Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Edukacja Domowa

1468910

Komentarz

  • Mamy Didasko do pierwszej klasy. Nie wiem co tym myśleć... dla mojej 7 latki to nudne. Ale widzialam że w drugiej klasie już trochę wiecej będzie wyzwań dla niej, więc kupię jeszcze a potem zobaczymy.
     Zwróciłam uwagę tylko że słaby papier i nie wiem czy to przetrwa moje dzieci, no ale cos za coś, pewnie dlatego są tańsze. 
    Podziękowali 1wiesia
  • edytowano luty 2019
    Obawiam się, że przy Tropicielach by dostała depresji @camille ;
    Pierwszej klasy nie znam, bo dopiero zaczynamy didasko po zmianie szkoły, ale dawno mnie tak podręczniki nie podbudowały. A zbiór zadań z matematyki serio mnie zachwycił.
    Edit: literówki 
    Podziękowali 1camille

  • Ja tak ogólnie odnoszę wrażenie (i wychowawczyni mojego siemiolatka myśli podobnie), że podstawa programowa klasy I jest zbyt łatwa, więc pewnie i dlatego te książki takie nudne...
  • Podstawa programowa  dostosowana jest do dzieci 6 letnich.
  • No i może  ktoś by coś z tym zechciał zrobić. Byłoby miło. :-)
    Podziękowali 1camille
  • Ale dlaczego? Ja chcę posłać 6 latka do szkoły a niby mamy wybór i z tego wyboru zamierzam skorzystać: )
  • agatak powiedział(a):
    Ale dlaczego? Ja chcę posłać 6 latka do szkoły a niby mamy wybór i z tego wyboru zamierzam skorzystać: )
    Dlatego prawdopodobnie, że podstawa programowa 1. klasy powinna być odpowiednia dla 7latka to jest głównagrupa docelowa. Jeśli 6latek jest dość dojrzały, zdolny etc. by iść do 1. klasy, to sobie poradzi. 
  • obecnie obowiązuje wybór rodziców w tym zakresie - więc nie rozumiem skąd grupa docelowa to 7 latki???!! pierwsza klasa jest dla dzieci 6 i 7 letnich, jak masz za mądre na ten program to poślij jako 6 latka i po kłopocie  :)
  • Za to w 5 SP z biologii przerabiamy botanikę, czyli moją 1 LO, a w 8 SP - genetykę i ewolucję, czyli 4 LO. Tak, że nadrobią dzieciaki nudy z 1-3 SP....
    Okropny jest ten nowy program. Przyroda była całkiem ok. Zaczynali od środowisk, ekosystemów leśnych, łąkowych, wodnych, od form życia, ciała człowieka tak ogólnie. A teraz start biologii to cytoplazma, wakuole, pantofelek i rozmnażanie roślin okrytonasiennych. 
  • Mądre jest ale niedojrzałe do szkoły jak większość 
  • A program czwartej klasy nie jest zmieniony i trafiają dzieci po tym zubożonym programie 1-3 moja mama matematyczka rece załamuje 
  • Mój Kuba teraz w 2 SP ma więcej niż Gabrysia (teraz w 5 SP) miała w tej klasie. Nowi Tropiciele po reformie mają rozszerzony program względem starych Tropicieli. Staram się z matmy robić więcej w nauczaniu początkowym. Mamy stare podręczniki z lat 70-tych, teraz cały miesiąc robimy Kangurka. Ale polski nam idzie cienko, akurat na poziomie tych Tropicieli nieszczęsnych, a pisanie lewą ręką to już w ogóle masakra. 
    Podziękowali 1Basja
  • edytowano luty 2019
    To znaczy niedojrzałe żeby uczyć się czytać i pisać.? Czy o co chodzi? Bo ja naprawdę nie rozumiem tej enigmatycznej niedojrzalosci. Pisze to jako matka 2 synów którzy poszli w wieku 6 lat a obecnie są w 4 i 7 klasie. Córkę też poslę  w tym wieku.

    Zresztą co ma dojrzałość do faktu że klasa 1 jest dla dzieci 6 i 7 letnich wedle wyboru rodzica ...
  • kiedyś czytałam wyniki badań porównujące dzieci 6 i 7 letnie. Wskazywały jednoznacznie, że (no poza jakimiś super zdolnymi geniuszami) najlepszy wiek do rozpoczęcia nauki  szkolnej to 7 lat. Zasadniczo dzieci które idą w wieku 6 lat są potem słabsze od tych 7 latków i nigdy w szkole nie nadrabiają tej różnicy.

