Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Recenzje filmowe z portalu KulturaDobrapl

1252628303141

Komentarz

  • Wy po prostu nie "czujecie" zupełnie materii filmowej, no nie znacie się na kinie :D


  • może nie o to chodzi?
    Podziękowali 2E.milia In Spe
  • Brawario zna się na kinie jak Gliński na kulturze XD
  • Coralgol powiedział(a):
    Wy po prostu nie "czujecie" zupełnie materii filmowej, no nie znacie się na kinie :D


    Myli się Pan. My dobrze "czujemy" kino od strony moralnej i światopoglądowej. A takiego podejście bardzo, ale to bardzo brakuje. 
    Podziękowali 4In Spe MartaB balum Joannna
  • edytowano listopad 2019
    Każdy tekst opiniotwórczy jest zgodny z jakimś swiatopogladem. W tym wypadku na pewno zgodny ze swiatopogladem autorów. Sama idea oceniania filmów dla dzieci czy nastolatków jest cenna i  przydatna, ale na Twój portal natykam się w necie w dwóch okolicznościach - albo jest linkowany jako humorystyczna ciekawostka, albo z pewnym poirytowaniem krytykowany przez osoby wierzące i praktykujące, które uważają ze ta strona, prowadzona przez garstkę ludzi którym bliżej raczej do purytańskich ortodoksów niż katolików, ośmiesza ich wiarę. Przemycacie zreszta w tych tekstach własne interpretacje tego co uważacie za zle, a które nie są przyjęte i obowiązujące w kościele katolickim. Fajnie, ze znaleźliście sobie jakaś nisze na autokreację w sieci, ale w swietle tego wszystkiego kreowanie się na eksperta od moralności jest raczej zabawne, a w terminologii religijnej podpada nawet pod grzech pychy :) 
    Aha, według netykiety, w której orientujesz się jak widze tak samo jak na moralnych zagadnieniach poruszanych w kinie, na forach przyjęte jest zwracanie się do siebie na Ty, tym bardziej ze piszemy tu pod nickami. Oczekujesz, by ludzie zwracali się do Ciebie per "Pan Brawario"?


    A i co do recenzowania filmów, to naprawdę nie jest tak ze portale i blogi filmowe skupiają się wyłącznie na grze aktorskiej, muzyce, kostiumach, efektach specjalnych itp, a aspekty moralne, ogólny przekaz i wydźwięk historii, drastycznosc scen, widoczne "skrzywienie światopoglądowe" reżysera czy wreszcie fakt czy film jest odpowiedni dla młodszych widzów, opisuje i kategoryzuje wyłącznie kulturadobra  :D przeczytanie recenzji nie jest trudne, to ze inne portale nie wykorzystują prymitywnego oznaczania filmów trupimi czaszkami i nie stosują metafor typu "słodka bułka obtoczona w fekaliach" nie znaczy, ze dogłębnie nie analizują opisywanych filmów :) 
  • edytowano listopad 2019
    Nie może, tylko jak jest żydowskim nieortodoksyjnym muzułmaninem lewicowcem wtedy mu wszystko wolno  :D
  • PaniWiosna powiedział(a):
    Małe pytanie - jeśli ktoś jest purytańskim ortodoksyjnym katolickim amiszem to już nie może mieć swojego miejsca w sieci?
    Kto nie chce, niech nie czyta. 
    Ależ może, a inni mogą krytykować. Na tym to polega.
  • Zawsze gdy udostępnia się coś publicznie: czy to film, czy recenzja, czy komentarz do recenzji ;) trzeba liczyć się z krytyką.
    Podziękowali 1malagala
  • PaniWiosna powiedział(a):
    Małe pytanie - jeśli ktoś jest purytańskim ortodoksyjnym katolickim amiszem to już nie może mieć swojego miejsca w sieci?
    Kto nie chce, niech nie czyta. 
    A czytasz ze zrozumieniem? To może przeczytaj jeszcze raz.
  • Coralgol powiedział(a):
    Zawsze gdy udostępnia się coś publicznie: czy to film, czy recenzja, czy komentarz do recenzji ;) trzeba liczyć się z krytyką.
    Ale pan Brawario zadbał żeby ta krytyka była ograniczona. Na stronie nie ma możliwości komentowania recenzji ;) 
  • "Oświeceni i tolerancyjni" jak i Tygodnik Powszrchny to Twoje dopowiedzenie. To ze osobie wierzącej nie podobają się treści z kulturydobrej i uważa je za szkodliwe, nie znaczy ze jest liberalnym fanem TP. Strasznie szufladkujesz.
    Kazdy ideowiec może sobie zbudować swoje miejsce w sieci, a im bardziej jest dziwaczny tym lepiej. Brawario znalazł sobie nisze i miejsce na promocje swoich poglądów, no i ok, każdy może to zrobić w sieci (właściwie chyba tylko sieć pozostaje, bo jakos nie widze tych recenzji w druku). Mnie przeszkadza w tym przede wszystkim wypaczanie kina, a drugorzędnie - ze takie mocno niszowe, specyficzne poglądy, sprzedawane są jako ogólny głos chrześcijańskiej moralności. To tez fałszowanie rzeczywistości. Jakie to poglądy? Brawario regularnie linkuje tutaj swoje teksty, każdy może się zapoznać. To jego własne interpretacje oparte na wybiórczym doborze cytatów. 
  • PawelOdOli powiedział(a):
    Brawario powiedział(a):
    Zapraszam do lektury naszej recenzji:
    http://kulturadobra.pl/truman-show/
    Mateczko Kozłowska... Ale się Twojej siostrze nudzi... Że ona ma czas na takie nadinterpretacje prostego filmu...
    Jednakże jestem wdzięczna @Brawario bo  przynajmniej wiem że gdy film jest polecony, to mogę z dziećmi spokojnie oglądać.
    A siostra w takim filmowym towarzystwie pewnie się nie nudzi. Widać że sumiennie wykonuje pracę. Za co bardzo dziękuję.
  • Monira powiedział(a):
    Moj mąż, gdy wybieramy film na wieczór prosi bym weszła ma Twój portal i wybrala cos z samymi trupimi czaszkami;) Jak żyć?
    Też tam zaglądam ...  :D
    Podziękowali 1Bonafides
  • Jak dla mnie to recenzje Brawaria są pożyteczne, może za wyjątkiem spoilerowania. Dokładnie opisuje za co stawia minusy, np. minusy za przeciwstawianie się legalnej władzy ignoruję a jak jest minus za sceny seksu to wiem, że przy dzieciach nie oglądać itd.
    Podziękowali 1E.milia
  • edytowano listopad 2019

