Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Edukacja Domowa

1235710

Komentarz

  • Ulka jest w zerówce ED. 
    @Gosia5 ppp nasza rejonowa nas tak rozpieściła. Na Praskiego Pułku. 
    Podziękowali 2Aneczka08 Gosia5
  • Nasza poradnia ma poczucie misji i na pewno nie wyda takiej opinii. Przecież ed może dziecku szkodzić, no i jak oni uratują to dziecko bez zbadania go w międzyczasie? A tu jeszcze osiem klas podstawówki. No, dramat...
    Podziękowali 1Predikata
  • Nam zmienili tytuł jak się odwołałam do Kuratorium. Do tego Kurator wskazał w piśmie zakres kompetencji PPP i dyrekcji szkoły - pismo jest w plikach w grupie na fb. Dyrektor może życzyć sobie dodatkowych opinii w trakcie trwania nauki, więc taka adnotacja nie gwarantuje, że nie trzeba będzie odwiedzać PPP - np. nasza dyrekcja Benedykta jest bardzo asekuracyjna. 

  • A z jakiego tytułu zmieniali na jaki? Szacun że poszłaś aż do kuratorium... Pewnie PPP była tym zachwycona
  • Bardzo dziękuję! Z Waszymi materiałami zajęło mi ta opinia 1h. Okazuje się że PPP nr 4 często taki wymóg stawia, bo szkoła wyszła z inicjatywą, że mi to do nich wydrukuje i wyśle - gdyż tak to praktykują w przypadku innych dzieci.
  • @Aneczka08 z "w sprawie gotowości szkolnej"- młoda p. psycholog nie słuchała mnie, że to nie będzie dobry tytuł. Zmieniono na taki długi jak tu piszecie: "w sprawie spełniania obowiązku, o którym mowa w art. 31 wychowanie przedszkolne ust. 4, poza przedszkolem, oddziałem przedszkolnym w szkole podstawowej lub inną formą wychowania przedszkolnego i obowiązku szkolnego lub obowiązku nauki poza szkołą"

     Tamten rok miałam taki, że do Kuratorium pisałam kilka razy... robiłam wwr i orzeczenie o KS +opinię o ED i wszystko szło po grudzie. PPP miała wakacje i nie chciała zwołać komisji, nie chcieli dać KS tylko wwr, bo po co dziecku w zerówce. Co prawda po nic, ale przynajmniej z rozmachu wysłałam do Rzecznika Praw Dziecka pytanie o dyskryminację dzieci z ED. 
    A na koniec jak odwołałam się od orzeczenia i poszłam do Kuratorium na wgląd dokumentów, to się okazało że PPP przekazała tylko swoje opinie, prywatnych nie uwzględniła (np. bardzo ważnej od neurologopedy) i napisała że  po 9 godz. terapii nastąpiła znaczna poprawa  i zero dokumentów z 25 godzin terapii prywatnej. Byłam wściekła, ale mogłam tylko przez Sąd Administracyjny iść dalej i już mi się nie chciało...

    Podziękowali 2Aneczka08 MAFJa
  • @Eleonora i tak jestem pod wielkim wrażeniem...
    Podziękowali 2MAFJa Dot
  • Ja dziś świętuje, bo mąż wyraził zgodę na edukację domową  <3
  • @Basja a w jakim wieku Twoje dzieci? Jak się chce zerówkę robić w ED to ile wcześniej trzeba zacząć wszystko załatwiać?
    Podziękowali 1Basja
  • Basja powiedział(a):
    Ja dziś świętuje, bo mąż wyraził zgodę na edukację domową  <3
    Fajnie! Powodzenia!
    Podziękowali 1Basja
  • @Hope - Marcelina 6, Józek 3, Antek 5m.

    Ja zamierzam teraz składać do poradni podanie. Teraz nie obowiązuje ścisły termin, bo można w każdej chwili przejść na ed.
    Podziękowali 1Hope
  • Gratulacje @Basja!!!

    Czy ktoś z Was jest na bieżąco z podręcznikami do 2 klasy SP?
    Szukam dobrej bazy do obowiązującej podstawy programowej.
    Taki mamy styl że pracujemy dużo z podręcznikiem, właściwie z ćwiczeniami.
    Na razie korzystaliśmy z Nowych Tropicieli WSiP. Mam wątpliwości czy do 2 klasy to jest dobry wybór - nie wiem czy nie brakuje czegoś, np. informatyki.

