Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki film warto obejrzeć?

1959698100101106

Komentarz

  • @wiesia jak się nazywał film (serial?) dokumentalny o kosmosie, który kiedyś polecalas? Leciał w tv czy w internecie był dostępny? 

  • edytowano listopad 2018
    Z tego ktoś wyciął najlepsze sceny:
    Deleted Scenes | Passengers | Jennifer Lawrence | 2016
    https://youtu.be/89qkFdda9rs
  • @Rogalikowa nie dochodzą mi wywołania. How Universe Works..
    Dziś też oglądaliśmy fragment.
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Dzięki! Poszukamy. Lubimy takie dokumenty.

  • "Ben- Hur" z 2016 roku !
  • Czy serial Wikingowie (wiem, wiem, za murzynami jestem, opóźniona filmowo) jest bardzo ciężki klimatycznie? I czy krwawy? Sceny walki mi nie przeszkadzają, lubię dobre mordobicie, ale tortury i inne takie niekoniecznie. Nie wiem, czy mam sobie psuć nastrój przed świętami...

    A jeszcze jest coś takiego jak Upadłe Królestwo (tlumacz się nie popisał). Widzieliście? Może to lżejsze niż Wikingowie?

    Podziękowali 1draconessa
  • @Rogalikowa ; JA te seriale lubie, ale ja zwykle ogladam rzeczy niekoszerne. Tobie jednak Wikingow zdecydowanie nei polecam - moze byc za ostre jednak i tortur tam troche jest, chlopaki sie nei patyczkuja. 'Last Kingdom' lzejsze, mozesz sprobowac - ale tez nieco brutalnosci tam jest, chociaz nie tyle, co w Wikingach.
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Niekoszerne może być, byle nie zbytnio naturalistycznie ;) @draconessa dzięki, zacznę od Królestwa, jak się do krwi przyzwyczaję, to przejdę na Wikingów  :D

    Ja też lubię takie klimaty, na studiach czytaliśmy fragmenty sag w oryginale  :D ale wolę jednak jak się więcej tłuką niż torturują, a Wikingowie to niestety nie byly siostry milosierdzia
  • @ Rogalikowa Istotnie, Wikingowie sie nie piescili, wiec krwi trzeba sie spodziewac. Z drugiej strony - sam serial jest o tyle ciekawy, ze calkiem niezle obrazuje ich kulture i sposb widzenia swiata ( ogramnie rozny od naszego) ,a postaci przedstawione i miejsca istnialy w historii ( chociaz nei wszystko jest zgodne z historycznym przekazem i prawda, ale to tylko zacheca do doczytania, jak to bylo naprawde:)) Plus jeszcze za wprowadzenie oryginalnych jezykow:) Ogolnie, ja zachecam, najwyzej zamkniesz od czasu do czasu oczy :D Aha. w Wikingach ogromnym plusem jest ...muzyka :) Sciezka dzwiekowa super!!!

    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Dwa pierwsze odcinki ściągnęliśmy, w swiateczny nastrój nas zapewne nie wprowadza, ale wyglądają zachęcająco. 

    Dziś obrabiamy z mężem 3 wiejskie indyki wielkości cielaków, więc Wikingowie muszą poczekać. Zamiast oczy babrać w wikińskich krwawych rozrywkach to się grzebiemy w indyczych bebechach  :D
    Podziękowali 1draconessa
  • @Rogalikowa zawsze to jakies krwawe zajecie :D 

  • Przyzwyczajam się do bebechów na wierzchu...
    Podziękowali 1draconessa
  • edytowano grudzień 2018
    Dziedzictwo krwi z Gibsonem --mocny , trudny , ciężki - oglądam wlasnie
    Za ciężki
  • Kurcze dziadka do orzechów ostatnie 3 dni u nas grajo.. 10.10 - niby pora dobra ale chyba nie dam rady poskładać wszystkiego i się.. 
  • Winni.
    Podziękowali 1joanna_1991
  • @Malgorzata jestem dopiero po 4 odcinkach, chyba jestem psychopatą, jeszcze się nie czułam ochlapania krwią, ale do orła w sumie na razie nie doszłam, postanowiłam mieć zamknięte oczy i uszy ;) Ogląda sie dobrze, wręcz leniwie się akcja toczy. Zresztą oglądam tylko dopóki Ragnara nie zabiją, potem podobno kaszana, przerzuce się na Upadłe Królestwo.

