Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Słabość polskiego ruchu narodowego

1356734

Komentarz

 • Paradne, pedały chcą nas uczyć jak dzieci wychowywać, a uciekienierzy na kogo głosować w naszym kraju. Już jedna Klarcia wystarczy dla kabaretu.
 • apolonia powiedział(a):
  Paradne, pedały chcą nas uczyć jak dzieci wychowywać, a uciekienierzy na kogo głosować w naszym kraju. Już jedna Klarcia wystarczy dla kabaretu.
  Uciekinierzy? Ochłonij kobieto. Mylisz uchodźców z emigrantami. Wyjechałem legalnie korzystając z możliwości. To może odbierz Polakom paszporty, nie będą wyjeżdżać. Sorry. Jesteś homo sovieticus. 

  T :)
  Podziękowali 1Klarcia
 • To jest szczyt głupoty że my z naszych podatków finansujemy możliwość głosowania dla emigracji która ma taką fanaberie a nie dokłada w żaden sposób do naszych dochodów. Jesteś uciekinierem bo trzeba być zaradnym i odwaznym żeby tu żyć na dobrym poziomie. Jak tak wybrałeś to zajmij się swoim nowym krajem. Można wyjeżdżać na studia, do pracy na jakiś czas ale jak ktoś na stałe wyjeżdża to jest sam rezygnuje z bycia Polakiem.
 • apolonia powiedział(a):
  To jest szczyt głupoty że my z naszych podatków finansujemy możliwość głosowania dla emigracji która ma taką fanaberie a nie dokłada w żaden sposób do naszych dochodów. Jesteś uciekinierem bo trzeba być zaradnym i odwaznym żeby tu żyć na dobrym poziomie. Jak tak wybrałeś to zajmij się swoim nowym krajem. Można wyjeżdżać na studia, do pracy na jakiś czas ale jak ktoś na stałe wyjeżdża to jest sam rezygnuje z bycia Polakiem.
  Wg twojej logiki kard. Karol Wojtyła przestał być Polakiem w chwili wyboru na papieża a emigrują zalęknione pierdoły życiowe. Szczerze ci współczuję. 

  T
  Podziękowali 2Coralgol Klarcia
 • Zabawne. Papież nie wyemigrował a będąc papieżem zrobił tyle dla Polski  co nikt inny. Jak ja jestem homo sovieticus to Ty (zaimki osobowe piszemy wielką literą!) zdrajcą i pasożytem dla Polski.
 • Zdrajcą? Pasożytem? To co wnioskujesz? Pluton egzekucyjny dla mnie, odebranie obywatelstwa i przepadek mienia? Komuna faktycznie ciagle żywa w umysłach części Polaków. 

  T
  Podziękowali 2beatak Klarcia
 • Tylko tyle żebyś się nie wtrącał w cudze sprawy.
 • apolonia powiedział(a):
  Tylko tyle żebyś się nie wtrącał w cudze sprawy.
  Gdyby nie Błękitna Armia gen. Hallera (jedyna dobrze uzbrojona formacja w czasie wojny 1920r.), której powstanie opłacili emigranci, to byś teraz po rosyjsku pisała. 

  T
  Podziękowali 2Aniela Rogalikowa
 • No!  a Tomasz był wtedy generałem  :D
  Podziękowali 2Tomasz i Ewa apolonia
 • Wogole ktoś sprawdzał ile procent tej Polonii za granicą chodzi na wybory? 
  Bo tu na miejscu to też trzeba zachęcac ..
 • Wybory. O czym ty piszesz? W polskim konsulacie w Bernie nie ma nawet kibla dla petentów. Duda przyleciał do Zurychu i nikogo nie raczyli poinformować. Dziedziczak za to wlazł kiedyś na ambonę w Einsiedeln i nauczał jaki to PiS jest dobry i pobożny. 

  T
 • edytowano marzec 2019
  Nie no akurat fakt że ludzie wyjeżdżali ze wsi do innych krajów w czasie biedy galicyjskiej czyli przed powstaniem II Rzeczpospolitej był jednym z bardzo ważnych czynników wzrostu a nawet obudzenia się tożsamości narodowej chłopów, którzy wcześniej w ogóle nie uznawali się za Polaków, bo Polacy to była wg nich szlachta a odzyskanie niepodległości było dla nich równoznaczne z powrotem pańszczyzny. 
  Teraz emigracja też pozwala na dystans do spraw krajowych i zobaczenia ich w innym wymiarze. Jeśli ktoś jest w innym kraju też widzi jak działają w nim rozmaite rozwiązania prawne czy społeczne czy ustrojowe. To też uważam jest ważne: dzielenie się takimi spostrzeżeniami żeby ułatwić życie Polakom. Gdyby rozmaite partie czy tam posłowie chcieli słuchać takich głosów doradczych to by było super. 
  Daleka jestem od oceniania wyjeżdżających. Najczęściej wyjechali bo mieli dość  ścigania się z rzeczywistością i życia na granicy przetrwania. Niektórych nikt tu nie docenial. Niektórzy mają żyłkę podróżnika. Inni po prostu osiedli gdzieś i już nie mają do czego tu wracać.
  Podziękowali 1Klarcia
 • A i to że ktoś jest za granicą nie znaczy że mu zwisa i powiewa co się dzieje w Polsce. Wręcz tych którym właśnie jest wszystko jedno można nazwać zdrajcami jak już musimy kogoś wyzywać
  Podziękowali 2Tomasz i Ewa Klarcia
 • My tu gadu gadu a Władek ma nową zabaweczkę. Łódź podwodna wyposażona w 6 atomowych dronów. Już teraz dostała adekwatną nazwę. Doomsday machine. 
  A my co mamy? Kabaret Macierewicza czyli WOT. 

  https://youtu.be/y6FfVzKcq5g

  T ;)
 • Tak. Toaletę zamknięto po sfingowanym zamachu terrorystycznym. Petarda w klozecie. :) Ambasadorzy się zmieniają a kibla jak nie było tak i ni mo. ;)

  T
 • "Braun ma swoje wady, ale każdy polityk w Polsce jest nieco oszolomski."

