Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Na co do kina?

189101113

Komentarz

  • edytowano styczeń 2019
    @Agnicha, ale czytałaś co @Ania D. napisała? Oczywiście, że się zdarza, mamy takich znajomych i nie ma w tym nic podejrzanego czy zdrożnego. Jednak w filmach takie wątki nie pojawiają się przypadkowo.
    Podziękowali 2Rogalikowa Quintana
  • Serio macie wokół siebie facetów co mieszkają razem? Na studiach spoko, ale potem? Nie jestem wyczlona na takie rzeczy ale nie sądzę żeby reżyser nie wymyślił tego celowo
  • Hmmm znam sporo takich przykładów, gdzie kilka osób razem wynajmuje mieszkanie, np:
    - 3 kolegów
    - para i współlokator
    - dwie koleżanki

    raczej nie są to żadne konfiguracje związkowo-erotyczne
    a że ktoś ma takie skojarzenia, to już chyba jego problem
    Podziękowali 1babka4
  • To ja może powiem dokładnie jak jest w tym filmie.
    Faceci są raczej około 30, może 30+  w sile wieku, nie są to dzieciaki.
    (Dzieciom można wmówić, że to studenci, bo dla nich każdy 20+ to już stary człowiek, ale wiecie...)
    Mieszkają w pięknym domu, raczej wygląda jakby sporo zarabiali.
    I jest taka scena: jeden z nich chcąc zgadnąć imię znalezionego psa proponuje "Mizia"
    (czy jakieś takie)
    drugi mówi: - "Mizia", serio? kto daje psu imię "Mizia"?
    pierwszy odpowiada: - Moja mama miała psa o tym imieniu.
    na to drugi patrzy się znacząco, zaczepnie i mówi: - To wiele tłumaczy.
    (Ja się wtedy zaczęłam zastanawiać, co to tłumaczy i się domyśliłam.
    Dziecko pewnie się nie domyśli.)

    Potem jeszcze, aby pokazać upływ czasu, było pokazane, że na komodzie stoi zdjęcie tych panów z psami - kucają obok siebie i każdy z nich z psem.
    (Dobra, może przyjaciele też mogliby sobie takie zdjęcie postawić, ale czy rzeczywiście faceci tak robią?)

    Tzn. dla mnie oczywiste jest, że to byli geje, czy dziecko to wyłapie, czy nie - zależy od jego świadomości i od tego co na to rodzice. Moi nie mają świadomości, więc się nie zorientowali. Gdyby mi zależało, żeby się oswoili i polubili temat po filmie mogłabym powiedzieć: pamiętacie tych miłych panów, którzy przygarnęli pieski - to byli partnerzy, ale fajnie, prawda? 

    To nie jest tak jak w "Odlocie" domysł, że kolorowy ptak było homo, albo w "Pięknej i Bestii" jakaś aluzja niewiele wnosząca, która może umknąć wśród mnóstwa wątków. Tu nie trzeba się doszukiwać.
  • Był ktoś z Was na Alladynie?
  • A na Tolkienie ktoś był?
    Podziękowali 1joanna_1991
  • Tolkien ponoć przekłamany. Usunięto wątki religijne. 
  • To słyszałam @Gosia5 i szczerze to się nawet czego innego po współczesnej produkcji nie spodziewałam  :(
    A poza tym?
  • edytowano czerwiec 2019
    Gosia5 powiedział(a):
    Był ktoś z Was na Alladynie?
    cytat z filmu:
    "Co z tego że nie jest zbyt bystry? przecież to tylko małżeństwo - po roku i tak się ze sobą nie gada"
  • @Joannna , to tylko jeden cytat. A tak ogólnie?
  • Ogolnie dla mnie dosc dziwny. Powprowadzane watki feministyczne. Dzin tanczy w kobiecym stroju i wyglada wtedy jak Conchita Wurst. Xasugerowane w formie zartu ze Alladyn chcialby byc 'z ksieciem' a nie 'ksieciem'. Pare momentow bardzo intensywnej akcji. Pare momentow grozy i to takiej prawie demonicznej. Wspolczesny niedbaly jezyk, co mi sie nie podoba. 
    Oczywiscie sa tez miłe sceny z latajacym dywanem czy musicalowe. Pare madrych stwierdzen o tym ze pieniadze i wladza szczescia nie dają- też. No i ze trzeba byc soba.
    Podziękowali 1Gosia5
  • Coś grają obecnie naprawdę wartego zobaczenia w kinie?
  • Ja generalnie mało co w filmach znoszę, dlatego "naprawdę" jest istotne. :D
  • Chodziło o Pewnego razu... w Hollywood? Bo tylko takie u nas grają. Ide zobaczyć co to, ale jak widzę słowo Hollywood to już mi śmierdzi... ;)
  • Jestem zachwycona nowym Tarantino, poszłabym jeszcze raz, scen z krwią wyjątkowo mało, ale też zaslonilam oczy.
  • Do Caprio przeszedł samego siebie, genialnie zagrał
  • Właśnie mąż mnie namawia, żeby drugi raz iść, a nie widział, co napisałam, i chyba pójdziemy, tak, żeby się napatrzeć na to co z emocji uleciało, ta scena na koniu jak ze starych westernów, kiedy Tex pędzi do Pitta... Pitt też wspaniały miło było popatrzeć na normalne kino, twarze nie migające jak w gierce komputerowej. Normalnie toczący się film bez wyścigów.
  • Joker. Zdecydowanie wart obejrzenia. Bylismy oboje, ciezki ale sklaniajacy do refleksji. Oskarowa kreacja J.Phoenixa. Genialny w roli Arthura.
  • Też byliśmy, świetny. 
  • A Boże Ciało polecacie?
  • A czy widzielieliście może "Miłość i miłosierdzie"? wybieram się
  • Z racji historyczno-patriotycznych byliśmy we wrześniu na filmie "Piłsudski" i "Legiony"... Ogólnie film o Piłsudskim był według mnie ciekawszy, za to w Legionach niesamowite były sceny walk.
  • makodorzyk powiedział(a):
    Brawario pisał komentarz o tym filmie w swoim wątku
    Niestety nie mogę znaleźć opinii Brawaria.
  • Ok. To, że niebezpieczny już mi wystarczy.
  • A co byście polecili pod kątem zobaczenia z W.? Bo mnie męczy, żebyśmy do kina poszły.
  • jukaa powiedział(a):
    @Małgorzata32 , mnie się podobał, ale myślę że Tobie nie będzie. 
    A skąd takie podejrzenie?
  • Ja już gdzieś tu pisałam że to dziwny film Boże ciało.
  • Byłam na Bożym Ciele. Wybitny nie jest, parę ciekawych wątków, można o nim pogadać. Za zagrożenie bym to nie uznała, ale ja nie Brawario, i listę zagrożeń mam dość krótką ;) 
  • Małgorzata32 powiedział(a):
    jukaa powiedział(a):
    @Małgorzata32 , mnie się podobał, ale myślę że Tobie nie będzie. 
    A skąd takie podejrzenie?
    Bo z Twoich wpisów wynika, że masz dość brawarystyczny gust. Stąd logiczny wniosek, że niekoniecznie. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.