba że coś się poprawiło...
  • Diono radian niby się da ale lepiej jak jest zamontowany na boczynych fotelach niż na środkowym. On powinien być oparty o przedni fotel raczej.
  • My mamy kupiony 2 lata temu i jesteśmy bardzo zadowoleni. Fakt, ze nie jeździmy w długie trasy, ale po mieście dla mnie super.
  • edytowano marzec 2018
    Po 1 sierpnia będę mieć do oddania prawie nowy fotelik maxi cosi priori 9-18kg. Odbiór osobisty Warszawa. Jeśli komuś się przyda,   to dajcie znać.

    Edit: fotelik już zarezerwowany dla Agnieszka82
    Podziękowali 1Agnieszka82
  • @Natalia pisze priw w sprawie fotelika
  • Odpisałam
    Podziękowali 1Agnieszka82
  • Patrzcie jak to się zmienia wszystko. Jak 7 lat temu dumąłam dla pierworodnej w temacie i czy by nie tyłem a jeśli nie to który to wiele osób miało podejście pt. Ze lepiej tańszy kupić a nadmiar środków na ubogie dzieci wrzucić.. A jak już mnie przekonalyscie i się nie przejmuje za bardzo to o... Wszyscy tyłem i jeszcze żeby 4 gwiazdki minimum miał :-) moja fiksujaca się na takich gadżetach natura się budzi z uśpienia przez ten wątek ;-) 
  • @MAFJa ... placze na te wszystkie wątki... ledwo sie mieścimy w aucie 5os. Ciagle brak decyzji bo nie ma aut idealnych: jakosc, komfort, ryzyko zakupu uzywanego vs cena nowego... i do tego te fotele marzen rwf.
    Ale my na razie tylko do kosciola jezdzimy wiec pretekstu powaznego brak.
    Podziękowali 1majolijka
  • olgal powiedział(a):
    Diono radian niby się da ale lepiej jak jest zamontowany na boczynych fotelach niż na środkowym. On powinien być oparty o przedni fotel raczej.
    Zdaje sie, że producent mówi, że nie powinien się opierać, tzn jak musi to niech się opiera. Jak się opiera to jakieś czujniki nie działają w przednich siedzeniach co uruchamiają z przodu jakieś zabezpieczenia. Dokładnie nie pamiętam, bo to raczej nowoczesnych samochodow dotyczy. A na środkowym miejscu i tak się opiera o 2 siedzenia. I chyba montowanei na pas biodrowy jest preferowane przy tym foteliku
  • Czy ktoś ma 

    Maxi Cosi RODI AP i Renault Scenic?

    Wejdą dwa obok siebie?


  • Podbijam wątek :)
    Może ktoś poleci jakiś dobry fotelik 9-18, montowany na isofix. 
  • My kupiliśmy avionaut glider wersja na pasy ale może i ISOFIX mają. 9-25 kg. Bardzo mi się póki co podoba.
    Podziękowali 1ewap
  • AB powiedział(a):
    andora powiedział(a):
    ale też niepoddany testom, prawda?
    @AB nie widziałam że mnie wywoływała. Fotelik jest testowany z bardzo przyzwoita nota
  • @Aneczka08 mamy go :) kupiliśmy najstarszemu jakieś trzy lata temu i teraz jeździ nim starsza córka. Ale dość często wypinamy foteliki i zależy nam na isofix, a z tego co wiem ten fotelik nie ma takiej wersji. 
  • ewap powiedział(a):
    Podbijam wątek :)
    Może ktoś poleci jakiś dobry fotelik 9-18, montowany na isofix. 
    My mamy maxi Cosi 2 way pearl ale on jest na bazie, która jest montowana na ISOFIX. I ma możliwość pozycji bardziej leżącej jeśli dziecko zaśnie.
    Podziękowali 2ewap Agmar
  • edytowano grudzień 2019
    Mój najmłodszy musi mieć nowy fotelik, a że po wypadku jestem przewrazliwona bardzo to rozsądnie wybrać trudno, 
    od dziś mamy znowu auto 
    czy fotelik taki byłby ok ????
    M. ma prawie 4 latka, 19 kg i 105 cm wzrostu
    https://sklep.fotelik.info/romer-kidfix-ii-xp-sict.html?utm_source=testy&utm_medium=gdziekupic&utm_campaign=top25&utm_term=15-36

    Może ktoś używa i mógłby podzielić się spostrzeżeniami :)

    https://sklep.fotelik.info/concord-transformer-xt.html?utm_source=testy&utm_medium=gdziekupic&utm_campaign=top25&utm_term=15-36
    jeszcze taki bo mój M. dość wysoki, ale szczupły
  • @Karolinka my dla dwójki starszych mamy ten Concord i mogę tylko zachwalać. Tylko, że dzieci wsiadały do niego od 4 lat. Chyba, że dziecko jest bardziej tęgie i wysokie to może wcześniej. Na wcześniejszym etapie coś takiego jak ten w pierwszym linku podałaś lub tyłem do kierunku jazdy. Ten Concord długo posłuży, moja córka ma 9 lat (30 kg i 135 cm) i jeszcze w nim pojeździ bo nie uznaje podkładek. 
    Podziękowali 1Karolinka
  • @Bea ten concord masz ?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.