Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki film warto obejrzeć?

1969799101102106

Komentarz

  • Obejrzał Romę, która może pewnie dostanie zasłużonego oscara. Kawał dobrego kina, z niedzisiejszym tempem, bez natrętnego przesłania/moralizatorstwa czy politykowania, a przecież historia taka, że łatwo można by z niej zrobić feministyczny manifest lub łzawą opowieść o nierównościach społecznych. Zamiast tego jest piękne, głębokie, uniwersalne kino i doskonałe zdjęcia.
    Bardzo polecam! Na razie tylko w warszawskim Muranowie, ale myślę, że po gali będzie wszędzie :)
  • edytowano luty 2019
    "Ladies in black". Taki zabawnie normalny. Piękne panie w pięknych sukienkach z lat 60. Bez wielkiego przesłania i moralizatorstwa, poprawności politycznej itd. Ale o marzeniach :)
  • Green book. Widzialam wczoraj. Polecam. Historia oparta na faktach. Pozytywna. Naprawdę warto. 
  • @Elunia ;@agnodike5 ; mozna z dziecmi Green book?
  • edytowano luty 2019
    @Amica, że tak po brawarystycznemu pojadę: Język i morale takie se i to głównie po stronie white-catholic, jest też epizod homo, przemocy stosunkowo niewiele ale jest. Poza tym dość polit-poprawnie propagandowy, bogaty super kulturalny kolorowy vs. biały prymityw ale za to z emocjami. Dobrze choc nieco tendencyjnie pokazuje segregacjonizm południa (lata 60). Rodziny autentycznych głównych bohaterów nie są zgodne na ile film odzwierciedla rzeczywistą historię. Porywający nie jest choć ogląda się dobrze.
    Podziękowali 1Amica
  • ciepło opowiedziana historia czarnoskórego lekarza, który wyrzeczeniami matki, swoją ciężką pracą (i z Bożą pomocą co nie jest w filmie pomijane!) osiągnął szczyty swojej specjalizacji. 10/10.


    Podziękowali 1Yucami
  • Oskary podobno były nudne :) zasłużona wygrana odtwórcy Mercury'ego i Lady Gagi za piękny utwór 
  • Rome oglądałam ale nie wytrwałam do końca ...
    Podziękowali 1Sarcella
  • Za to wytrwałam na Kobietach mafii i to było coś strasznego..szkoda że nie można tego odzobaczyc
  • asiao powiedział(a):
    Rome oglądałam ale nie wytrwałam do końca ...
    No co Ty mówisz ? a Oskara film dostał ;-) Dobre opinie o tej Romie czytałam,  właśnie zaczęłam sobie na ten film ząbki ostrzyć
  • Na netfliksie chyba jest
    Podziękowali 1asiao
  • Green book polecam :)
  • Też mi się podobał
  • Roma bardzo fajna. Dużo emocji.
  • @Elunia czy na zalukaj są filmy w oryginalnej wersji językowej? Bo te które sprawdzałam to akurat były albo z lektorem , albo ewentualnie z napisami. Ale sprawdzałam pewnie ze cztery tylko , to może źle trafiłam.
  • No właśnie tej opcji wyłączenia nie znalazłam. Ale prawdopodobne, że słabo szukałam bo, oglądałam tylko dwa.
  • edytowano marzec 2019
    @Malgorzata ;, są nakręcone dwa sezony.
    Drugi kończy się mniej więcej koło 1964 r,. po narodzinach ostatniego dziecka Elżbiety.
    Odcinek 9. 2 sezonu - miodzio, jeśli chodzi o "teraźniejszość" i przeszłość Filipa.

    (można zobaczyć za darmo w dobrej jakości i z lektorem na filiser)
  • A mi podobał się "John Adams" - 7 odcinków, okres wojny o niepodległość USA.
  • Obejrzałam Kler
    Jeszcze bardziej obrzydlo mi pedalstwo
    Trzyma mnie odruch wymiotny 
  • Dawno temu, jakieś 15 lat temu oglądałam w kinie inwazję barbarzyńców.
    Uwaga, w zamieszczonym poniżej linku plakat filmowy jest beznadziejny, w ogóle nie oddaje tego o czym jest film.
    https://www.filmweb.pl/Inwazja.Barbarzyncow

    Film wywarł na mnie ogromnie wrażenie, do dziś czasami o nim rozmyślam. Po jednym obejrzeniu nawet zapamiętałam cytaty... chociaż pewnie nie co do joty.
    Generalnie o bankructwie pokolenia '68, o kryzysie wiary itp, o grotesce państwa opiekuńczego, o niegasnącej nadziei w młodych...

    Nie wiem, gdzie go można zobaczyć, ale naprawdę warto.
  • "Doktor Halina" - piękna kreacja młodej Kulig  i poruszająca historia
    Podziękowali 1Felicyta
  • " Siedem lat w Tybecie "  
  • edytowano kwiecień 2019
    Cyfrowy szpieg / Cypher 2002      z Lucy Liu.

    Polecam też wszystkie filmy z Burtem Lancasterem.
  • polecam "Przemytnik"
    Clint Eastwood nadal w formie :)

    Podziękowali 1NC500
  • Niedawno obejrzałam "Czwartą władzę" z Tomem Hanksem i Meryl Streep. Dobry, oparty na faktach. Dotyczy ujawnienia przez dziennikarzy tajemnic państwowych związanych z wojną w Wietnami w czasie prezydentury Nixona. 
  • edytowano maj 2019
    YT:  AUTOSTRADA - cały film /lektor PL
    produkcja: Hong-Kong

    cda.pl: Kosiarz umysłów

    YT: The Road 2009 full movie 1/8

  • Serial HBO Czarnobyl. 
    Podziękowali 2joanna_1991 Kazio
  • Elunia powiedział(a):
    Bardzo polecam Ladies in black z 2018 roku/australijski. Na filmwebie ma mało punktów, nie wiem dlaczego, moze niewiele ludzi widziało. Bardzo kobiecy, piękne sukienki :)


    Obejrzałam. Uroczy. I z happy endem.


  • TROCHĘ SŁOŃCA - Stanisław Bareja



  • Gloria Bell 
    Zmęczył mnie trochę ten film
    Ale dobrze że robią filmy o układaniu sobie życia po rozwodzie w dojrzałym wieku.bez koloryzowania ;) 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.