Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaką książkę teraz czytacie?

1282931333449

Komentarz

  • a ja teraz  czytam dzieła teresa od jezusa na razie jestem na 84 stronie  pisze jak Faustyna w dzienniku 
    Podziękowali 3Rejczel Agmar Joannna
  • krzysztof12 powiedział(a):
    a ja teraz  czytam dzieła teresa od jezusa na razie jestem na 84 stronie  pisze jak Faustyna w dzienniku 
    Osobiście przez Dzienniczek przejść nie mogłam, za mało we mnie pokory było, z niego pokorą i miłość wylewała się hektolitrami, Teresa pisze bardziej swojsko dla mnie (choc moze to wynik wydania z komentarzem przed każdym rozdziałem) 
  • @Gosia5 Czereśnie wczoraj jednym tchem przeczytalam, koło 2 w nocy skonczylam, prosze o kolejne tytuły :) 
    Podziękowali 1Gosia5
  • Małgorzata32 powiedział(a):
    Zaczęłam "Rzym. Wędrówki z historią w tle"
    @Małgorzata32 piękna książka! Mój pierwszy (świadomy i samodzielny) pobyt w Rzymie bazował w ogromnej części na tej książce.
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • @Agmar, szkoda Twoich nocy ;)
    Polecam Sarah Jio "Dom na jeziorze" i "Jeżynowa zima". Też współczesność przeplata się z historią.
    Świetna jest "Tańcząc na rozbitym szkle" Ka Hancock, ale to już o czymś innym...

  • Kroniki Lizmann ghetto teraz czytam.
  • "Fame is infamy", autor Andrew Schwab.
  • mayamima powiedział(a):
    Małgorzata32 powiedział(a):
    Zaczęłam "Rzym. Wędrówki z historią w tle"
    @Małgorzata32 piękna książka! Mój pierwszy (świadomy i samodzielny) pobyt w Rzymie bazował w ogromnej części na tej książce. 


    Czytam właśnie mając w niedalekiej perspektywie wyjazd do Rzymu :)
  • Gosia5 powiedział(a):
    @Agmar, szkoda Twoich nocy ;)
    Polecam Sarah Jio "Dom na jeziorze" i "Jeżynowa zima". Też współczesność przeplata się z historią.
    Świetna jest "Tańcząc na rozbitym szkle" Ka Hancock, ale to już o czymś innym...

    A tam noce, młode kopie i rajcuje pół nocy więc i tak spania nie ma 
    Podziękowali 1Gosia5
  • edytowano listopad 2019
    Czytam "Geniusza i Obsesję" - ciekawe że Rutherford miał jedenaścioro rodzeństwa. Nie wiedziałam też, że Mendelejew był najmłodszym z czternaściorga dzieci. Ciekawie są też opisane motywy, dla których rodzice Piotra Curie zdecydowali się nie posyłać go do szkoły tylko uczyć w domu. 


    Podziękowali 2Monika73 Basja
  • Antal Szerb - Podróżny i światło księżyca

    Klasyka literatury węgierskiej, zapowiada się bardzo dobrze.
    Podziękowali 2Maciejka Monika73
  • A tak sobie wpadłam na minutę po długiej przerwie. 
    Ostatnio "Ateista" oraz "Jak wymyślono chrześcijaństwo".

    Pozdrawiam, do następnego razu za dwa lata :) 
    Podziękowali 2Aga85 In Spe
  • Witaj @mama_asia ! Miło, że wpadłaś. Co u Ciebie?
  • Miło, że pytasz. U mnie trochę zmian. Tematyka książek na to wskazuje. Pozdrawiam wszystkich i uciekam. Bez forum jest mi bardzo dobrze, nie wiem jak mogłam tyle czasu poświęcać na to miejsce...... 
  • To intrygujące. Nie daj się prosić, załóż wątek na ten temat, serio.
  • "Psychoterapia bez makijażu" Tomasza Witkowskiego. Trochę się zawiodłam bo mimo tego co deklaruje autor (znany krytyk psychologii) nie próbuje być obiektywny, książka pisana pod tezę. Niemniej porusza ważne kwestie i zawiera kilka ciekawych wywiadów ze specjalistami z dziedziny psychiatrii i psychologii. mama_asia powiedział(a):
    A tak sobie wpadłam na minutę po długiej przerwie. 
    Ostatnio "Ateista" oraz "Jak wymyślono chrześcijaństwo".

    Pozdrawiam, do następnego razu za dwa lata :) 
    Takie książki na tym forum? To chyba rzeczywiście przeszłaś rewolucje...
  • Mysle, ze skoro @mama_asia nie bylo 2 lata na forum a teraz przyszla i podzielila sie tymi dwoma tytulami to nie jest to przypadek. Moze ktos z blizszych znajomych z tego forum, z dawnych lat moglby zadzwonic, zainteresowac sie co u niej tak naprawde...?



  • "Po co światu mnich" o zakonie trapistów.
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • @stonka i jak Ci się podoba? Czytałam niedawno. Ja wczoraj zaczęłam"Prymas w Stoczku" Pawła Zuchniewicza. Ale mam pokusę przeczytać najpierw "Kocham Cię mimo wszystko"
    Podziękowali 1Gosia5
  • No i mój Rzym niedokończony leży...
  • Polećcie coś, proszę, o drugiej wojnie światowej. Potrzebuję jakąś książkę historyczną na prezent.
  • Czytam teraz książkę o Szarbelu
  • edytowano listopad 2019
    Ja czekam na to:
    @Aniuszka, jest o wojnie, ale dopiero w styczniu się ukaże :(
    edit: Doczytałam, że powieść jest już gotowa, ale ma wyjść na 75-lecie wyzwolenia obozu. Dobrze, że wychodzi powieść o Stanisławie Leszczyńskiej i, mam nadzieję, ukaże ona dramat nie tylko Żydów, Romów i mniejszości, ale także Polaków w Auschwitz.
    Podziękowali 4Aniuszka madzikg lidia2 awia
  • Gosia5 powiedział(a):
    Ja czekam na to:
    @Aniuszka, jest o wojnie, ale dopiero w styczniu się ukaże :(

    O to ja też.
  • Ja niezmiennie polecam

    https://lubimyczytac.pl/ksiazka/111774/hhhh-zamach-na-kata-pragi

    To jest jedna z dwóch moich ulubionych książek ever.
  • @Gosia5, a czytałaś o Stanisławie Leszczyńskiej "Macierzyńską miłość życia"?
  • Nie. Ja ostatnio gustuję w powieściach, dlatego mnie ucieszyła ta zapowiedź. 
  • Czy księgarnie internetowe też mają obniżki z okazji Black friday?
  • Wydawnictwo eSPe ma teraz minus 40%.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.