Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Co się dzieje w kurii gdanskiej?

1234568»

Komentarz

  • jeżeli nie podejmiemy zdecydowanego działania w kierunku eliminacji duchownych niegodnych swojego powołania, to i w Polsce stanie się tak, jak w Irlandii.
    _______________________

    A któż miałby podjac te działania?
    Nikt komuny na stołkach nie rozmontował 



  • Klarcia powiedział(a):
    Berenika powiedział(a):
    Owieczki nie muszą być bezwolne, po prostu niech będą na swoim miejscu.


    Wszyscy razem tworzymy jedno ciało w Chrystusie, a każdy z osobna jesteśmy nawzajem dla siebie członkami. Mamy zaś według udzielonej nam łaski różne dary: bądź dar proroctwa do stosowania zgodnie z wiarą; bądź to urząd diakona dla wykonywania czynności diakońskich; bądź urząd nauczyciela dla wypełniania czynności nauczycielskich; bądź dar upominania dla karcenia. Kto zajmuje się rozdawaniem, niech to czyni ze szczodrobliwością; kto jest przełożonym, niech działa z gorliwością; kto pełni uczynki miłosierdzia, niech to czyni ochoczo. Miłość niech będzie bez obłudy. Miejcie wstręt do złego, podążajcie za dobrem. W miłości braterskiej nawzajem bądźcie życzliwi. 
    Nie ze mną te numery Bruner. 
    Jestem przekonana,  że jeżeli nie podejmiemy zdecydowanego działania w kierunku eliminacji duchownych niegodnych swojego powołania, to i w Polsce stanie się tak, jak w Irlandii.
    Któż mnie ustanowił sędzią nad duchownymi?
    Podziękowali 1Katia
  • jukaa powiedział(a):
    Wiecie co, można się tak przerzucać biblijnymi cytatami w nieskończoność. O interwencji wobec grzesznika i o belce w oku. Każda opcja znajdzie coś dla siebie.
    Do mnie najbardziej trafia to, co napisała na początku Marcelina - jeśli mamy problem w rodzinie ,  najgorszym wyjściem jest zamiatanie go pod dywan. 
    Ale jak mam problem w rodzinie, to usiłuję rozwiązać go w rodzinie. Jeśli bliska mi osoba robi coś złego, zastanawiam się, jak skłonić ją/zmusić do zmiany postępowania i ochronić ofiary jej złych czynów, a nie rozgłaszam na rynku, by upokorzyć.
    Podziękowali 1Katia
  • Czyli jęzeli się czegoś nie załatwiło po swojej myśli wewnątrz rodziny, to można sprawę upublicznić i dać jako argument do ręki wrogów?
  • Wysłuchałam kazania bp Rysia, które zawiera ciekawe myśli na temat drzew oliwnych, które owoców nie wydają:

    https://www.youtube.com/watch?v=ByX9-qqwxtg



    Podziękowali 2Monika73 Klarcia
  • Surowo? Zakaz komtaktów z mediami to nie ciężkie roboty.
  • @Berenika nie to nie tylko zakaz kontaktu z mediami i zakaz publikowania w mediach społecznościowych, to nakaz zredukowania duszpasterstwa do minimum albo i mniej, u wszystkich 3 ksieży którzy podpisali protest w sprawie pochówku Paetza.

    Swoją drogą, że aż protest był potrzebny to świadczy jednoznacznie o mieliźnie moralnej i intelektualnej Gądeckiego, w dodatku Gądecki perfidnie łże w sprawie powodu zakazu. Dno kompletne.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Widzę, że masz dużo ciepłych słów pod adresem swojego biskupa.

    A w kwestii zasadności lub niezasadności zakazu kontaktu z mediami - jedno podstawowe pytanie: a co Was to obchodzi? Ksiądz ślubował biskupowi posłuszeństwo, ma robić to, co biskup każe. To ich relacja i ich ustalenia.
  • @Maciek_bs niestety od czasu gdy Gądecki został arcypasterzem robi wtopę za wtopą i co najmniej raz do roku upewnia mnie, że ostatni w miarę porządny pasterz tutaj to był ś.p. JE Jerzy Stroba

    Podziękowali 1Klarcia
  • Gregorius powiedział(a):
    @Berenika nie to nie tylko zakaz kontaktu z mediami i zakaz publikowania w mediach społecznościowych, to nakaz zredukowania duszpasterstwa do minimum albo i mniej, u wszystkich 3 ksieży którzy podpisali protest w sprawie pochówku Paetza.

    Swoją drogą, że aż protest był potrzebny to świadczy jednoznacznie o mieliźnie moralnej i intelektualnej Gądeckiego, w dodatku Gądecki perfidnie łże w sprawie powodu zakazu. Dno kompletne.

    Tym razem w pełni popieram Gregoriusa.
    Ks. Wachowiak jest naprawdę super kapłanem.
  • Jest super kapłanem, bo słucha swojego pasterza.
  • Maciek_bs powiedział(a):
    Jest super kapłanem, bo słucha swojego pasterza.

    Pod tym względem również, a pasterz jest diabła wart. Mam nadzieję, ze owieczki w końcu potrafią się zbuntować  i tego typu "pasterzy" będą na taczkach wywozić.
    Basta!
  • @Klarcia
    Twego posta nie da się skomentować rozumnie, należałoby go skasować.

    Ja nie mam takiej władzy, a Ty nie masz władzy nad biskupami, i dobrze.
    Podziękowali 1Katia
  • Wydaje mi się, że Klarcia nie zauważyła, że rozmawiamy aktualnie o bpie Gądeckim.
  • Mój pasterz akurat był w Syrii i teraz zbiera pieniądze na sieroty, będące pod opieką ichniejszego biskupa.

    Ale fejsie obrazki, w których zaśmieca las plastikami.

    Taka (dez)informacja.
    Podziękowali 1maliwiju
  • Abp Głódź ukarany przez Watykan, choć kara pewnie nie będzie bardzo odczuwalna

    https://dorzeczy.pl/religia/177581/abp-slawoj-leszek-glodz-ukarany-przez-watykan.html
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.