    Tu kompletnie nie chodzi o żadne pouczanie. Rozmawiamy o recenzjach- tekstach, które w opiniach wielu osób wypowiadających się są po prostu bardzo słabe. To też może być sygnał dla innych, jak pisać.




  • Tradycyjnie zapraszam do lektury naszych filmowych recenzji:
    http://kulturadobra.pl/smazone-zielone-pomidory/
  • I to jest jeden z przykładów, jak specyficzne mogą być odbiory filmów. Aż sobie obejrzę jeszcze raz, bo widziałam ten film już dawno i pamiętam że mi się podobał, ale agresywnego feminizmu nie. To była raczej ciepła historia.

    "Niewiastom zaś zamiast zadowolenia z przymiotów własnej płci, takich jak np. większa empatia, subtelność bycia, wdzięk czy łagodność..."

    Banalny stereotyp. To są cechy osobowe, nie "przymioty płci". Cy recenzenci kulturydobrej nie wiedzą, że te cechy nie dotyczą każdej kobiety, na pewno nie w takim samym stopniu?
  • Ale ja nie twierdzę, że argument "mnie się podobał/nie podobał" o czymś przesądza. Po prosto zwracam uwagę, jak różnie można odebrać film.
  • Czy oparty na powieści Stephena Kinga film pt. "Misery" jest moralitetem? Przeczytajcie sami:
  • Wątek o teatrze jakoś nie przyciągnął uwagi szanownego forum. Więc tu zapytam, czy polecacie jakieś sztuki grane w Warszawie. Bo, gdy chcę dobry, bezpieczny film, to już z czego mogę  wybierać:)
  • edytowano listopad 2019
    "Kraina lodu II" - prochrześcijańska alegoria czy propaganda magii, czarów oraz animinizmu? Zapraszam do lektury poniższej naszej recenzji tej najnowszej animacji:
    http://kulturadobra.pl/kraina-lodu-ii/
  • Tradycyjnie zapraszam do lektury naszej nowej recenzji filmowej:
    http://kulturadobra.pl/1800-gramow/
  • Recenzja krainy lodu świetna

    Podziękowali 1obwarzanek
  • Sławny jesteś @Brawario! dziś w radio o kultura dobra była mowa :)
  • Aga85 powiedział(a):
    Sławny jesteś @Brawario! dziś w radio o kultura dobra była mowa :)
    To nie pierwszy raz kiedy się ze mnie naśmiewają w mass mediach. A które to radio dziś było, że tak z ciekawości zapytam?

  • Ludzie raczej nie uznają odkrytych ramion za negliż ani pocałunków w bajkach za obscenę, więc chyba trudno się dziwić?

    https://parenting.pl/rozneglizowana-elsa-i-calusna-anna-kontrowersje-wokol-krainy-lodu-2
  • Brawario powiedział(a):
    Aga85 powiedział(a):
    Sławny jesteś @Brawario! dziś w radio o kultura dobra była mowa :)
    To nie pierwszy raz kiedy się ze mnie naśmiewają w mass mediach. A które to radio dziś było, że tak z ciekawości zapytam?

    Złote przeboje.
     Nieważne jak, ważne żeby mówili  :)
    A tak serio, to myślałam,  że to bardzo niszowy portal. Tymczasem przebił się do mass mediów  :)
    Podziękowali 1Isako
  • Kolejna z animacji dla dzieci propagująca pogańskie i spirytystyczne w swej istocie meksykańskie Święto Umarłych

    http://kulturadobra.pl/coco/

  • Meksykańskie Święto Umarłych jest super. Byłam w Meksyku w tych dniach, atmosfera niesamowita, truposze na ulicach, wystawach sklepowych, balkonach, rodzinna fiesta przy grobach - coś totalnie innego i fascynującego.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.