Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Słabość polskiego ruchu narodowego

2456730

Komentarz

  • Żebyście się zdziwili.
  • Coz. Tomasz Ty sie nie wypowiadaj na temat naszego kraju. Emigrantom powyzej 3 lat poza krajem powinno sie odbierac prawa wyborcze.
  • E tam prawa wyborcze. Po co od razu traktować wszystko emocjonalnie. Ja np uważam że Polonia powinna mieć swoje przedstawicielstwo w polskim sejmie. A nie że my tu olewamy Polonię a Polonia wyśmiewa Polaków zamiast sobie normalnie pomagać choćby wiedzą. 
    Natomiast prawo do bycia Polakiem powinno się tracić wraz z nabyciem obywatelstwa innego kraju.
    Ja tam wierzę że może być lepiej niż te 4 -5 %. 
    Prawica w Polsce jest obsmiewana i robi się z niej oszołomów moim zdaniem wlasnie po to, żeby nikt nas nie traktował poważnie. Nie dopuszcza się prawicowych partii do debaty publicznej, za to lewackie wybryki typu Wiosna i Palikociarnia są zapraszane do tv, są promowane przez media. A tu, poza internetem nawet nie posluchasz co proponują narodowcy. Jedyny czas to wybory jakiekolwiek bo wtedy każda startujaca partia ma czas antenowy w publicznych mediach.
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Konstytucja jest do zmiany.
    Braun ma swoje wady, ale każdy polityk w Polsce jest nieco oszolomski. Weź np pana Biedronia czy Palikota. Oni nie są oszolomscy? A Korwin wbrew pozorom jest mniejszym oszołomem niż pan Kaczyński ze swoją centralizacja wszystkiego jak za komuny a nawet bardziej. Jak się zastanowić nad sensem wypowiedzi Korwina to często się dochodzi do wniosku że ma dużo racji. Oni wszyscy z tej starej szkoły są oszolomscy. Najmniej z wymienionych Braun, bo on ma hopla przynajmniej tylko na punkcie tradycji katolickiej i jej wplywie na rzeczywistość. A już najmniej oszolomski jest Jakubiak, Winnicki i Bosak. Wystarczy ich posłuchać gdzieniegdzie. 
    Podziękowali 2Isako apolonia
  • Odrobinka powiedział(a):
    Ja tam lubię strzelać. Moja córka się wyszkolila w Szwajcarii na strzelnicy. Od 15 r.z.strzelala. za dostępem do broni akurat jestem.
    czy to prawda że w Szwajcarii w szałasach są poukrywane działka i karabiny maszynowe?

