Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaką książkę teraz czytacie?

1181921232449

Komentarz

  • Ja ostatnio głównie kryminały, na nic innego nie mam siły.
  • @MAFJa , w bibliotece wypożyczam. Czasem kupię, jak mi zależy, a w bibliotece nie ma. A jakiego rodzaju książki chciałabyś czytać? 
    Podziękowali 1MAFJa
  • Ciekawe. :-) 
  • No dobra, a co uważasz za ciekawe? Bo ja przy połowie tu proponowanych zasnęłabym po przeczytaniu tytułu, a to, co ja czytam z wypiekami na twarzy, innych śmieszy lub nudzi. Także ten... De gustibus...
  • Zakup nowej ksiązki to jak przygoda, bardzo lubię kupowac. Fajne są korespondencje, zyciorysy, biografie. 
  • edytowano marzec 2019
    czytam
    "Jelita wiedzą lepiej"   :)
  • Ja głównie kupuję .
  • Biblioteka

    Teraz kupuję, nie mam wyboru zbytnio. 
    Da się polubić kupowanie książek ;) 

  • to może egzorcystę  jak nie pasuje  miłujcie   
  • @krzysztof12 , dziewczynka ma 11 lat.
  • Czy książka "Promyczek" nadaje się dla nastolatki? Jest do wypozyczenia tylko w bibliotece dla doroslych.
  • to moze  Mały Gość Niedzielny – miesięcznik o tematyce religijnej dla dzieci i młodzieży. Powstał w 1926
    albo anioł struż



  • Dzieci 1944 :-) czytam nareszcie
  • Ruda  córka Cwiego.. Historia Żydów na warszawskiej Pradze.
  • Dla mnie ciekawe  :)
    Po ostatniej niespodziewanej  laparotomii postanowiłam wziąć się za siebie.

    Książka napisana przez Australijczyka, po studiach medycznych. Zgodził się połknąć kamerę, żeby w gronie zainteresowanych osób prześledzić układ pokarmowy. Opisy czasami banalne, czasami dosadne. Myślę, że kilka zdań z tej książki zapamiętuje się na zawsze i w kluczowych momentach są przydatne.


  • In Spe powiedział(a):
    Dla mnie ciekawe  :)
    Po ostatniej niespodziewanej  laparotomii postanowiłam wziąć się za siebie.

    Książka napisana przez Australijczyka, po studiach medycznych. Zgodził się połknąć kamerę, żeby w gronie zainteresowanych osób prześledzić układ pokarmowy. Opisy czasami banalne, czasami dosadne. Myślę, że kilka zdań z tej książki zapamiętuje się na zawsze i w kluczowych momentach są przydatne.


    A czy dużo stracę na ebooku? Ilustracje są?
    Moze niekoniecznie jelit. 
  • Ilustracji nie ma  :D
    Podziękowali 1MonikaN
  • edytowano marzec 2019
    A tak w ogóle to kupiłabym "Zbrodnię na Morzu Białym 1940" bo daaawno nic w tych klimatach  nie czytałam, ale ma All kosztuje aż 85zł...
  • edytowano marzec 2019
    In Spe powiedział(a):
    Ilustracji nie ma  :D
    Zależy od ebooka, są takie gdzie ilustracje normalnie są. Np. Biblia Warszawsko-Praska


    edit. chyba że chodzi o brak ilustracji w oryginale tej książki :)

  • Tak, to ostatnie.
    Tylko na końcu książki zdjęcie facjaty autora :D
  • Ja właśnie skończyłam "Tim żyje", o chłopcu, który przeżył aborcję. Gdy zajrzałam do sieci, żeby pewne sprawy sprawdzić, to dowiedziałam się, że już nie żyje.
    http://wiez.com.pl/2019/01/11/mialo-go-w-ogole-nie-byc/

    Przy okazji dowiedziałam się, że aborcja jest w Niemczech przeprowadzana nawet w III Trymestrze ciąży. Wcześniej sporo dzieci przeżywało aborcję, więc w wielu szpitalach obok łóżka rodzącej stało wiadro z wodą.
    Obecnie maleństwu powyżej 24 tyg. życia płodowego, zakwalifikowanemu do aborcji, wstrzykuje się śmiertelny zastrzyk w serduszko, a następnie następuje "wydalenie", tak tutejsi lekarze określają poród martwego dziecka.

    Następna w kolejce to: "Niebezpieczne związki Donalda Tuska" - W. Sumlińskiego.


    Podziękowali 2In Spe Kazio
  • tutaj sa ciekawe książki    Fundacja Nasza Winnica  https://fundacjanaszawinnica.pl/

  • Ostatnio "Kości proroka", teraz "Stulecie Winnych" Ałbeny Grabowskiej.
    Podziękowali 2MonikaN kiwi
  • @formatka.tez czytam Stulecie Winnych, dobrze się czyta.

    Czeka na mnie Izreal oswojony
    Listy Katarzyny Sienenskiej
    I jeszcze parę książek, a coś ostatnio mniej czytam. 
    Podziękowali 1formatka
  • edytowano kwiecień 2019
    @Marcelina - zachęcona twoim bdb -Rodzina Karnowskich-  i potwierdzam, że bdb.
    Lubię Singerów obu , ale ten ich realizm , nieuchronność losu...... Chyba mnie świat przerobił na konieczność dobrych zakończeń ;)





    Podziękowali 1Marcelina
  • Czytam zaległych "Gościów Niedzielnych". Chyba kilkadziesiąt numerów wzięłam od rodziców. Za książkę się wezmę dopiero, jak to ogarnę 
  • Udreka i ekstaza, super się czyta.
    O Michale Aniele Buonarotti


  • Czy ktoś ma odsprzedac/pożyczyć książkę -"Radosć życia, czyli jak zwyciężyć depresję"?
  • edytowano maj 2019
    Właśnie skończyłam "Jezus do serca mam" KS Dolindo i zaraz zaczynam "Jezus do rodziny"
    Podziękowali 1Aniuszka
  • "Marianna i róże" - bardzo polecam dla lubiących pamiętniki retro (końcówka XIXwieku - poczatek XX). Tym bardziej jeśli ktoś z Wielkopolski - miło odnajdować znane sobie miejsca 
    Podziękowali 4OlaN. antonina monia3 In Spe
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.