    Może ktoś ma swoje typy którymi chciałby się podzielić?
  • @wiesia szkoła powinna Wam dać podreczniki
    Podziękowali 1E.milia
  • @Basja gratuluje :-) podziwiam tych co przechodzą na ed :-) 
  • @Aneczka08, jakie przepisy to regulują? U mojej córki szkoła nie daje podręczników.
  • Tego nie wiem jakie przepisy ale znane mi szkoły ed dają zdecydowana większość podręczników. W kl 1-3 komplet, w 4 tylko angielskiego nie dostaliśmy
  • I my od wrzesnia zaczynamy ed na razie tylko córki, ktora bedzie rozpoczynala kl.I. Starsi na razie zostaja w szkole. Zobaczymy jak nam bedzie szlo. Jestesmy juz po ,,badaniach" w poradni. Szkola, ktora wybralismy daje podrecznimi.
  • Tropiciele do 2 klasy nie polecam. Przynajmniej nie dla dzieci ambitnych. Nudne i zbyt proste. 
    Podziękowali 1wiesia
  • edytowano luty 2019
    Moja córka miała Tropicieli od początku (jest w drugiej klasie). Katastrofalnie się cofnęła intelektualnie (chodziła do szkoły publicznej). Przeniosłam ją od semestru do innej szkoły, ma podręcznik Bialobrzeskiej i wreszcie jej mózg ruszył.
    W ED to jest opcja uzupełniania według uznania, ale jak dla mnie zestaw niewart uwagi. 
    Podziękowali 3Natalia wiesia E.milia
  • @Malgorzata my mamy "Ala i Adam na tropach zaginionego skarbu". Niestety nie wiem gdzie pozyskać, szkoła załatwia. Jak będzie okazja to dopytam. 
    Podziękowali 1E.milia
  • Mikołaj ma w drugiej Ja, ty, my. Białobrzeskiej. Bardziej wymagające niż Tropiciele.
    Podziękowali 3wiesia Natalia E.milia
  • @Aneczka08, tak wiem - to nie o to chodzi. Od szkoły dostaniemy za 2 lata. Młoda chce robić już teraz. Chciałabym coś sensownego, skoro o zakupie decydujemy my.
    Za tydzień koniec ferii, jak nie zdobędę to będę mieć znudzone dziecko ;) To jest typ który w 1 dzień rozprawia się z 3 lekturami, przy tym robi swoje sprawy (robótki ręczne, lego, plastyki). Moje zadanie tylko dostarczyć naukę (PUSy, książki itp.) i minimalnie pomóc. Stad prośba o polecenie podręczników. Dobrze nam się pracuje na zasadzie podręcznik + ćwiczenia.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • W kilku księgarniach internetowych są książki Bialobrzeskiej
  • To ja polecam wykupić dostęp do superkid. Dużo ciekawsze ćwiczenia niż podręcznikowe. Praktycznie tylko na tym bazowaliśmy.
    Podziękowali 1wiesia
  • ok to jest pomysl z serii równoległej (jak Pusy np.) który też od 2 lat wykorzystujemy. Ale teraz szukam bazy pod podstawa programowa. I moze przede wszystkim taki ułatwiać życia dla mnie - otwiera podręcznik i robi od deski do deski chociaż jedną rzecz. SuperKida trzeba drukowac, godzinka tygodniowo schodzi na wyszukiwanie zadan.
  • OK, to idziemy prawdopodobnie w Białobrzeską: "Ja, Ty - My"
    Widzę jeszcze Białobrzeska "Od A do Z", to chyba starsze, może być mniej dostępne.

    Jeśli ktoś z Was ma jeszcze jakieś typy bardzo poproszę :)
    Daję sobie tydzień :)

  • @Predikata, Białobrzeskiej to "Ja ty my"?

    https://www.ceneo.pl/67962411
    Podziękowali 1Predikata
  • U źródeł chyba najkorzystniej, bo wszystko raczej jest... jak robię sprint po księgarniach netowych to przynajmniej do II klasy ciężko o komplet (9 pozycji = 3 podręczniki + 6ćw)


    A ceny przynajmniej do 2 klasy nie najgorsze. Ale do 3 klasy na razie nie ma "Ja, Ty-MY". Ach te reformy...
  • @kowalka, tak właśnie to. Dopiero skumałam, że ta seria ma nazwę ;)
    Dziś Ania wróciła już z większością podręczników. Fajne są. 
    Podziękowali 1kowalka
  • moj Miki (lat 5 i pol) robi dla zabawy tropicieli do klasy pierwszej

    Podziękowali 2Natalia Basja
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.