Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kosmetyki

1356789

Komentarz

  • Macie jakieś doswiadczenia z mydłem z kwasem kojowym? Takie białe pudełeczko z czarna Japonka. Bo kupiłam sobie bardzo po taniości w Azji i wczoraj wypróbowałam. Ponoc powinno po kilku minutach az palić na skórze, u mnie dobrze zapeelingoealo, ale nic nie parzyło. Czy to moze świadczyć, ze to podróbka, czy nie u wszystkich równo działa?
  • edytowano sierpień 2019
    https://m.ceneo.pl/83257244
    Takie cos, ale za jakieś 5 złotych kostkę kupiłam.
  • My regularnie saunujemy, bo mamy w piwnicy. W czasie sobie tego nie wyobrażam, ale po peeling i jakis olejek wcieram. Moze z włosami łatwiej, jakby w jakis ręcznik, czy cos zawinąć, zeby leżanki nie pobrudzić. Różne oleje mozna wcierać we włosy, nawet oliwę zwykła, ja mam jakis ze Sri Lanki jeszcze przywieziony z zatopionymi ziołami w srodku, moze to jakis pomysł.
  • Musze tylko napisac, ze miałam tendencje do wyprysków i po regularnym stosowaniu tego mydełka o które wyżej pytałam i peelingów Pondsa (niby wybielające) zupełnie pozbyłam sie problemu! A bujalam sie już dłuższy czas od pryszcza do pryszcza... Te azjatyckie kosmetyki jednak jakby mocniejsze sa. Tak samo z szamponami, nawet popularnych Marek typu Pantene pro-v.
  • Co do wlosow to polecam grupe Włosing na fb. Cale zycie zle mylam wlosy :p i w ogole ciekawych rzeczy mozna sie tam dowiedziec.
  • Jest jeszcze grupa Twarzing 
    Podziękowali 1Aneczka08
  • hipolit powiedział(a):
    Jest jeszcze grupa Twarzing 
    Tam juz sie boje wejsc, wystarcza mi wlosy
  • Ja nie mogę sauny, parówek na twraz.  Byłam w lipcu u pani dr od medycyny estetycznej i kosmetolozki. No i wyszlam mega zszokowana,bowiem to pierwsza odkąd chodze na różne zabiegi, ktora nie namawiala do kupna roznych cudow za grubą kasę  
    Poleciła kupic serum z vit c,jakis krem z apteki,hydrolaty i olejki, kwas hialuronowy-nie podawała żadnej ich marki.
    Za to wszystko zaplacilam czesc kwoty,jaką wczesniej wydawalam. A z efektow jestem zafowolona.
    No. Moze to autosugestia
  • @kociara napisz jak to po kolei używać to sie doedukujemy;)
    Podziękowali 1Maciejka
  • Ten kwas jako dodatek do kremu, przed kremem po kremie? Na dzien czy na noc?  
  • edytowano październik 2019
    Ja to robie tak
    Po oczyszczeniu twarzy zamiast toniku hydrolat. Kwas musi byc zaaplikowany na wilgotną skore,więc spryskuje tym hydrolatem solidnie i 2 ,3 kropelki kwasu. Tak z 3 razy na tydzien.
    A jak nie uzywam tego kwasu, to po hydrolacie serum z vit c. I uwaga: to serum jest olejkowe i używam go 2xdziennie,takze rano przed makijażem.  Ta olejkowatosc u mnie nie powoduje nadmietnego wydzielania sebum,z czym mam problemy i czego sie balam.
    Moje naczynka sie uspokoiły bardziej,niz pi pielęgnacji dermokosmetykami
    Podziękowali 1madzikg
  • edytowano październik 2019
    wielorybek powiedział(a):
    Ten kwas jako dodatek do kremu, przed kremem po kremie? Na dzien czy na noc?  
    Mozesz go z kremem,ale twarz musi byc wilgotna. Kwas potrzebuje do działania wody I jak jej nie ma to wyciaga ja albo z kremu albo ze skóry 

    Mozesz tez uzywac go np jako odżywkę do włosów, balsamu itp
    Zreszta jest zawsze info,co i jak
  • @kociara podaj dokładnie produkty jakie stosujesz, please
  • Elunia powiedział(a):
    Normalnie na tej grupie można się doktoryzować z włosów :) ale fajnie, bo mi przypomniały babki o hennie. Moje problemy z włosami wynikają z farbowania, a muszę farbować. Chyba spróbuję z henną.
    Wlosy to chyba jedyne,z czym nie mam problemu. 
    Uzywam zwyklego szamponu, nie uzywam odzywek itp. Nie farbuje tez. 

    Ale ostatnio potwornie swędzi mnie skora po kąpieli i to tylko w kilku miejscach-przedramiona i uda. Uzywam preparatów dla atopowców,ale niewiele daje. I go ciekawe ten świąd tylko po kąpieli tak przez ok 10-15 min
  • Maciejka powiedział(a):
    @kociara podaj dokładnie produkty jakie stosujesz, please
    Z ecospa ( tak sie nazywa sklep internetowy)
    Hydrolaty :
    -kadzidłowca,geraniowy i blawatkowy( ten np w lodowce trzymany  uzywany na opuchniete oczy i wory ponoc dziala cuda-ja nie mam z tym problemu,cienie pid oczami mam genetycznie wiec tu kosmetyk nie dziala)
    - Olejek malinowy tez,wymiennie z tym serum
    -kwas hialuronowy 1.5% 100% aktywny

    Serum z vit c firmy mincer pharma ( vita c infusion,olejkowe serum).

