Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaką książkę teraz czytacie?

1202123252649

Komentarz

  • Czy ktoś czytał "Przebudzenie małych Samuelów" Augustyna Pelanowskiego? Chętnie bym poznała wrażenia.
  • kawusiowa powiedział(a):
    Polecam książkę babci @MAFJa , zaczęłam wczoraj wieczorem i się nie mogę oderwać :)

    Leokadia Boniewicz, "Na przestrzeni wieku"
    Gdzie można ją kupić. Szukam i nigdzie.... @Mafja?
  • edytowano czerwiec 2019
    @Katarzyna właśnie skończyłam czytać Przebudzenie. Jedyny minus - czytałam z telefonu bo nie mam innej wersji na razie. A ja taką wersję jakoś  trudniej przyswajam niż z papieru
  • Kurcze, urywa mi komentarz, może potem spróbuję z komputera napisac
  • @Barbasia - to jeszcze proszę o te plusy :)
    Podziękowali 1Barbasia
  • @aga---p , kupiłam na allegro
  • Ze względów poznawczych "Halina" Anny Kamińskiej o Halinie Kruger-Syrokomskiej. Przyzwoita, szału ni ma. Zażarcie czytam natomiast stare Zeszyty literackie, przeciekawe i kunsztowne eseje i nawet jeśli się z tezą czasem nie zgadzam, to wielbię formę. Jan Kott, Barańczak, Herbert, Miłosz, Jeleński itd. 
    Podziękowali 1Laf2011
  • Co Wy z tym Thorvaldem? Poza "Stuleciem chirurgów" - nudne jak flaki z olejem. A do tego strasznie niekoszer , w tej książce o ginekologach jest głównie o ratowaniu nieszczęsnych kobiet przed rujnującą ich zdrowie wielodzietnością tudzież o bohaterskiej batalii o prawo do aborcji.
  • @Katarzyna Dopiero dotarłam do komputera. Moje plusy:1. Lubię konkret, Pelanowski wykłada kawę na ławę i nie owija w bawełnę. 2. Zgadzam się z nim co do diagnozy itp. uwag na temat sytuacji w Kościele 3. Nie raz miałam wrażenie, że pisze dokładnie do mnie, znając mnie, moje przemyślenia 4. Pisze prosto, zrozumiale, nie żadne tam filozoficzne dysputy, których zazwyczaj nie łapię ;) 5. Podoba mi się jego analiza biblijna (teraz czytam kolejną jego książkę), zwracanie uwagi na szczegóły oraz przywiązanie do Maryi (jak również udowadnianie Jej "biblijnności") A jak Twoje wrażenia?

    Podziękowali 1Katarzyna
  • Jeszcze nie czytałam.
    Jednak moje wrażenia z odbioru o. Augustyna są zbieżne z tym, co napisałaś powyżej. Tylko czemuś wolę go słuchać niż czytać.
    Podziękowali 1Barbasia
  • @Katarzyna to tak jak ja.
    Jedyna, jego książka, jaka mi podeszła to "Siódmy rozdział"
    Podziękowali 1Katarzyna
  • „Siódmy rozdział” jest dostępny w wersji audio.
  • "Szum" Magdaleny Tulli. 
  • @Monika73 - warto? Ciężko?  ;)
  • ,,Czarnobylska modlitwa" - bardzo poruszająca.
    Podziękowali 2Rejczel hipolit
  • Warto! Nie takie ciężkie, choć o trudnych sprawach. Wczoraj zaczęłam czytać i już kończę. 
  • Od dawna czytałam o twórczości i życiu Magdaleny Tulli, ale jakoś wcześniej niczego jej nie przeczytałam . W tym roku byłam na spotkaniu autorskim z nią  na Festiwalu Książki w Opolu i poczułam absolutną konieczność przeczytania jakieś jej powieści. 
    Podziękowali 1Coralgol
  • Po Twojej recenzji poczułam takąż potrzebę :)
  • Pielgrzym, T. Hayes. Dobre współczesne czytadło sensacyjne. 
  • Elunia powiedział(a):
    Siła nawyku - dobre!
    Super książka, w dwa dni przeczytałam!
  • A.Pataki " Sisi. Cesarzowa mimo woli" i " Sisi. Samowolna cesarzowa"


    Podziękowali 2AgaMaria Gosia5
  • "Życie rodzinne Zanussich" - wywiadprowadzony przez p. Gruszkę-Zych - o jaka niesamowita ta pani Zanussi!
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Jestem w na tyle niefajnym stanie, że nie mam siły czytać nieznanych książek. Dzisiaj: "Sowa w kominie" J.Waliszewskiej.
  • "Po co światu mnich?"-wywiad z Michałem Zioło- jedynym polskim trapistą na świecie
  • na świecie grzech stał się cnota , morderstwo niewinnych powinoscia ,niesprawiedliwość zasada a egoizm brama do raju .Brama do nieba stała sie dla ludzi jak ucho igielne dla wielbłąda objawienia w naju 1985r tak mysle wziełem to z ksiazki nadchodzi kres mistyczne wizje końca świata Wincenty Łaszewski str 141 a jeszcze moja madonno ludzie mówią o końcu świata apokalipsie i tym podobnych rzeczach , jaka jest przyszłość ludzkości , to proste syn Boży powróci i Babilon zniknie ,a Jerozolima będzie szczęśliwa
    może wyjaśnij dokładniej
    -nie jest ważne ,jak to sie stanie musicie wytrwać w wierze . koniec czasu nastąpi wtedy ,kiedy dzieło Chrystusa osiągnie wymiar uniwersalny str 144
  • Dzieciństwo w cieniu rozgi -  bardzo bolesne.... 
  • "Służące do wszystkiego" Joanna Kuciel, dobrze się czyta, wciągające bardzo, ale burzy romantyczny mit  "dawnych czasów". 
    Polecam 
  • "Dzienniki" Osieckiej
  • Sex poezja czy rzemiosło :) KS Pawlukiewicza 
  • "Brunatna kołysanka" mało znana historia polskich dzieci, sila zabranych przez nazistów i zniemczonych. Wstrząsające
    Podziękowali 2Aneczka08 Agmar
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.