  • Nie sprawdzałam. Natomiast jest cała masa schronów przeciwatomowych. I właściwie u każdego Szwajcara co był w wojsku jest broń bez szafy pancernej.
    Podziękowali 1Zuzapola
  • Gdzieś czytałam w prasie szwajcarskiej że w przeciągu kilku godzin od wybuchu jakiegokolwiek konfliktu są w stanie zmobilizować 90% armii.
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • @Tomasz To że masz prawo nie znaczy że prawo to jest ok. Dlaczego ktoś kto tu od lat nie żyje ma decydować o nas, jak tak naprawdę g..o wie jak Tomasz czy Klarcia. Tylko ktoś kto tu mieszka i płaci podatki powinien mieć wplyw na nasze życie. To logiczne i sprawiedliwe. Odrobinka wróciła, widać jest patriotką, szacun a inni emigranci niech przynajmniej siedzą cicho i nie kompromitują się wymadrzaniem.o Polsce kiedy tak naprawdę mają ja w d...e.
  • edytowano marzec 2019
    No ja się z @apolonia nie zgadzam. Polonia jak najbardziej nie powinna być wykluczana z Polski. Mało tego uważam że środowiska polonijne powinny mieć w sejmie swoich przedstawicieli.Co do liderów partii prawicowych myślę że możesz się mylić. Zwlaszcza co liderów RN.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Paradne, pedały chcą nas uczyć jak dzieci wychowywać, a uciekienierzy na kogo głosować w naszym kraju. Już jedna Klarcia wystarczy dla kabaretu.
  • To jest szczyt głupoty że my z naszych podatków finansujemy możliwość głosowania dla emigracji która ma taką fanaberie a nie dokłada w żaden sposób do naszych dochodów. Jesteś uciekinierem bo trzeba być zaradnym i odwaznym żeby tu żyć na dobrym poziomie. Jak tak wybrałeś to zajmij się swoim nowym krajem. Można wyjeżdżać na studia, do pracy na jakiś czas ale jak ktoś na stałe wyjeżdża to jest sam rezygnuje z bycia Polakiem.
  • Zabawne. Papież nie wyemigrował a będąc papieżem zrobił tyle dla Polski  co nikt inny. Jak ja jestem homo sovieticus to Ty (zaimki osobowe piszemy wielką literą!) zdrajcą i pasożytem dla Polski.
  • Tylko tyle żebyś się nie wtrącał w cudze sprawy.
  • No!  a Tomasz był wtedy generałem  :D
    Podziękowali 1apolonia
  • Wogole ktoś sprawdzał ile procent tej Polonii za granicą chodzi na wybory? 
    Bo tu na miejscu to też trzeba zachęcac ..
  • edytowano marzec 2019
    Nie no akurat fakt że ludzie wyjeżdżali ze wsi do innych krajów w czasie biedy galicyjskiej czyli przed powstaniem II Rzeczpospolitej był jednym z bardzo ważnych czynników wzrostu a nawet obudzenia się tożsamości narodowej chłopów, którzy wcześniej w ogóle nie uznawali się za Polaków, bo Polacy to była wg nich szlachta a odzyskanie niepodległości było dla nich równoznaczne z powrotem pańszczyzny. 
    Teraz emigracja też pozwala na dystans do spraw krajowych i zobaczenia ich w innym wymiarze. Jeśli ktoś jest w innym kraju też widzi jak działają w nim rozmaite rozwiązania prawne czy społeczne czy ustrojowe. To też uważam jest ważne: dzielenie się takimi spostrzeżeniami żeby ułatwić życie Polakom. Gdyby rozmaite partie czy tam posłowie chcieli słuchać takich głosów doradczych to by było super. 
    Daleka jestem od oceniania wyjeżdżających. Najczęściej wyjechali bo mieli dość  ścigania się z rzeczywistością i życia na granicy przetrwania. Niektórych nikt tu nie docenial. Niektórzy mają żyłkę podróżnika. Inni po prostu osiedli gdzieś i już nie mają do czego tu wracać.
    Podziękowali 1Klarcia
  • A i to że ktoś jest za granicą nie znaczy że mu zwisa i powiewa co się dzieje w Polsce. Wręcz tych którym właśnie jest wszystko jedno można nazwać zdrajcami jak już musimy kogoś wyzywać
    Podziękowali 1Klarcia
  • "Braun ma swoje wady, ale każdy polityk w Polsce jest nieco oszolomski."

    Buhahaha. Braun postuluje zakaz homoseksualizmu i wsadzenie Biedronia do wiezienia. Nikt nie potrafi was narodowcow osmieszyc tak jak wy sami :D "Protokół 1 procent"? mnie to nawet bawi, mlodszy Braun widac nauczyl sie od Korwina kilku sztuczek.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Tomasz, masz podwójne obywatelstwo ?
     Wew przypadku Szwajcarii podwójna lojalność nie jest chyba specjalnym dla Polaka problemem, ale w Niemczech czy USA już chyba tak.
  • Braun nie jest narodowcem. Jest w koalicji. Ma swoją organizację pt Pobudka. Jest prawicowy. Pewnie że w niektórych rzeczach przesadza. 
    Są rzeczy w których się zapedza. Problem w tym że poza narodowcami nikt nie proponuje takich zmian gospodarczych, które mogłyby Polskę odbudować. A jeśli widzicie jakieś, ale realne propozycje to proszę wymiencie jakieś.
    Poza Konfederacją nie widzę niczego takiego na horyzoncie.


