Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Edukacja Domowa

1356710

Komentarz

  • Pamiątka po dawnych przepisach, @wiesia. Zadzwoń i dopytaj, czy jeszcze przestrzegają tego terminu. 
    Podziękowali 2Predikata wiesia
  • ooo @Felicyta umknęło mi! Dziękuję za rekomendacje!
  • Do gimnazjum też trzeba złożyć do końca maja?
  • Majowy termin nie obowiązuje od 2 czy 3 lat
    Podziękowali 1matka6
  • edytowano maj 2018
    @Agnieszka82 ale jak robiłam badania zcSarą, to Ona normalnie funkcjonowała. A to było badanie takie jak w ppp. Tylko psychologiczne. Nie robiłam pedagogicznego.
     

    Robię badania w ppp przy Marywilskiej. Obszar Białołęka. Jakby co ;)
    Podziękowali 1Agnieszka82
  • Normalnie badanie jednego człowieka to 3 wizyty.
    1 wywiad z rodzicem
    2 badanie u psychologa
    3 badanie u pedagoga
    Może być jeszcze logopeda jak potrzeba
  • I te wizyty nie powinny różnić się od wizyt dla dzieci szkolnych
  • U nas proszą o opinie wychowawcy do badania tzn przed badaniem
  • U nas też. 
  • Czy dziecko w 3 klasie ED musi mieć teraz opinię z pp na dalszy etap nauki? Czy wystarcza ta poprzednia?
  • Zależy co napisane na poprzedniej. Jeśli na 1-3 to musi być kolejna , jeśli nic to nie musi
  • Córka znajomych chce wrócić na ED i mam pytania do wszystkich 
    Czy szkoła średnia musi być w województwie ? Jeśli nie to jaką polecacie? 
  • @agnodike5 -polecasz coś w Wielkopolsce?
  • edytowano czerwiec 2018
    nie wiem czy znacie stronę http://wiecejnizedukacja.pl/ 
    dziś dostałam email że rozpoczynają webinary, może ktoś ma chęc :)

    Dlaczego w ogóle uczymy dzieci w domu? Dobre pytanie! I warto sobie je zadawać więcej niż raz w życiu. Dlatego zapraszamy Cię na nasz pierwszy webinar! Opowiemy podczas niego właśnie o tym dlaczego my, w naszym rodzinach, zdecydowaliśmy się na nauczanie domowe.

    Jest to pierwszy z cyklu webinarów “Jak rozpocząć edukację domową?”
    Jeśli zastanawiasz się nad ED, pomożemy Ci poszukać odpowiedzi na pytanie: Dlaczego warto i czy to jest dla mnie? Jeśli już uczysz dzieci w domu, wspólnie będziemy odpowiadać na pytanie “Dlaczego?”
    Poruszymy też temat faktów, mitów i stereotypów związanych z edukacją domową, oraz plusów i minusów - wyzwań, z jakimi spotykamy się w Edukacji Domowej.

    Webinar odbędzie się w środę, 20 czerwca o godzinie 20.30

    Aby wziąć udział w webinarze, zapisz się tutaj: http://jakrozpoczacedukacjedomowa.pl

    Warto uczestniczyć w webinarze na żywo, ponieważ będzie też czas na zadawanie pytań.Jeśli jednak nie możesz uczestniczyć w tym czasie - nic straconego. Zapisz się na webinar, a kolejnego dnia wyślemy do Ciebie nagranie.
    Pozdrawiam,

    Anna Marszałek
    Więcej Niż  Edukacja

    Podziękowali 2E.milia camille
  • Mam pytanie co do opinii z PPP. Odebrałam je dzisiaj i mam wątpliwości czy zostały dobrze napisane. 

    To co jest o dziecku wydaje sie ok. Opis, uwagi nad czym pracowac , zalecenia itp 

    Jest w nich też zdanie, że moga się uczyć w trybie nauczania domowego. Czyli jakby zgoda, ktorej przeciez nie musza/ nie moga udzielać, bo to dyrektor szkoły ma zrobic. Wiec zdanie niepotrzebne.

    Ale najważniejsze, że nie ma w nich nic na temat etapu edukacyjnego na jaki zostały wtstawione. Jest tylko ze obecnie sa w klasie 0. Jedba idzie do 1 klasy a druga nadal robi 0. Myslalam wiec ze starsza dostanie na 1-3 a mlodsza tylko na rok do zerowki te opinie. A tam nic o tym. 

    Maja mi to jakoś poprawiac czy machnac ręką na to?
  • Super że nic nie ma!!! Dla naszej szkoły oznacza to że opinia jest ważna do końca SP (w przypadku tej co idzie do 1 kl.).

    A ta co w zerówce to zaczyna ed dopiero? Czy już ma ed? Bo jak już ma to nie rozumiem po co w ogóle opinia po raz drugi.
    Podziękowali 1camille
  • @Aneczka08 zaczynamy dopiero. Były w przedszkolu w łączonej grupie dla 5- i 6-latków, która formalnie była zerówką. 
    Podziękowali 1Aneczka08
  • To po zerówce kolejna opinia do sp będzie potrzebna. A skąd jesteście i jaka szkoła?
  • @Aneczka08 ; z Lublina. Szkoła jeszcze nie wybrana, tzn prawie.
  • Czy opinię z poradni można uzyskać „na zapas” i wykorzystać w późniejszym czasie? Np. za pół roku lub rok... 
  • Sama się zastanawiam,  mam wydaną w czerwcu i ciekawa jestem,  czy muszę wykorzystać teraz,  czy mogę np.  za rok w razie jakbym jednak zrezygnowała z pomysłu. 
  • Na pewno w danym roku szkolnym można
    Podziękowali 1Inka
  • Wczoraj na kolędzie nasz wspaniały ksiądz zapytał czy wiemy, że robimy dzieciom krzywdę nie posyłając ich do szkoły. Odpowiedziałam, że uwielbiamy robić dzieciom krzywdę i postaramy się robić to jak najdłużej :p. Nawet ja się nauczyłam czegoś na tej Edukacji Domowej- pyskować  :D
    Podziękowali 3E.milia kluska Wela
  • Czy w  liceum tez obowiazuje rejonizacja? Jeżeli tak to czy znacie przyjazne szkoly w pomorskim. Plan awaryjny gdyby corka ofiara reformy i podwojnego rocznika nie dostala sie tam gdzie chce
    @namorowa
  • Obowiązuje "województwo"
  • @Dorota od września nasza szkoła robi liceum: Montessori Gdańsk.
    Podziękowali 2Felicyta Dorota
  • Niestety rejonizacja. 
    Nasza najstarsza jest u Sawickich. 
    F. poszedł do szkoły.
    Następna w kolejce dopiero za dwa lata. Co będzie do tego czasu - zobaczymy. 
  • Dzieki! Myślę że to uspokoi moja córkę. Że jest plan awaryjny. Zaczela sie swietnie uczyc ale widzę ze to glownie jej praca a szkola stresuje ja niepotrzebnie i zjada jej czas.
  • Chyba okolice Gdańsk Przymorze?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.