Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Edukacja Domowa

145679

Komentarz

  • Dziękuję. Czyli jest tutor, który to wszystko ogarnia. Super.
  • W Warszawie dwóch. Dwoje.
    Podziękowali 1Ania D.
  • Mają stały lokal?
  • Nie, Bracka najczęściej, ale bywa różnie.
    Podziękowali 1Ania D.
  • edytowano kwiecień 2019
    Mamy pierwszy egzamin córki za dwa tygodnie, potem w maju angielski jeszcze. To tylko pierwsza klasa ale sama nie wiem czy ona coś umie. Pewnie tak, ale mam wrażenie że to wszystko takie chaotyczne.  :| 


  • @Skatarzyna , Bracka w Warszawie? I kim jest tutor? Czy sa jakieś opłaty?
  • Opłat brak. Wszystko idzie w ramach subwencji oświatowej.
    Pierwszym tutorem jest p. Dżemila Sulkiewicz (coś w necie znajdziesz). Drugi tutor, to młodzieniec o imieniu Mateusz pasjonujący się wspinaczką. Tyle wiem. Może się kompromituję, jako matka licealisty, który jest w to zaangażowany, ale czasem lubię nie dociekać nadmiernie ;)
    W Warszawie, głównie w okolicach centrum operują. Mój sobie podjeżdża pociągiem.
    I ja i syn jesteśmy bardzo zadowoleni. Od września ma dołączyć drugi syn. Tam jest/była silna grupa dzieciaków z naszego forum, choć nie wszystkie mamy tak aktywnie się tą informacją dzielą jak ja i @Skatarzyna ;) Ja naliczyłam, że przynajmniej siódemka forumowych dzieciaków się przewinęła.

    Podziękowali 2Gosia5 Mle
  • Ania D. powiedział(a):
    Dziękuję. Czyli jest tutor, który to wszystko ogarnia. Super.
    Uwazalabym z założeniem, że "autor wszystko ogarnia", zwłaszcza jeśli przechodzi się że szkoły systemowej gdzie wychowawca zwykle trzyma za rączkę i organizuje wszystko za wszystkich. Tutor jest raczej przewodnikiem , mentorem, wsparciem - ale praca i odpowiedzialność jest na barkach ucznia.  Miejsce też celowo jest nie zawsze to samo, bo ideą jest pokazanie młodzieży, że pracować można w różnych miejscach, i oswojenie ich z przestrzeniami co-workingowymi. Jak Marcin Sawicki o tym opowiadał, to się zakochałam
    Podziękowali 4Basja Gosia5 Ania D. Katarzyna
  • Rozumiem. Pytam, bo nie wiem na czym to polega, a bardzo mi się to podoba.
    Podziękowali 1E.milia
  • Oprócz wtorkowych spotkań grup mają też indywidualne konsultacje z tutorem i realizują jakieś własne projekty.
    Podziękowali 2Ania D. E.milia
  • @Skatarzyna, napiszesz więcej? Np. jakie projekty?
  • W ubiegłym roku Z. pisała blog, a A. szyła.
    W tym Z. maluje A. z koleżanką piszą/rysują komiks.
    Podziękowali 1Ania D.
  • Dobrze, ze młodzież rozwija kreatywność, deficytowa u dorosłych. 
  • Ania D. powiedział(a):
    @Skatarzyna, napiszesz więcej? Np. jakie projekty?
    Józef w ubiegłym roku uczył się rysować postaci (komiksowe, ale miały oddawać podobieństwo). W tym roku buduje lirę korbową.
    Podziękowali 4Ania D. E.milia Mle jan_u
  • Pierwszy raz w PPP jakie dokumenty są potrzebne?
  •  U nas opinia ze szkoły, zeszyt jakiś i wniosek
  • U nas tylko na miejscu w poradni wypełnia się wniosek. Żadnych dokumentów.
    Podziękowali 1MonikaN
  • U nas: do zerowki: Opinia ze przedszkola na temat dziecka, rysunki (niekoniecznie). Do pierwszej klasy:  ocena gotowości szkolnej do pierwszej klasy ze szkoly/przedszkola, mile widziane rysunki. Wniosek na miejscu do wypełnienia, trzeba mieć pesel dziecka do wpisania. Najlepiej zadzwonic do swojej pppp i zapytać. 
    Podziękowali 1MonikaN
  • Mój najstarszy zdaje w Grodzisku 21 i 22 maja - może ktoś będzie akurat - we wtorek będziemy w szkole w zasadzie cały dzień od rana...
    ( @franka napisałam priv ale chyba nie zauważyłaś :) )
    Podziękowali 1franka
  • @Wela w "naszym" Grodzisku? Maz?
    Moje córki zdają, ale one bez obstawy rodzicielskiej. Mieszkamy blisko, jakbyś życzyła służymy obiadem u noclegiem. 
  • @Katarzyna - a Wy pod Piaseczno podlegacie? Czy W-wę?
  • W Waszym :)
    Tak mi się zdawało że nazwisko mi pasuje do Twoich córek @Skatarzyna -w środę popołudniu - ale po LO to już się spodziewałam braku obstawy :)
    Ja za to będę z pełną obstawą młodocianą bo nie zostawię ich mojej 72 letniej cioci na cały dzień -jeszcze bym ją na sumieniu miała ;) wystarczy że u niej nocujemy
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • @Wela dopiero przeczytałam,ja sobie pomyliłam terminy i my dopiero w ostatnim tygodniu maja od 27 zdajemy w Grodzisku a jeszcze nie mam rozpiski ze szkoły.
    Podziękowali 1Wela
  • Mle powiedział(a):
    @Katarzyna - a Wy pod Piaseczno podlegacie? Czy W-wę?
    Ze względu na lokalizację szkoły podlegamy pod Ursus (PPP nr 15). I bardzo się z tego cieszę. Uwielbiam pasjami naszą poradnię! Serio! Panie są życzliwe i profesjonalne i nawet czasem to, co wybadają bywa dla mnie użyteczne. M. in. ze względu na naszą poradnię, polecam innym rodzicom ed patronat naszej szkoły w Ursusie.
  • Mój najstarszy już po ostatnim egzaminie

