Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Słabość polskiego ruchu narodowego

1246730

Komentarz

  • Ale ja wcale nie jestem fanką PO ! 
    Podziękowali 1E.milia
  • Ja chcę być ponad to i robić swoje niezależnie od tego  kto aktualnie  jest przy władzy. 
  • Zresztą nie mam najmniejszych wątpliwości  że w razie zmiany władzy  jeśli nie teraz to przy kolejnych wyborach , to ta kolejna władza bez najmniejszych skrupułów wykorzysta obecne ogromne uprawnienia ministra sprawiedliwości do własnych potrzeb i walki politycznej. 
    Podziękowali 1E.milia
  • Dlatego nie do końca wierzę politykom opozycji  nie mam żadnych złudzeń dlaczego teraz głośno ubolewaja nad zagrożeniem niezawisłości sędziowsjiej. Bo to dla nich obecnie wygodne. Jeśli dojdą do władzy od razu im się odmieni.
    Podziękowali 1jan_u
  • edytowano marzec 2019
    @Monika73 i właśnie dlatego nie popieram PIS: dają furtkę do kolejnych nadużyć każdej następnej władzy. Nie wierzę, że jakakolwiek partia u steru dobrowolnie zrezygnuje z kontrolowania wymiaru sprawiedliwości. I na kogo tu głosować ???
    Podziękowali 2Monika73 jan_u
  • Dobre pytanie... 
  • a jednak to PO rozdzieliło kiedyś funkcje prokuratora i ministra sprawiedliwości - to był bardzo istotny krok zamykający ostatnią furtkę miedzy dwoma władzami, i ten krok i tę furtkę jak pierwsze otworzyło PIS, a potem poszło im lawinowo ....
    ja wierzę, że to zostanie posprzątane po zmianie władzy, ale sprzątanie niestety potrwa dłużej niż rozwalanie ...
     
  • edytowano marzec 2019
    Nie wierzę, że jakakolwiek partia u steru dobrowolnie zrezygnuje z kontrolowania wymiaru sprawiedliwości.
    ---------------------------

    a jak według Ciebie powinna wyglądać kontrola wymiaru, hm, sprawiedliwości ?
  • Nie jestem specjalistą, ale jako zwykły obywatel nie chciałabym, aby prokuratura i sądy działały na zlecenie konkretnych polityków. Nie chciałabym też, żeby sędziowie byli karani za suwerennie wydawane wyroki tylko dlatego, że nie są one po myśli rządzących. Utopia?
    Podziękowali 1Monika73
  • edytowano marzec 2019
    jesli nie utopia (a uważam, że utopia), to poproszę o jakiś pomysł/przykład,
    chętnie uwzględniający suwerenność kraju.

    Jak obywatele mają sprawować kontrolę nad sądami?

  • edytowano marzec 2019
    W sprawach administracyjnych sędziowie podlegają kontroli MS  Natomiast jeśli chodzi o orzecznictwo to taka kontrola ministerstwa jest niedopuszczalna. Na tym polega niezawisłośc i nie jest absolutnie wynalazek  polski .. Oczywiście istnieje kontrola instancyjna tj druga a w niektórych sprawach trzecia instancja a także możliwość odwołania do trybunału europejskiego po wyczerpaniu drogi krajowej. 
  • W niektórych kategoriach spraw przewidziany jest udział czynnika społecznego - ławników. No i wreszcie zdecydowana większość spraw odbywa się jawnie  każdy może przyjść i poobserwiwac. Są też organizacji społeczne   najbardziej znana to court watch  które zajmują się monitorowaniem pracy sądów. Potem ich sprawozdania są udostępniane także sędziom. 
  • edytowano marzec 2019
    Jak obywatele mają sprawować kontrolę nad sądami?

    jak rozumiem, to court watch sa raczej samozwańczymi/niejasnego pochodzenia ciałami,
    i nie chodzi o łaskawe pochylenie się nadzwyczajnej kasty nad ich wypocinami

    a o władztwo narodu/społeczeństwa nad władzą (sądowniczą)
  • edytowano marzec 2019
    może opowiem, jak ja to widzę:

    ludzie dobrzy a słabi (bo maja np. wazniejsze rzeczy na głowie niż być silnymi),
    zbierają się w kupę i siłe tej kupy oddają komuś zaufanemu, by ich bronił przed złymi i silnymi,
    i ci słabi i dobrzy nie mogą sobie pozwolić na to, by ktoś obcy, przy pomocy pięniędzy czy podstępu zawładnął ich instytucjami, bo to prosta droga do wykorzystywania/niewolnictwa.
    Stąd np. konieczność karania (także na gardle) przekupnych/słabych przedstawicieli,
    a także bezsens pozostawienia tego uprawnienia tymże przedstawicielom.

    na obecną chwilę wydaje mi się, że ci dobrzy ludzie zebrali się wokół PiS/JK
  • Pioszo  a obserwujesz, jak PIS to przeprowadza w praktyce? 
  • edytowano marzec 2019
    nie, ale to tylko fragment, zapewne niedoskonały, ale konieczny

    i, z doświadczenia, PiS jest, na razie, jedynym ugrupowaniem, które może to zrobić.