    Nie przeczę, że może są wyjątki, ale dla większosci jednak 7 lat jest lepiej w sensie manualnym, emocjonalnym itp. Zresztą w sumie po co rok wcześniej dziecko dawać do szkoły, niech ma czas jeszcze pobawić się przez naukę. I tu raczej wyjątek potwierdza regułę, czyli tak jak kiedyś jakiś pojedyncze dziecko 6 letnie się trafiało w 1 klasie, ale nie 5 czy 10 czy cała klasa.
  • Niedojrzałość? Moja córka miała iść całym rocznikiem jako 6latka już . Płakała ze nie chce pracować tylko chce się bawic .. problemy z koncentracja na zadaniu duże do tej pory ma a wtedy to masakra jakaś..w przedszkolu o zostawieniu jej słyszeć nie chcieli bo najlepsza i jakto po co..na szczęście przyszedł PiS i cofnął. U nas w przedszkolu całe dwie grupy zostały. 2 osoby do szkoły poszły tylko
    Podziękowali 1kiwi
  • Nie wiecie może czy KREDĘ (magazyn) można dostać gdzieś stacjonarnie?
  • @Hope podobno w empiku,  ale nie wiem czy we wszystkich czy w wybranych 
    Podziękowali 1Hope
  • edytowano luty 2019
    Dzięki! Była, już mam :)
  • Moja córka poszła obowiązkowo do 1 klasy w wieku 6 lat. Teraz jest w 4 klasie i rozkwita po prostu, zwłaszcza z przedmiotów ścisłych. Jest w czołówce klasy z matematyki i przyrody, bierze udział we wszystkich konkursach w tym zakresie. Dodatkowo teściowa uczy ją chemii i fizyki, bo córka bardzo chciała. Nie jest wybitna moim zdaniem. Wcześniej miałam wątpliwości ale wiem, że wcześniejsze pójście do szkoły  jej nie zaszkodziło i nie zniechęciło ale pewnie nie z każdym dzieckiem tak musi być. Moim zdaniem gorzej znoszą to chłopcy.
    Podziękowali 1monika5
  • edytowano luty 2019
    Moi synowie podobnie. Radzą sobie rewelacyjnie, wygrywają konkursy matematyczne konkurujac z dziećmi rok starszymi, są w czołówkach swoich klas i dodatkowo wyczynowo uprawiają sport. Czasu spokojnie starcza im na wszystko. Ja mam wrażenie że się ciągle obijaja....
    Wczoraj cały dzień byli na turniejach, dziś do południa odrobili lekcje i pouczyli się do sprawdzianów na  cały tydzień... reszta dnia totalna laba 
    Ale strach tu coś takiego napisać 
  • @agatak dlaczego strach? Moim zdaniem tylko pogratulować. Skoro samo przychodzi, to świetnie. 
    Podziękowali 1wiesia
  • Ja mysle ze mojej Tosi tez by nie zaszkodziło . Ale tylko jej z moich dzieci.. choć noe sadze by pozostali mieli merytoryczne problemy.
  • @agatak też nie czuję strachu. Piszesz, że Twoi radzą sobie z wymaganiami dla rok starszych dzieci. Świetnie. Ja jestem tylko przeciwny zaniżaniu wymagań dla starszych, po to by więcej młodszych sobie poradziło.
  • edytowano luty 2019
    A ja jestem zwolennikiem wyboru. wymagania są jedne i te same dla wszystkich i jak rodzic uzna że jego 6 latek sobie nie poradzi z nimi to wysyła rok później i tyle. A jak posyła dziecko rok później mimo że poradziloby sobie jako 6 latek to już naprawdę jest problem i odpowiedzialność tego rodzica, że taką podjął decyzję i niech nie ma pretensji, że wymagania są za niskie. To tak jak byś znał angielski i poszedł na kurs angielskiego dla początkujących-  twoje zastrzeżenia do poziomu kursu byłyby  wtedy bezsensowne.

    Z kolei z moich obserwacji dzieci znajomych wynika, że wiele dzieci idąc jako 7 latki  przespalo  pewien moment rozwojowy, zatrzymało się w przedszkolu i w szkole słabo zaskoczyło.
    Podziękowali 1Gosia5
  • ależ wybór był odkąd pamiętam. Nawet u mnie w klasie było 1-3 dzieci młodszych o rok. Natomiast nikt nie przymuszal żeby 6 latki szły do 1 klasy, ja mojego syna musiałam odroczyć. Szczęśliwie to zostało zmienione.
    Podziękowali 2MAFJa Gosia5
  • a wymagania powinny być jak dla 7 latków, jak któryś 6 latek jest hop do przodu to sobie poradzi jeśłi rodzice chcą go puścić wczesniej
    Podziękowali 3Barbasia E.milia MAFJa
  • kiedyś to działało też, jak ktoś uważał że dziecko da radę to diagnozowal i szło rok wcześniej do szkoły akurat w masówce to większość powinna być kluczowa.
    Nasze dzieci są różne. Nam byłoby łatwiej od początku edukacji Z i T. razem puścić. Z innych względów lepiej było, że młodsza zrobiła dwa lata w gim. w ciągu roku. 
    A Kajtkowi o odroczenie będziemy wnioskować.
    Mała to statystyczne próba, ale większość z naszych dzieci jednak dopiero mając 7 skończone sprawnie się "szkolnie" znajdowała.
    Podziękowali 2Aneczka08 MAFJa
  • edytowano luty 2019
    Nie Aneczka nie było wyboru, trzeba było szereg wniosków i badań dodatkowych aby posłać wcześniej i na pewno nie było to 1 - 3 dzieci w klasie. Raczej 1 w roczniku. Dziwne, że według Twoich kryteriów odraczanie 6 latka - o niebo prostsze - nie było wyborem
     Mimo że nikt problemów nie robił. 
    Co do gotowości w klasie syna 3 dzieci nie dala rady i moim zdaniem większość dzieci spokojnie daje radę jako 6 latki, a tylko kilka procent jest zupełnie niegotowe . Reszta to histeria lub wygoda rodziców bo jednak przedszkola są dłużej otwarte i lepiej karmią , no i po co dziecko ma się męczyć i może liczyć lub czytać albo gorzej denerwować się ze mu coś nie wychodzi .... nauka jest tu jednym z ostatnich kryteriów 
  • edytowano luty 2019
    I jeszcze dla jasności Aneczka - wybór jest wtedy jak nie musisz nikogo pytać o zgodę na swoją decyzję, to chyba oczywiste
  • Ciekawre...  na ok 10 moich znajomych 9cioro żałuje że posłało dzieci wcześniej. Te dzieci są teraz w 3-7 kl.




    Podziękowali 3MAFJa Joannna Katanna
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.