Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaką książkę teraz czytacie?

1293032343549

Komentarz

  • Marcin Napiórkowski - Turbopatriotyzm

    Nina Manel - Transparty (tomik wierszy)
    Kinga Piotrowiak-Junkiert - Pieśni Myrmidonu (tomik wierszy)
  • Dzienniki Iwaszkiewicza i "Sielankowanie pod Tatrami" - o życiu Zakopanego w XIX wieku. Bardzo luźne i sympatyczne.
    Podziękowali 1Monika73
  • Czy ja dobrze kojarzę, że polecaliście kiedyś dla dzieci serię Zwiadowcy?
    Treści są ok?

    Szukam dla moich 9 i 10 latka. Serię Magiczne drzewo przeczytali prawie wszystkie tomy. Lubią coś w tym stylu. Co jeszcze może być? 
  • Zwiadowcy są super
  • @annabe joachm1 w sąsiednim wątku ma cała serię w dobrej cenie. Bralabym

    Podziękowali 1annabe
  • U mnie syn czyta właśnie Zwiadowców. Trzeba będzie i Drużynę skompletować. Ja nie czytalam, bo nie lubię dziecinnych ksiazek, skoro jest polecana, to ufam że ok. 

  • annabe powiedział(a):
    Czy ja dobrze kojarzę, że polecaliście kiedyś dla dzieci serię Zwiadowcy?
    Treści są ok?

    Szukam dla moich 9 i 10 latka. Serię Magiczne drzewo przeczytali prawie wszystkie tomy. Lubią coś w tym stylu. Co jeszcze może być? 
    Nie jestem pewna czy nie za wcześnie dla 9 i 10 latka
    tzn. znam jednego który czytał, ale on wcześniej przeczytał już po prostu wszystko, to takie genialne dziecko, które połyka książki, jego mama czyta też niemal wszystko razem z nim (oboje mają bardzo wysokie tempo czytania) i dużo o tym rozmawiają, komentują trudniejsze momenty - nie wiem, czy masz na to czas.

    Chyba te książki są bardziej dla 11+
  • Moi czytali 9-10. Mikołaj jeszcze za mały, choć 9. Ale dla Wojtka było ok.
    Podziękowali 1Natalia
  • U mnie Zwiadowców skończył właśnie wrześniowy jedenastolatek. Zachwycony. Starsi czytali w rozstrzale wiekowym 10- 17 jak kupowałam poszczególne tomy.
    Drużynę też mam ale jeszcze czeka bo się  najpierw zapodziała a teraz wpadła seria Felix, Net i Nika.
  • edytowano listopad 2019
    Podziękowali 1Barbasia
  • Milion cudownych listów 
  • A czemu 11+ @Joanna ? Jakie tematy masz na myśli, które nie są jeszcze odpowiednie? 

    Byliby pewnie zachwyceni jak zobaczyliby okładkę.
    Władcę pierścieni widzieli z nami. Czy może być cos straszniejszego? ;-)
  • A Pan Samochodzik?
    Podziękowali 1Aniuszka
  • Spoko, przy zwiadowcach nuda. ;)
    Maciek połknął, Wojtek zostawił.
  • edytowano listopad 2019
    ad Zwiadowców - Przemoc, zabijanie itp. Ja nie czytałam, mówiła mi ta koleżanka, ona też nie była zachwycona, że jej syn to czyta w tym wieku, no ale już wszystko przeczytał - Władcę Pierścieni znał na pamięć, serio.... W wyszukiwarce jak wpiszesz to też masz, że to lektura dla młodzieży a nie dla dzieci, 11+. Poza tym to jest chyba taki literacki POP, a nie literatura przez L.

    Pan Samochodzik jest spoko, choć przesiąknięty duchem tamtych lat - nie do wyłapania przez dzieci, ale my jak czytaliśmy to zwracały moją uwagę takie rzeczy jak demonizowanie Jamesa Bonda i zgniłego kapitalizmu ;) 

    Moim dzieciom się podobał, ale 3-4 tomy wystarczą.
  • A "Niekończąca się opowieść" albo "Momo" Michael Ende?
    A "List do króla" i " Tajemnice Dzikiego Boru" Tonke Dragt?
    To też fajne książki
  • @annabe
    tu masz wątek: http://www.wielodzietni.org/discussion/22640/zwiadowcy-john-flanagan/p2 gdzie wszyscy polecają to czytadło, więc może ja się nie znam :D 

  • Joannna powiedział(a):
    A "Niekończąca się opowieść" albo "Momo" Michael Ende?
    A "List do króla" i " Tajemnice Dzikiego Boru" Tonke Dragt?
    To też fajne książki
    Moim dzieciom się nie podobało.

