Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaką książkę teraz czytacie?

1222325272849

Komentarz

  • @mader, jak na razie o typowych (chyba 40 stron przeczytałam), ale na pewno można się zainspirować.
  • Słuchajcie, chciałam zapytać... Kiedy Wy macie czas na czytanie? Mnie właśnie tego czasu na książkę brakuje bardzo. Lubię mieć absolutną ciszę, kiedy czytam, dlatego czytam z reguły dopiero wtedy, kiedy dzieci śpią. A zasypiają ostatnio coraz później. I jak już wreszcie mam czas, to nie mam siły, bo oczy same się kleją. 
  • Jak masz dobra książkę, to ona znajdzie czas dla Ciebie. Kosztem tego i owego. Do nadgonienia. Ale ja umiem czytać w każdych warunkach. Niestety.
  • Ja czytam rano trochę zanim dzieci wstaną, potem czytam na popołudniowej drzemce najmłodszego i równocześnie odpoczywam, taki mój przerywnik między obowiązkami 
  • Przy biegających najmłodszych też się nie potrafię skupić, szczególnie jak są takie książki które warto przemyśleć i coś dla siebie zapamiętać.
  • Powieść czytam w kazdych warunkach.
    Książki do głębszej refleksji, rano zanim wszyscy wstana, w samochodzie, chwytam moment, jak się bawią razem w innym pomieszczeniu niz ja. 
    A ze ostatnio mam problemy zdrowotne, to malo czytam, bo czytam i zaraz zapadam w 15 minutowa drzemkę ;).
    Podziękowali 1Gosia5
  • @MonikaN, dlatego ja czytam ostatnio tylko powieści.
    Najmłodsza (17 mies) już wie, że czytam na kanapie. Mówię do niej, że teraz czytamy. Ona bierze swoją książeczkę, siada obok mnie i mam jakiś kwadrans spokoju ;) W ogóle zauważyłam, że czytająca matka daje dobry przykład dzieciom. Odkąd więcej czytam, dzieci też częściej sięgają po książki.
    Podziękowali 2Natalia NC500
  • @Gosia5, mnie wszystko usypia, slabo śpię w nocy i potem w dzień tylko książkę łapie, to po kilku stronach drzemka....

    Moje dzieci tez tak lubią. Ja czytam, Oni wybierają książki i wertuja swoje. 
    Mam juz duze dzieci, ale nadal czytam Im wieczorem książkę na głos. Zadają duzo pytan, komentujemy rozne postawy i postępowanie bohaterow.

    A tata czyta Im Biblię.
    Podziękowali 1Gosia5
  • W codziennym biegu ostatnio przeczytałam 6 części Mroza o Chyłce - da się, przy kawie, po 10 minut w wolnych chwilach, chwilę w łóżku przed snem. Bardziej ambitne - to działa tak, że jak mam już serdecznie dość zgiełku i roboty, to robię sobie przerwę, zostawiam wszystko i po prostu czytam. Z tematyki wiary - zabieram na modlitwę i czytam po kilka stron dziennie.
  • Moraliści Katarzyny Tubylewicz. Bardzo ciekawy zbiór wywiadów o Szwecji i kryzysie migracyjnym.
    Podziękowali 1beatak
  • Paprotka powiedział(a):
    Moraliści Katarzyny Tubylewicz. Bardzo ciekawy zbiór wywiadów o Szwecji i kryzysie migracyjnym.
    Prostym językiem pisana? 
    A może któraś ma książkę warto pokochać teściowa Pulikowskiego? Bo chciałabym przeczytać a nigdzie jej dostać nie mogę. Chętnie bym odkupila
  • Paprotka powiedział(a):
    Moraliści Katarzyny Tubylewicz. Bardzo ciekawy zbiór wywiadów o Szwecji i kryzysie migracyjnym.
    Czytałam, bardzo dobra i otwierająca oczy.
  • Agmar - przystępnie napisana, moim zdaniem warto. Wywiady przeprowadzone m.in z działaczkami prowadzącymi ośrodki dla uchodźców, szwedzkim policjantem afgańskiego pochodzenia, biskupem (biskupka?) kościoła Szwecji. Temat nr 1 to wielokulturowość i asymilacja imigrantów. Ale wcale nie w duchu hurra multi kulti, przeciwnie, zwraca uwagę na wiele problemów.
    Podziękowali 1Agmar
  • Skończyłam  książkę o Chiarze, jestem pod wielkim wrażeniem. To jak rekolekcje. Polecam bardzo. Jak ktoś zna włoski, są też filmiki na YouTube o niej. 
     
  • @mamaw, a możesz odsprzedać lub pożyczyć? Szukałam, ale nie mogę znaleźć. Bardzo mi zależy, bo już od dwóch lat się nią interesuję...
  • Raczej nie, dla córek i mamy jeszcze chcę.
  • "Oswoić narkomana" ksiazka-wywiad z Robertem Rutkowskim, byłym heroinistą
  • edytowano sierpień 2019

    Aniuszka powiedział(a):
    A znacie ojca Dolindo "Jezus do serca mam"? To jest absolutna rewelacja! Obowiązkowa lektura dla każdej mamy.

    Słuchałam konferencji ks. Sławomira Kostrzewy na podstawie tej książki, bardzo chcę ją przeczytać.

    A może ktoś ma do odsprzedania książkę Jezu Ty się tym zajmij?
  • "Uzurpator" o ks. Jankowskim.
  • "Zabić drozda" o rasizmie w latach 40 tych w USA. Całkiem, całkiem.
  • Aga85 powiedział(a):
    "Zabić drozda" o rasizmie w latach 40 tych w USA. Całkiem, całkiem.
    W USA ta książka jest lektura obowiązkową dla wszystkich uczniów. 
    Podziękowali 1Aga85
  • To może nie będę się przyznawać, że książki ostatnio kupiłam hurtowo od sąsiadki:)) Tak, że nawet dokładnie nie wiem co :D
  • Mali bogowie 2. Jak umierają Polacy.

    Przygnębiające. 
  • Malgorzata powiedział(a):
    W Paryżu dzieci nie grymaszą.  
    Pamela Druckermann

    :) 


    O, i jak Ci się podoba? 
    Podziękowali 1OlaOdPawla
  • Kiedyś czytalam, mnie nie zainspirowala. 
  • Ks. Arkadiusz Paśnik „Dar”
  • Tak pytam, z ciekawości, bo czytałam kiedyś i też bardzo mi się podobało. Z humorem i niegłupie.
  • Wyznania Św Augustyna .
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.