Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Edukacja Domowa

1456810

Komentarz

  • Słuchajcie moje dziecko (lat 6 w czerwcu)  od dwóch tygodni uparcie twierdzi, że chce sie uczyć historii " by wiedzieć rożne rzeczy tak jak mama" hmmm poratujcie są jakieś materiały z których można skorzystać ? 
  • Na polskie Radio dzieciom są audycje dawno, dawno temu... 
    Podziękowali 2monia3 Basja
  • edytowano kwiecień 2019
    Są bardzo dobre książki historyczne - powieści , opowieści np. "Mieszko, ty wikingu"  "Stasiu, co ty robisz?" Itp
    Tylko trzeba spróbować czy dla 6- latka
    Podziękowali 2monia3 Basja
  • edytowano kwiecień 2019
    matka6 powiedział(a):
    Są bardzo dobre książki historyczne - powieści , opowieści np. "Mieszko, ty wikingu"  "Stasiu, co ty robisz?" Itp
    Tylko trzeba spróbować czy dla 6- latka
    No On w tej chwili jest  zachwycony "Afryką Kazika"
    czy wspomniane przez Ciebie mają podobny poziom?
    Podziękowali 1Basja
  • monia3 powiedział(a):
    Słuchajcie moje dziecko (lat 6 w czerwcu)  od dwóch tygodni uparcie twierdzi, że chce sie uczyć historii " by wiedzieć rożne rzeczy tak jak mama" hmmm poratujcie są jakieś materiały z których można skorzystać ? 
    na pewno komiksy IPN o Antku Srebrnym - do nauki czytania w sam raz :)
    Podziękowali 2monia3 Basja
  • Dziękuje - jesteście skarbnicą wiedzy :-)

  • blaekie powiedział(a):
    Na polskie Radio dzieciom są audycje dawno, dawno temu... 


    nastepna audycja juz jutro o godz 15.00 - bedziemy sluchac :)
    Podziękowali 1blaekie
  • @monia3 -w bibliotece u nas dziecięcej jest dużo nowości , zobacz u Was
    U mnie Kazik się nie przyjął a historyczne tak
    Podziękowali 1monia3
  • Historia Polski dla dzieci audio na chomiku zobacz. Bardzo fajne audycje.
    Podziękowali 2Basja monia3
  • czy jak dziecko w kl.2 LO chcialoby trzecią robić w ED, to mamy jeszcze czas na formalności?
  • Tak. Do września macie czas 
    Podziękowali 1Mle
  • Wybaczcie lenistwo, ale może ktoś jest na bieżąco i nie będę musiała się przekopywać: aktualnie wystarczy zaświadczenie z poradni i może to być tez poradnia prywatna, czy coś się zmieniło? Czy coś jeszcze potrzeba?
  • Nie może być prywatna. Opinia z publicznej. 
    Podziękowali 1Mle
  • Wiesz, że Sawiccy mają teraz LO ED w Grodzisku?
    Podziękowali 1Mle
  • Wiem :) A gdzie załatwialiście publiczną? Bo coś kojarzę, że straszne kolejki etc.? Roazumiem, że Wasze dziewczyny nadal sobie chwalą?
  • Chwalą.zadzwoń jutro co? Albo przyjdź?
  • A czym się wyróżnia to LO w Grodzisku? @Skatarzyna ?
  • To filia szkoły w Koszarawie.
    Podziękowali 1Gosia5
  • Mają jakieś zajęcia dla licealistów?
  • Mają. Takie bardziej towarzyskie w grupach. Ale merytorycznie też ponoć coś oferują. ;)
    Moim się podoba i pewnie młodzież męska też pójdzie tą drogą.
  • Jak często są te zajęcia i według jakiego klucza tworzą się te grupy? Czy różni się ta szkoła od np Moracza, gdzie po prostu są egzaminy?
  • Spotkania raz na 2 tygodnie. Dwie grupy są w Warszawie. Klucza nie znam. Roczniki różne. Szkołę polecam. Od września drugiego syna posyłam.
    Podziękowali 2Skatarzyna Gosia5
  • Dziewczyny, napiszecie coś więcej o tych spotkaniach?
  • We wtorki. Od rana do popołudnia. A potem moja Zosia z Józkiem Katarzyny idą na frytki.
    Albo nie ;)
  • Dobrze, ale co jest na tych spotkaniach? Coś zorganizowanego, szkoła daje miejsce?
  • Chciałam się przywitać :). Uczę dwóch drugoklasistów, 10 i 8-latka. Starszy z niepełnosprawnością sprzężoną, więc jest to bardziej połaczenie terapii i nauki oraz walka o przezwyciężenie trudności rozwojowych, młodszy bardzo zdolny i świadomy swoich talentów, co generalnie jest super, ale bywa i trudne momentami. Podlegamy pod Koszarawę i powoli zaczynamy już szykować się do egzaminów 25 i 26 maja. W tym roku zdajemy w Krakowie, bo znacznie bliżej.
    Podziękowali 1Wela
  • Skatarzyna powiedział(a):
    We wtorki. Od rana do popołudnia. A potem moja Zosia z Józkiem Katarzyny idą na frytki.
    Albo nie ;)
    Do południa? Mój syn wraca do domu ok. 17.
    Frytki to jakiś rytuał chyba w te wtorki. W każdym razie, dla Józefa obowiązkowy punkt programu.
    Podziękowali 1Gosia5
  • @Katarzyna, napisz coś o tych spotkaniach, dobrze?
  • edytowano kwiecień 2019
    Po-po-łudnia.
    Zimą to już jakby wieczór. 

  • Ania D. powiedział(a):
    Dobrze, ale co jest na tych spotkaniach? Coś zorganizowanego, szkoła daje miejsce?
    Różne atrakcje są. Czasem zaproponowane przez tutora, a czasem przez uczniów. Z tego, co pamiętam byli:
    - na wystawie sztuki dadaistycznej
    - na nowatorsko ujętym przedstawieniu jakiejś komedii Moliera
    - w biurze Googla
    - na lodowisku
    - na ściance wspinaczkowej
    - w kinie
    - w ogrodzie botanicznym na zajęciach
    Mają też spotkania z ciekawymi ludźmi - np.:
    - z szkolącymi z zakresu pierwszej pomocy
    - ze świecką misjonarką, która doświadczyła cudu uzdrowienia
    - z trenerką od jakiejś dziwnej gimnastyki, po której mojego wyspirtowanego bardzo syna wszystko bolało.
    Ale, przede wszystkim, inspirują się wzajemnue, bo to wszystko fajne dzieciaki z pasjami różnymi.
    Podziękowali 4Skatarzyna Ania D. Gosia5 Mle
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.