    Pani polecala tez skinoren ( mieszac z kwasem) ale jeszcze nie kupiłam


    Podziękowali 2Maciejka wielorybek
  • O tak, serum z vit c jest świetne. Ja tez lubie stosować przed makeupem, choć nie często pełny makeup mam ;) 
    co do kwasu hialuronowego to mam mieszane uczucia. Kwas ma za duże cząsteczki żeby przeniknęły w głąb naszej skory i zadziałał tak jakie mu się przypisuje działanie. 
    ale stosuje bo dobrze nawilża.
    stosuje go wraz z dermarollerem. 
    Skora jest dobrze nawilżona i ładnie rozświetlona po takim zabiegu. 

    skinoren znam, stosowałam ale.... 
    po świetnych opiniach Tołpy - https://tolpa.pl/sebio-korygujacy-niedoskonalosci-cica-krem-40-ml-tse030?gclsrc=aw.ds&&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=shopping&utm_term=TSE030&gclid=EAIaIQobChMI67CLo5mz5QIVRJSyCh0Z_QQeEAQYASABEgJFT_D_BwE
    zdecydowałam się na zakup tego kremu (z linka) i efekt WOW! 
    To czego przez długi czas nie zrobił Skinoren, Tołpa zrobiła w jedna noc!
    zaluje ze nie zrobiłam zdjęcia przed i po -no ale nie wierzyłam w takie „magiczne” działanie kremu drogeryjnego za 20 pare zł. 
    Podziękowali 1Maciejka
  • Jeśli chodzi o opuchliznę pod oczami -tzw wory ;) 
    to świetnie radzi z tym sobie krem na bazie kofeiny, bądź okład z .... fusów kawy. 
    I kosmetyki z cukrem. Bielenda ma takie. 

  • słuchajcie A co na twarz oczyszczającego możecie polecić? zupełnie nie znam się na tych kremach , maskach i innych, pójdę i zginę w tej drogerii.
  • hipolit powiedział(a):
    Jeśli chodzi o opuchliznę pod oczami -tzw wory ;) 
    to świetnie radzi z tym sobie krem na bazie kofeiny, bądź okład z .... fusów kawy. 
    I kosmetyki z cukrem. Bielenda ma takie. 

    @hipolit , a co konkretnie z Bielendy? Na moje worki jeszcze nic nie znalazłam.
  • ja mam wrażliwą skórę  kiedyś tłustawą. I ogólnie od lat używam tylko jednego kremu do twarzy, aketualnie jest to opteczny dexeryl. Używam go też dla dzieci jak trzeba, do rąk itp. POłlitrowa butla kosztuje ok 50 zł, 250 g ok 25 i staracza na dłuuugo.
  • Polly powiedział(a):
    hipolit powiedział(a):
    Jeśli chodzi o opuchliznę pod oczami -tzw wory ;) 
    to świetnie radzi z tym sobie krem na bazie kofeiny, bądź okład z .... fusów kawy. 
    I kosmetyki z cukrem. Bielenda ma takie. 

    @hipolit , a co konkretnie z Bielendy? Na moje worki jeszcze nic nie znalazłam.
    Napisze jak wrócę do domu 
  • A co doradzicie na skórę? 45+, w celu ujędrniania po dużej( 30 kg ) utracie wagi i będzie jeszcze więcej, bo się zawzięłam, że woda i ćwiczenia to wiem. Nie oczekuję cudów, ale może choć trochę pomoże.
  • , @Ewasz polecam raz w tygodniu peeling z kawy i raz w tygodniu peeling z oliwy z oliwek i soli lub cukru. Ja wolę sól grubą kłodawską. Na twarzy po oczyszczeniu z makijażu oliwą z oliwek stosuję peeling z oleju kokosowego z sodą oczyszczoną. Twarz jest wtedy fajnie nawilżona. Na noc robię sama prosty krem z masła shea i vit e. Zalecane jest dodanie olejku tymiankowego ale nie znalazłam dobrego olejku. Na dzień krem po makijaż musi byc lekki. Ale odpowiedni do wieku. Ostatnio  testuję ze sluzem slimak, r. Laurent i loreal. Wszystkie 50+
    Podziękowali 2Ewasz Rejczel
  • https://przypadkowerzeczy.blogspot.com/2017/09/kosmetyki-babuszki-agafii-podrobki-czy.html?m=1
    Swego czasu sporo o tym pisano


    co tzn efekt spektakularny? 
    Co fajnego zrobiły? 
  • Elunia powiedział(a):
    A co powiecie o kosmetykach babcia  agafija? Dostałam zestaw.


    Daaawno temu skuszona entuzjastycznymi ocenami @Marcelina ; kupilam kilka roznych kosmetyków ze strony polecanej przez Marcelinę.  Ale jakos mnie nie zachwycily. Nie,zeby cos bylo nie tak,no ale nie pokochalam.
    Mialam jakies miodowe cos do ciala,glinke do ciala i wlosow,peelingi cukrowe. I jakies mazidlo do ciala 
  • Zalinkuj maseczkę @Elunia
    bo obawiam się ze maseczek +40 Tołpa trochę jest 
  • @hipolit, a masz do polecenia jakiś krem na pojawiające się zmarszczki na twarzy (czoło, oczy), przy cerze tłustawej i skłonnej do wypryskow? Czy ten tolpa co polecalas powyżej byłby ok?
  • @kociara, interesuje mnie ten olejek z malin... Dasz jakiś namiar? Proszę :blush:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.