    Właśnie zakończył gimnazjum :)
  • Hej. 
    Jeśli 10 stron wstecz to już było - przepraszam, ale nie doszłam do tego ;)

    Czeka nas 4 klasa. I 1, ale to już znam ;) Zastanawiam się, jak to praktykujecie. Przepraszam całą resztę, ale będę wdzięczna za wypowiedzi osób mających dzieci w ED. Z jednej strony uwielbiam ten sopontan w edukacji domowej i myśl o zamknieciu się w ramach mnie dobija. Z drugiej mam poczucie, że powinnam zacząć bardziej systematyczna pracę. Mam jakąś wizję, ale chętnie poczytam o Waszych doświadczeniach. Udawało Wam sie uczyć bez uczenia? ;)
  • edytowano czerwiec 2019
    Moja Karolina wymyśliła że od przyszłego roku chce iść na ED. I do pracy równolegle. Nie wiem czy to dobry pomysł.  Tzn z nauką sobie poradzi, męczy się w szkole z dwa lata mlodszymi dziećmi na własne życzenie, ale z pracą nie wiem jak to połączy...
    Drugą klasę liceum chce tak zrobić a najlepiej eksternistycznie i trzecią w rok.
    Podziękowali 1Mle
  • Świetny pomysł. Serio.
  • @gozdkowa ; -czytam "Edukację domową jako alternatywę edukacyjną dla dzieci zdolnych" - tam jest dużo pomysłów w historiach rodzin. Z naszego doświadczenia to warto przyzwyczajać dzieci do nauki - niekoniecznie szkolnym trybem, chociaż my korzystamy z podręczników, bo przy naszych 5-rgu warto, żeby nabywały samodzielności w nauce. 
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Chciałam się pochwalić, że syn zaliczył polską drugą klasę w ed plus irlandzką oczywiście. Ale z nim nauka w domu to masakra...
    Podziękowali 2jan_u Felicyta
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.