    Moje kochają Percy Jackson'a  - cykl Bogowie Olimpijscy.
  • beatak powiedział(a):
    Joannna powiedział(a):
    A "Niekończąca się opowieść" albo "Momo" Michael Ende?
    A "List do króla" i " Tajemnice Dzikiego Boru" Tonke Dragt?
    To też fajne książki
    Moim dzieciom się nie podobało.

    Moje kochają Percy Jackson'a  - cykl Bogowie Olimpijscy.
    no widzisz a to 4 ulubione książki mojej córki
  • Joannna powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Joannna powiedział(a):
    A "Niekończąca się opowieść" albo "Momo" Michael Ende?
    A "List do króla" i " Tajemnice Dzikiego Boru" Tonke Dragt?
    To też fajne książki
    Moim dzieciom się nie podobało.

    Moje kochają Percy Jackson'a  - cykl Bogowie Olimpijscy.
    no widzisz a to 4 ulubione książki mojej córki
    O gustach się nie dyskutuje. 
  • Muszę się przyznać, że często oceniam książkę po okładce więc wiele współczesnych młodzieżowych rewelacji moje dzieci omija.
    Podziękowali 1Aniuszka
  • Joannna powiedział(a):
    Muszę się przyznać, że często oceniam książkę po okładce więc wiele współczesnych młodzieżowych rewelacji moje dzieci omija.
    Czasem można się pozytywnie zdziwić.
  • beatak powiedział(a):
    Joannna powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Joannna powiedział(a):
    A "Niekończąca się opowieść" albo "Momo" Michael Ende?
    A "List do króla" i " Tajemnice Dzikiego Boru" Tonke Dragt?
    To też fajne książki
    Moim dzieciom się nie podobało.

    Moje kochają Percy Jackson'a  - cykl Bogowie Olimpijscy.
    no widzisz a to 4 ulubione książki mojej córki
    O gustach się nie dyskutuje. 
    nie ja zaczęłam :)
  • Zwiadowców czyta 11-latek, w podobnym wieku czytal starszy syn. A może nawet był młodszy? Nawet nie wiedziałam że to Zwiadowcy, bo starszy czytał po angielsku. Jak kupiłam po polsku dla młodszego to mi powiedział, że to to samo. 
    Więc ja na czasie nie jestem. Opieram się na opiniach. 
  • edytowano listopad 2019
    A co sądzicie o Baśnioborze? Ja przeczytałam cały cykl jako rozrywkę wakacyjną, po tym jak syn w gimnazjum miał jako lekturę, ale jakoś nie analizowałam... mi się podobało, synowi też (mężowi zresztą także) ale nie czytałam pod kątem analizy tylko rozrywki
  • Wela powiedział(a):
    A co sądzicie o Baśnioborze? Ja przeczytałam cały cykl jako rozrywkę wakacyjną, po tym jak syn w gimnazjum miał jako lekturę, ale jakoś nie analizowałam... mi się podobało, synowi też (mężowi zresztą także) ale nie czytałam pod kątem analizy tylko rozrywki
    oceniłam po okładce <span>:dizzy:</span> 
    Podziękowali 2Aniuszka Barbasia
  • @Joannna, brzydkie i straszne. 

  • Basniobor odkupię. Pzecztalam 1  i chętnie zobaczę co dalej.
  • @Joanna - ale to coś dziwnego - mi chodziło o to:
    https://allegro.pl/oferta/basniobor-pakiet-tom-1-6-brandon-mull-komplet-x6-7080046054 (aukcja akurat, z chybił trafił link może te okładki nie jakieś super ale to co wkleiłaś to ktoś chyba wykorzystując motyw poszalał...)
    @Skatarzyna my wypożyczaliśmy w gminnej bibliotece :)
  • Córka 10-letnie przeczytała pierwszą część Baśnioboru i bardzo jej się podobało. Wcześniej połknęła całą serię Magiczne drzewo. Zwiadowcy jej nie podeszli.

    @Joannna , co to jest, według Ciebie, czytadło? Ostatnio modne słowo, ale co ono konkretnie oznacza?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.