    Serial nie jest zły, ale mam wrażenie że Lagerta jest nieco drewniana, Floki po jakiś grzybkach, najbardziej mi się podoba chłopiec, który gra małego Bjorna ;) Aktor Ragnar też niezły, taki jakby po jednym grzybku ale pozytywnie haha!
    Podziękowali 1draconessa
  • edytowano styczeń 2019
    A jeszcze widziałam fragment amputacji, no to mnie ruszyło.

    W ogóle lubię ten okres w historii, i sentymentalnie - ze studiow, i dlatego, że jest sporo miejsca na spekulacje. Jedną z teorii mówi, że przodkowie Mieszka byli "wikingami"
    Podziękowali 1draconessa
  • ja mam takiego prawie Ragnara w robocie. A, po smierci Ragnara Ivar przejmuje paleczke - zdecydowanie. Bo inni to takie dupy wolowe :) A Floki jak zawsze - wariuje.
  • Wikingowie mieszkali radosnie na Wolinie i dalej tez sie zapuszczali, wiec kto wie:)

    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Ivara znam z "drugiej strony" tzn z northumbryjskiej ;) Anglisci zapoznawali się z tym osobnikiem na historii, hehe. Mieliśmy go mieć w nienawiści :D Pamiętam, że wykładowca zasugerował, że przydomek Bez Kości odnosi się do jego impotencji, a nie jakieś choroby nóg  :D 
    Podziękowali 1draconessa
  • :D No, tutaj jest i jedno i drugie, hihihi...dobra, wiecej nie mowie, ale jest to charakterek, oj , jest!!!

  • Pierwszy człowiek bardzo mi się podobał. Ta muzyka  <3

    I Zimną wojnę polecam!
  • Odrobinka powiedział(a):
    polecam Kaliber
    Oglądałam wczoraj wieczorem...oj dawno nie widziałam podobnego filmu, też polecam.
  • Serial "Dark".

    Co za serial! Co za fabuła! Muzyka! Zdjęcia!

    Thriller i dramat z elementem sci-fiction. :)
  • to nie film, ale do relaksu super!

    Podziękowali 2AgaMaria AGNIESZKA_G
  • edytowano styczeń 2019
    Prof. Bralczyka spotkałam na żywo. I mogłam powiedzieć, że kupuję Jego książki. Zostałam poproszona o zagadanie profesora, gdy spóźniali się słuchacze pewnego spotkania. Byłyśmy obie z Teściową i jakoś dałyśmy radę  ;).

    Dziękuję @matka6 chętnie posłucham.
    Podziękowali 2matka6 Felicyta
  • chciałabym obejrzeć kilka filmów - czy możecie mi polecić gdzie  wykupić abonament okresowy i nie trzeba podawać karty kredytowej, ale zapłacić przelewem? i gdzie duży wybór?
  • edytowano styczeń 2019
    `
  • Obejrzał Romę, która może pewnie dostanie zasłużonego oscara. Kawał dobrego kina, z niedzisiejszym tempem, bez natrętnego przesłania/moralizatorstwa czy politykowania, a przecież historia taka, że łatwo można by z niej zrobić feministyczny manifest lub łzawą opowieść o nierównościach społecznych. Zamiast tego jest piękne, głębokie, uniwersalne kino i doskonałe zdjęcia.
    Bardzo polecam! Na razie tylko w warszawskim Muranowie, ale myślę, że po gali będzie wszędzie :)
  • edytowano luty 2019
    "Ladies in black". Taki zabawnie normalny. Piękne panie w pięknych sukienkach z lat 60. Bez wielkiego przesłania i moralizatorstwa, poprawności politycznej itd. Ale o marzeniach :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.