  • Pewnie tak co do Brauna. Reszta ma dość konkretne pomysły. Ułatwiające życie choćby przedsiębiorcom.
  • A konkretnie?
  • edytowano marzec 2019
    Masz neta to sobie program przeczytaj.
    https://ruchnarodowy.net/program/
  • Ja się interesuję programem. Populizm jest mi obcy. Jestem wymierającym gatunkiem. Ale mam to tam gdzie plecy zmieniają nazwę.
  • Kukiz był dobrym pomysłem. Niestety został zmarnotrawiony przez samego twórcę. W tej chwili nie ma takiej siły. Przypomnę że lider RN też do sejmu wszedł z list Kukiz15. Podobnie ludzie od Korwina, który do polskiego Sejmu nie startował wowczas bo dostał się do europejskiego.Pewnie gdyby Braun chciał startować z list Kukiza tez by mógł za poprzednich wyborów. Ja myślę że RN chce stworzyć coś takiego jak Kukiz 15. 
    Myślę że jedyna różnica i zgrzyt u wszystkich jest spowodowane tym że to akurat nie ktoś pokroju Kukiza, niezaangazowanego wtedy politycznie próbuje robić taki ruch a właśnie RN, bardzo źle kojarzony zresztą zupełnie bez powodu.
    Podziękowali 1Klarcia
  • jukaa powiedział(a):
    A co proponujesz w zamian? Głosowanie na ten sam układ dwoch opcji od 30 lat, który doprowadził do tego że jest jak jest ? Serio pytam , bo ja na razie nie mam na kogo.

    @juka, o jakich dwóch opcjach od 30 lat piszesz?

  • Był tez pomysł: Liga Polskich Rodzin z Giertychem. No ten to był dla mnie ideałem: poglądy, wykształcenie, przodkowie, rodzina. I proszę jak skończył...Wyleczyłam się z narodowców.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Cóż, prawica mogłaby znaleźć sensownych liderów. Medialnych, wygadanych, takich atrakcyjnych (nie Kazimierzy) wodzirejów - trybunów ludowych porywających tłumy. A czy ktoś jeszcze pamięta ex. zakonnika J. Międlara? Szybko się wypalił. 

    T
    Nawet nie zdążyłam go zapamiętać, bo rzucił kapłaństwo, zanim zorientowałam się, że ktoś taki istnieje. Pycha go zgubiła.

  • jukaa powiedział(a):
    O lewacko- złodziejskiej z PO i socjalistyczno-pseudopobożnej z PiS. Zmieniają tylko miejsca na sali sejmowej,  ciągle te same gęby, ciągle te same wojenki o koryto.
    Ale nie od 30 lat. PIS rządzi dopiero 4 rok, wcześniej było 2 lata przerwanej kadencji. A Ty od razu 30 lat. No nie przesadzaj.

    Do pobożności każdego można się przyczepić, bo nikt nie jest święty. W PiSie niektórzy są niewierzący, a nie którzy pobożni. Tych pobożnych, których znam z PiSu nie uważam, żeby byli pseudo.

    Od 30 lat to rządzą ludzie z komunistycznych służb specjalnych, nagrabili majątku, mają swoje media (TVN, GazWyb), swoich ludzi we władzy np. sądowniczej, tak, że nawet nie można ich ukarać sprawiedliwie. Słowem; rządzi postkomunistyczny układ mafijny.
    Podziękowali 2Pioszo54 Klarcia
  • Tylko co zamiast .. Mój odwieczny problem przy wyborach... 
    Podziękowali 1E.milia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.