    (oczywiście życzę wszystkiego najlepszego RN)
  • edytowano marzec 2019
    Zgadzam się, niestety tylko PIS ma teraz tyle możliwości, zeby cos zmieniac, a było tak źle, że każda zmiana cieszy. Nawet jak kilka rzeczy nie wyjdzie, to jest szansa, że w końcu coś się ruszy. Bo do tej pory było tylko gadanie, to źle, tamto do bani, ale nikt zgniłych jaj że strachu nie tykał. Bo zawsze jest się czego czepiać i opozycja ma wiatr w żagle. Tusk zapowiadał kiedyś tyle fajnych reform i nic z obietnic nie wyszło, bo by im poparcie spadło....
  • Zuzapola powiedział(a):
    a było tak źle, że każda zmiana cieszy.
    Nie każda, niektóre rzeczy wychodzą na gorsze. Problem jest w niesuwerenności takich partii od "sponsorów". Tak jak przed rozbiorami tak i teraz partie wspomagają się obcym kapitałem i w rewanżu realizują różne zlecenia. Obecnie mamy trzy główne kierunki patronatu: rosyjski, niemiecki i amerykańsko-izraelski. Zapewne tych mniej widocznych jest jeszcze parę, ale nie odgrywają na razie na naszej scenie większej roli. I tak jak przed rozbiorami należy się zastanowić czy rzeczywiście przyszłość powinny organizować nam interesy partyjne? Który kierunek pozwala na największą autonomię (bo o suwerenności ciężko mówić skoro ustawy są pisane poza granicami naszego kraju), a w konsekwencji w jaki sposób można będzie odzyskać prawdziwą suwerenność. Pytań jest bardzo dużo i nie ma oczywistej odpowiedzi na nie, bo polityka to negocjowanie z innymi w celu odniesienia największych korzyści. Podstawowym problemem obecnie jest też kto te korzyści ma odnieść, bo w systemie partyjnym hierarchia jest trochę inna niż się wyborcom mówi.
  • Monika73 powiedział(a):
    A podporządkowani politykom będą lepsi  ? Moim zdaniem nie , wręcz przeciwnie  . Niezawisłości sędziów i ich niezależność od władzy politycznej to absolutna podstawa państwa prawa. Nie widzisz co się dzieje w wymiarze sprawiedliwości obecnie? 
    Ci "wybitni" wg Ciebie sędziowie sa podporządkowani politykom PO, SLD, PSL. 

    Widzę co się dzieje. Niczego nie można zmienić, aby było lepiej. Stara kasta ma się bardzo dobrze. A jak rządzący chcą coś zmienić, to zaraz mamy interwencję UE. Nie widzisz tego?
    Podziękowali 1Ewasz

  • Monika73 powiedział(a):
    Ja chcę być ponad to i robić swoje niezależnie od tego  kto aktualnie  jest przy władzy. 
    Bo akurat siedzisz w takiej dziedzinie, która może być niezależna od władzy.
  • Monika73 powiedział(a):
    Kto współpracuje z elementem przesteoczym??? 
    Sędziowie współpracują, skoro nie są w stanie osądzić potężnych afer gospodarczych.

    Ciekawie pisze o tym np. Wojciech Sumliński.
  • Ja się cieszę nawet że złych zmian, bo może wszystko się rozwali i może ktoś rozsądny, na nowo poskłada. 
  • edytowano kwiecień 2019
    No byle były zmiany, bo ten układ sędziowski tak trwa od komuny i nic im nie zrobisz.
  • A co on zrobił? 
  • edytowano kwiecień 2019
    Aniela  ja uważam  że bledem była gruba kreska w 1989  i brak weryfikacji między innymi sędziów w tamtym czasie. Teraz to co się dzieje nie daje się pogodzić z zasadą niezawisłości sędziów., coś absolutnie podstawowego w państwie prawa. Poza tym jak patrzę wobec jakich sędziów jest kierowane obecnie zainteresowanie rzeczników dyscyplinarnym o widać  że  przynajmniej w zdecydowanej większości są to sędziowie tzw niepokorni  zwykle młodzi a nie jacyś starzy komuniści. 
  • Np w okręgu opolskim prokuratura wystąpiła o uchylenie immunitetu wobec siedzi z wydziału rejestrowego za to że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa orzekła przepadek majątku jakieś spółki. W postępowaniu dyscyplinarnym w pierwszej instancji dochodziło do kuriozalnych sytuacji  kiedy nie były przestrzegane przepisy dyscyplinarne a z sali rozpraw została wydalona publiczność - kilku sędziów  którzy chcieli wspierać koleżankę swoją obecnością. Ostatecznie w pierwszej instancji wniosek został oddalony ake prokuratura odwołała się od tej decyzji do izby dyscyplinarnej SN. 
  • Przepraszam za błędy  , to telefon i do tego mój kiepski wzrok. 
  • Podkreślam  że ona wydała to orzeczenie na podstawie obowiązujących przepisów  Ta spółka nie zaskarzyla orzeczenia w terminie  dlatego ono się uprawomocnilo. 
  • Powiedział że to co kto ma w komputerze jest jego prywatną sprawą nawet jeśli chodzi o pornografię dziecięcą . I ze to nikomu nie szkodzi i że nie jest to przestępstwem.  Mniej więcej. 
    Podziękowali 1Monika73
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.