Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

poszukiwane czasopismo popularnonaukowe - dla młodzieży i starszych dzieci

Ostatnio dostaliśmy stertę bardzo, bardzo archiwalnych pisemek popularnonaukowych (XXI wiek). Dzieci (11-16 lat) z chęcią je przeglądają. Wymyśliłam, że w ramach prezentu gwiazdkowego kupię prenumeratę jakiegoś pisma tego typu. I mam problem. 
"XXI wiek" i "Focus" przeniósł się tylko do netu. "Scientific american" i "Wiedza i życie" raczej odpadają - są zbyt poważne, a artykuły długie i bardzo szczegółowe. Przydałoby się coś bardziej "lekkiego", z większą ilością ciekawostek i nowinek, a mniejszą elaboratów na temat twardej wiedzy naukowej. Z drugiej trony boję się zbyt lekkiej formy i związanych z nią ciekawostek o seksie, narkotykach itd.
Czy jest coś, co polecacie?  

Komentarz

  • Mi ciągle wyskakują reklamy national geographic w wersji dziecięcej, częściowo chyba po angielsku. Kojarzy ktoś?
  • Ja i moi bracia też czytaliśmy zawsze "Wiedzę i życie". Nie pamiętam, od jakiego wieku, ale na pewno jako nastolatki, a może i wcześniej ;) W "Wiedzy i Życiu" jest właśnie sporo ciekawostek, typu informacje o najnowszych gadżetach elektronicznych czy propozycje doświadczeń naukowych; dłuższe artykuły też są zróżnicowane pod względem "ciężaru" wiedzy.
  • Dla 13 latka mamy Młodego Technika.
  • OlaOdPawla powiedział(a):
    Mi ciągle wyskakują reklamy national geographic w wersji dziecięcej, częściowo chyba po angielsku. Kojarzy ktoś?
    Mamy zaprenumerowane (Odkrywce). Bardzo fajne, część po angielsku, dużo pięknych zdjęć, ciekawe informacje. Ale dałabym tak do 12-13 roku z. 
    Podziękowali 2OlaOdPawla E.milia
  • Świat wiedzy to chyba polskie wydanie Scientific...
  • Niedawno w celu jak w temacie kupiłam po egzemplarzu takich gazet. Wygrywa świat wiedzy. 
  • A w jakim wieku masz dzieci?
  • Odkrywcę polecamy!
  • Niestety nie National Geographic, ponieważ jest tam dużo artykułów antychrześcijańskich, takich w białych rękawiczkach. Ale jeśli jakiś artykuł nie ma żadnych elementów dotyczących wiary, moralności, obyczajów, to owszem, mają wysoki poziom.
    Podziękowali 1Katia
  • Mamy Odkrywcę (National Geographic). Bardzo dobry. 
  • Dla jakiego wieku @e.milia?
  • K 9 czyta sama, L i S (7/5) słuchają chętnie. Krótkie, i dużo zdjęć. Angielski trudny, zdecydowanie dla starszych. Ale dobrze zrobiony. I jak ktoś się nie boi zuuua i feminizmu, to "Kosmos dla dziewczynek " tak dla 7/8+ jest bardzo fajny. W necie można kupić archiwalne numery. 
  • O extra, dzięki!
  • edytowano listopad 2018
    Dużo ciekawych rzeczy jest na YT, np:
    Makroskalowa Budowa Wszechświata - film dokumentalny. Lektor PL
    Eliica - Super Electric Car - Part 1 of 6
    Przełomowy samochód elektryczny Japonia, 49 min
    Amazing Future Trains
    Brudna Wojna o Cenne Kruszce [Dokumentalny]
    Spisek żarówkowy czyli planowane postarzanie produktu
    Mars expert Stephen Petranek explains Martian home construction - Daily Mail
    MARS: Inside SpaceX [National Geographic 2018 Documentary / ENG]
    Your kids might live on Mars. Here's how they'll survive | Stephen Petranek
  • To prawda, mi zależy jednak na tym, by dzieci korzystały ze źródeł papierowych :)
  • Byłam wielką fanką "WiŻ", w czasach Prószyńskiego, potem miesięcznik się zepsuł. Nie wiem, czy obecnie jest na poziomie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.