Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaką książkę teraz czytacie?

1353638404151

Komentarz

• @stonka i jak Ci się podoba? Czytałam niedawno. Ja wczoraj zaczęłam"Prymas w Stoczku" Pawła Zuchniewicza. Ale mam pokusę przeczytać najpierw "Kocham Cię mimo wszystko"
    Podziękowali 1Gosia5
  • No i mój Rzym niedokończony leży...
  • Polećcie coś, proszę, o drugiej wojnie światowej. Potrzebuję jakąś książkę historyczną na prezent.
  • Czytam teraz książkę o Szarbelu
  • edytowano listopad 2019
    Ja czekam na to:
    @Aniuszka, jest o wojnie, ale dopiero w styczniu się ukaże :(
    edit: Doczytałam, że powieść jest już gotowa, ale ma wyjść na 75-lecie wyzwolenia obozu. Dobrze, że wychodzi powieść o Stanisławie Leszczyńskiej i, mam nadzieję, ukaże ona dramat nie tylko Żydów, Romów i mniejszości, ale także Polaków w Auschwitz.
  • Gosia5 powiedział(a):
    Ja czekam na to:
    @Aniuszka, jest o wojnie, ale dopiero w styczniu się ukaże :(

O to ja też.
  • Ja niezmiennie polecam

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/111774/hhhh-zamach-na-kata-pragi

To jest jedna z dwóch moich ulubionych książek ever.
  • @Gosia5, a czytałaś o Stanisławie Leszczyńskiej "Macierzyńską miłość życia"?
  • Nie. Ja ostatnio gustuję w powieściach, dlatego mnie ucieszyła ta zapowiedź. 
  • Czy księgarnie internetowe też mają obniżki z okazji Black friday?
  • Wydawnictwo eSPe ma teraz minus 40%.
  • Marcin Napiórkowski - Turbopatriotyzm

Nina Manel - Transparty (tomik wierszy)
    Kinga Piotrowiak-Junkiert - Pieśni Myrmidonu (tomik wierszy)
  • Dzienniki Iwaszkiewicza i "Sielankowanie pod Tatrami" - o życiu Zakopanego w XIX wieku. Bardzo luźne i sympatyczne.
    Podziękowali 1Monika73
  • Czy ja dobrze kojarzę, że polecaliście kiedyś dla dzieci serię Zwiadowcy?
    Treści są ok?

Szukam dla moich 9 i 10 latka. Serię Magiczne drzewo przeczytali prawie wszystkie tomy. Lubią coś w tym stylu. Co jeszcze może być? 
  • Zwiadowcy są super
  • @annabe joachm1 w sąsiednim wątku ma cała serię w dobrej cenie. Bralabym

Podziękowali 1annabe
  • U mnie syn czyta właśnie Zwiadowców. Trzeba będzie i Drużynę skompletować. Ja nie czytalam, bo nie lubię dziecinnych ksiazek, skoro jest polecana, to ufam że ok. 

• annabe powiedział(a):
    Czy ja dobrze kojarzę, że polecaliście kiedyś dla dzieci serię Zwiadowcy?
    Treści są ok?

Szukam dla moich 9 i 10 latka. Serię Magiczne drzewo przeczytali prawie wszystkie tomy. Lubią coś w tym stylu. Co jeszcze może być? 
    Nie jestem pewna czy nie za wcześnie dla 9 i 10 latka
    tzn. znam jednego który czytał, ale on wcześniej przeczytał już po prostu wszystko, to takie genialne dziecko, które połyka książki, jego mama czyta też niemal wszystko razem z nim (oboje mają bardzo wysokie tempo czytania) i dużo o tym rozmawiają, komentują trudniejsze momenty - nie wiem, czy masz na to czas.

Chyba te książki są bardziej dla 11+
  • Moi czytali 9-10. Mikołaj jeszcze za mały, choć 9. Ale dla Wojtka było ok.
    Podziękowali 1Natalia
  • U mnie Zwiadowców skończył właśnie wrześniowy jedenastolatek. Zachwycony. Starsi czytali w rozstrzale wiekowym 10- 17 jak kupowałam poszczególne tomy.
    Drużynę też mam ale jeszcze czeka bo się  najpierw zapodziała a teraz wpadła seria Felix, Net i Nika.
    Podziękowali 1Barbasia
  • Milion cudownych listów 
  • A czemu 11+ @Joanna ? Jakie tematy masz na myśli, które nie są jeszcze odpowiednie? 

Byliby pewnie zachwyceni jak zobaczyliby okładkę.
    Władcę pierścieni widzieli z nami. Czy może być cos straszniejszego? ;-)
  • A Pan Samochodzik?
    Podziękowali 1Aniuszka
  • Spoko, przy zwiadowcach nuda. ;)
    Maciek połknął, Wojtek zostawił.
    ad Zwiadowców - Przemoc, zabijanie itp. Ja nie czytałam, mówiła mi ta koleżanka, ona też nie była zachwycona, że jej syn to czyta w tym wieku, no ale już wszystko przeczytał - Władcę Pierścieni znał na pamięć, serio.... W wyszukiwarce jak wpiszesz to też masz, że to lektura dla młodzieży a nie dla dzieci, 11+. Poza tym to jest chyba taki literacki POP, a nie literatura przez L.

Pan Samochodzik jest spoko, choć przesiąknięty duchem tamtych lat - nie do wyłapania przez dzieci, ale my jak czytaliśmy to zwracały moją uwagę takie rzeczy jak demonizowanie Jamesa Bonda i zgniłego kapitalizmu ;) 

Moim dzieciom się podobał, ale 3-4 tomy wystarczą.
  • A "Niekończąca się opowieść" albo "Momo" Michael Ende?
    A "List do króla" i " Tajemnice Dzikiego Boru" Tonke Dragt?
    To też fajne książki
  • @annabe
    tu masz wątek: http://www.wielodzietni.org/discussion/22640/zwiadowcy-john-flanagan/p2 gdzie wszyscy polecają to czytadło, więc może ja się nie znam :D 

• Joannna powiedział(a):
    A "Niekończąca się opowieść" albo "Momo" Michael Ende?
    To też fajne książki
    Moim dzieciom się nie podobało.

Moje kochają Percy Jackson'a  - cykl Bogowie Olimpijscy.
  • beatak powiedział(a):
    Joannna powiedział(a):
    A "Niekończąca się opowieść" albo "Momo" Michael Ende?
    To też fajne książki
    Moim dzieciom się nie podobało.

Moje kochają Percy Jackson'a  - cykl Bogowie Olimpijscy.
    no widzisz a to 4 ulubione książki mojej córki
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.