Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

proste surówki do obiadu

2»

Komentarz

  • wędzony twaróg Jana jest przepyszny
  • edytowano wrzesień 2013
    @Skatarzyna ; tesciowa przezyla?:) Dla mnie jaglanka bylaby rownoznaczna z pocieta szybka...:D
  • cykoria, oliwa, cytryna (ewentualnie cukier, ale mnie goryczka cykorii odpowiada), w wersji luks jeszcze rodzynki i kawałki pomarańczy lub mandarynki

    dzięki smak młodości mi przypomniałaś :D
  • Bardzo mnie zaintrygowałyście tym twarogiem Jana. Zakupiłam, smaczny jest nawet sam. @Aneczko08, robisz z nim może jakieś sałatki? 
  • Pyszna starta marchewka + drobno pokrojona kapusta (zwykła)+cukier+sól+kapka cytryny. Jak poleży około 30min w lodówce to puszcza pyszny sok...:)
    a tymi sałatkami/surówkami z surowego kalafiora to mnie zdziwiłyście, u mnie kalafior zawsze gotowany z zasmażką :)
  • Pyszna starta marchewka + drobno pokrojona kapusta (zwykła)+cukier+sól+kapka cytryny. Jak poleży około 30min w lodówce to puszcza pyszny sok...:)
    a tymi sałatkami/surówkami z surowego kalafiora to mnie zdziwiłyście, u mnie kalafior zawsze gotowany z zasmażką :)
    a pekińska by sie nadawała? bo mam jedną w lodówce i muszę ją koniecznie szybko wykorzystać
  • nie robiłam ale myślę, że bez problemu :)
  • Bardzo mnie zaintrygowałyście tym twarogiem Jana. Zakupiłam, smaczny jest nawet sam. @Aneczko08, robisz z nim może jakieś sałatki? 
    nie jadam go solo, ale myślę, że do sałątek też się nadaje
  • a może ktoś poda przepis na coś z czerwonej kapusty bo akurat mam sporo?

  • Czerwoną kapustę drobno posiekać dodać pora w półtalarach i jabłko starte,natkę pietruszki i ekstra dodatek śliwki w pól plastry, doprawić solą i pieprzem..i dodać oliwę lub majonez..
    Podziękowali 1Coralgol
  • nie widziałam wcześniej wątku, a teraz czytam i mam ochotę ugryźć monitor...

    u nas hitem do obiadu od zawsze jest hitem sałata lodowa z... tym co się nawinie + odrobiną oliwy i ziołami, które się nawiną.
    Moja ulubiona wersja z pomidorami i ziarnami słonecznika, posypana bazylią, ale np. Z. zdecydowanie woli z oliwkami, a P. z mozzarellą.
  • Czerwoną kapustę można poszatkować na Coleslaw :) plus jabłko, marchewka i koniecznie majonez :)) nooo wieeem :))
    colesław u nas koniecznie ze specjalnym sosem majonez+kapka octu+cukier+sól+sok z cytryny w odpowiednich proporcjach.
    Tak, kapustę to my lubimy w każdym wydaniu...
  • A ja z czerwonej kapusty robię surówkę na ciepło. 
    Pszatkuję dodam sól,pieprz,cukru troche i sok z cytryny.
     
    Gotuję i potem dodaję  rodzynki lub pokrojoną pomaranczę.
     Pycha.
  • Moja mama robi taka salatke z czerwonej kapusty:
    Gotuje sie poszatkowana czerwona kapuste i studzi.
    Dodaje sie fasolke szparagowa z puszki, tarte jablko i drobno posiekana cebule.
    Na wszystko troche oleju/ majonezu z krapka musztardy, sol, cukier, cytyna i pieprz do smaku.
  • Up. Może ktoś coś odkryl ciekawego w tzw. międzyczasie i się podzieli.
    Szukam konkretnie pomysły na kapustę pekińską. Robię z ogórkiem, pomidorem, kukurydzą i majonezem. Może coś z oliwą? 
    Na kimchi też mam od dłuższego czasu ochotę, ale jeszcze się nie odważyłam. Nie wiem, czy moi by to zjedli...
  • Ja do pekinskiej wrzucam co mam i zalewam sosem "vinegret" (olej, sok z cytryny, sol, pieprz, czosnek).
    Od jakiegos czasu czesto robie sos miodowo musztardowy (miod, ostra musztarda, sok z cytryny i olej, trzeba sobie samemu proporcje na smak ustawic). Tym sosem moge jesc polana sama pekinska. Ale moze to byc pekinska z ogorkiem, pomidorem i papryka.
  • U nas zazwyczaj ten sam zestaw (pekińska, papryka, ew. pomidor, kukurydza, ogórek kiszony) ze śmietaną i odrobiną majonezu i wszyscy go tak lubią, że mogliby jeść codziennie. Czasami kukurydzę zastępujemy z groszkiem, ale to jest gorsze.
    Natomiast zrobiłam kiedyś pekińską z ananasem z puszki i pomarańczami/mandarynkami. Też ciekawy smak wychodzi, taki słodko-kwaśny.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.