  Buhahaha. Braun postuluje zakaz homoseksualizmu i wsadzenie Biedronia do wiezienia. Nikt nie potrafi was narodowcow osmieszyc tak jak wy sami :D "Protokół 1 procent"? mnie to nawet bawi, mlodszy Braun widac nauczyl sie od Korwina kilku sztuczek.
  Podziękowali 2Tomasz i Ewa Klarcia
 • Tomasz, masz podwójne obywatelstwo ?
   Wew przypadku Szwajcarii podwójna lojalność nie jest chyba specjalnym dla Polaka problemem, ale w Niemczech czy USA już chyba tak.
 • Mam tylko obywatelstwo polskie.

  T
  Podziękowali 1Pioszo54
 • Braun nie jest narodowcem. Jest w koalicji. Ma swoją organizację pt Pobudka. Jest prawicowy. Pewnie że w niektórych rzeczach przesadza. 
  Są rzeczy w których się zapedza. Problem w tym że poza narodowcami nikt nie proponuje takich zmian gospodarczych, które mogłyby Polskę odbudować. A jeśli widzicie jakieś, ale realne propozycje to proszę wymiencie jakieś.
  Poza Konfederacją nie widzę niczego takiego na horyzoncie.


 • Odrobinka powiedział(a):
  Braun nie jest narodowcem. Jest w koalicji. Ma swoją organizację pt Pobudka. Jest prawicowy. Pewnie że w niektórych rzeczach przesadza. 
  Są rzeczy w których się zapedza. Problem w tym że poza narodowcami nikt nie proponuje takich zmian gospodarczych, które mogłyby Polskę odbudować. A jeśli widzicie jakieś, ale realne propozycje to proszę wymiencie jakieś.
  Poza Konfederacją nie widzę niczego takiego na horyzoncie.


  W innym wątku kolega Brawario daje linka do swego peanu ku czci pana Brauna wnioskującego penalizację aktów cudzołóstwa oraz sodomii. 
  Kiedyś gwarancją wyborczej klapy był JKM. Braun go godnie zastępuje. 
  Możecie się starać a i tak krew w piach ;)

  T
 • Malgorzata powiedział(a):
  Wiec Braun zamiast pieprzenia historycznego powinien robic pogadanki co chce robic a nie co wie o historii.
  Cicho! Braun nie ma pomysłów. To zaklinacz deszczu. Będzie dobrze bo on tak chce. ;)

  T
 • Pewnie tak co do Brauna. Reszta ma dość konkretne pomysły. Ułatwiające życie choćby przedsiębiorcom.
 • A konkretnie?
 • Razu pewnego
  wyznam to z bólem
  pana to Brauna
  obrano królem 
  może Polaków?
  a może Romów?
  nie, on króluje 
  wśród oszołomów!

  T
  Podziękowali 1Klarcia
 • edytowano marzec 2019
  Masz neta to sobie program przeczytaj.
  https://ruchnarodowy.net/program/
 • edytowano marzec 2019
  Odrobinka powiedział(a):
  Masz neta to sobie program przeczytaj.
  https://ruchnarodowy.net/program/
  Kobiet nie pyta się o wiek ale jesteś już na tyle dorosła żeby wiedzieć, że ludek nie interesuje się programem tylko reaguje na slogany reklamowe. Wygrywa populizm a nie racja (choćby najświętsza i najmojsza). Taki Rabiej rozwalił kampanię POpaków dając paliwo PiSom. Leitmotif poprzedniej kampanii to była kwestia uchodźców a teraz jest demoralizacja dzieci (zajęcia z masturbacji). 

  T
 • Ja się interesuję programem. Populizm jest mi obcy. Jestem wymierającym gatunkiem. Ale mam to tam gdzie plecy zmieniają nazwę.
 • Odrobinka powiedział(a):
  Ja się interesuję programem. Populizm jest mi obcy. Jestem wymierającym gatunkiem. Ale mam to tam gdzie plecy zmieniają nazwę.
  Zmień nick na Siłaczka ;)

  T
 • Przykład Kukiza pokazuje, że inicjatywa oddolna może się udać. Zamiast zbierać kolejny milion podpisów na kolejne referendum antyaborcyjne można zebrać milion na poparcie nowej struktury. Najpierw niestety trzeba zbudować struktury. Mieć kandydatów. I te nieszczęsne fundusze. Kilkadziesiąt milionów zł dobrze wydane mogłoby wiele zdziałać. 

  T
 • Kukiz był dobrym pomysłem. Niestety został zmarnotrawiony przez samego twórcę. W tej chwili nie ma takiej siły. Przypomnę że lider RN też do sejmu wszedł z list Kukiz15. Podobnie ludzie od Korwina, który do polskiego Sejmu nie startował wowczas bo dostał się do europejskiego.Pewnie gdyby Braun chciał startować z list Kukiza tez by mógł za poprzednich wyborów. Ja myślę że RN chce stworzyć coś takiego jak Kukiz 15. 
  Myślę że jedyna różnica i zgrzyt u wszystkich jest spowodowane tym że to akurat nie ktoś pokroju Kukiza, niezaangazowanego wtedy politycznie próbuje robić taki ruch a właśnie RN, bardzo źle kojarzony zresztą zupełnie bez powodu.
  Podziękowali 1Klarcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.