Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kiedy kolejny fotelik i jaki

124

Komentarz

  • Mój tęgi to nie jest , raczej wysoki
  • http://www.tylem.pl/fotelik-concord-reverso-plus-0-23.html
    Mój trzylatek jeszcze w takim jeździ bo jest chudzinka i ogólnie drobniutki. Jednak już powoli rozglądamy się za czymś większym 
  • fajny, zwłaszcza ta podstawka na nogi bo inaczej tył fotela zazwyczaj brudny
  • My właśnie będziemy wymieniać Maxi Cosi Rock na 2way Pearl. Ktoś używa? Jak gabarytowo i jeśli chodzi o wygodę (miejsce na nóżki) w opcji tyłem?
  • edytowano grudzień 2019
    Ja mam diono monterey2 Zosia lat 9 nosi ciuchy na 140/146 waży 25 kg a czubek głowy na styk, kolejny skok i będzie wystawać z fotelika i co wtedy? Uważam że powinna jeszcze pojeździć w foteliku ale większych nie ma :( 
  • Bea powiedział(a):
    Może zabezpieczenie na pas?
    A ryzyko nurkowania? Fotelik nie powinien nadawać się do tych "magicznych" 150 cm? 
  • Polly powiedział(a):
    My właśnie będziemy wymieniać Maxi Cosi Rock na 2way Pearl. Ktoś używa? Jak gabarytowo i jeśli chodzi o wygodę (miejsce na nóżki) w opcji tyłem?
    Kolejne dziecko nam używa 2 way pearl
    wygodny, z nogami nie ma problemu, fajne ze można trochę pochylić do spania 
    z tym ze nam dzieci szybko wyrastają bo te 18 kg i 105 cm to maja ok 3 lat z kawałkiem ale znam i 5 latki co jeżdżą wygodnie
    Podziękowali 1Polly
  • @zapominajka, fajnie, że się sprawdza. Mój też z tych gabarytowo dużych, 11 mies i 12,5 kg. Ale do 3 rz. i tak będzie ok, potem już przodem.

  • Pomóżcie.. M twierdzi ze chłopcy- nieduzi 3latki , 15 kg już im złem w tych fotelikach.. zgadzam się z nim. On chciałby im kupić duże fotele ale nie tak jak Wy ze do sklepu i wybrać najlepsza opcje tylko na prawdę przystępnie cenowo.. możecie coś polecić? Dziewczynki się na poddupniki przesiadaly po fotelikach, cieszę się ze M rozważa inna opcje ale pyta mnie o maxi cosi rodi sts ale mi to nie wyglada Wogole.
  • @MAFJa, rozumiem, inaczej kupuje się foteliki dla trójki na raz niż dla jednego... Tylko nie zrozumiałam o jaki przedział wagowy pytasz? 15-36? Jeśli tak, to mamy Cybex, chyba taki:
    Ma 4 gwiazdki, wygodny.

    Podziękowali 1MAFJa
  • Też mamy cybex. Dziewieciolatek w nim jeździ. Chciałam polecić takie Graco jak ma Kajtek, ale nie widzę ich w ofercie. Też 9-36 Ale z opcją pasów tak jak w fotelikach do 18.
    Ziutek jeszcze długo w tym do 18.
  • Mąż na tego Cybexa ostrzy zęby, ja jak zwykle z rezerwą, @Polly wygodny, ok jest?
  • Karolinka powiedział(a):
    Mąż na tego Cybexa ostrzy zęby, ja jak zwykle z rezerwą, @Polly wygodny, ok jest?
    Wiktor nie narzeka ;) Ja chciałam koniecznie isofix.
    Podziękowali 1Karolinka
  • Budżetowe nania beline sp. Do 200 zł. 3 gwiazdki ADAC.  
    Podziękowali 2Polly MAFJa
  • @andora, @MAFja mam Nanię, nie pamiętam już jaką jako awaryjny w drugim aucie, też 15-36. Troche twarde siedzisko, ale da się jeździć. I nasz ma 4 gwiazdki.
  • AB a Ty zadowolona? Powiedzcie najlepiej linka jaki cybex i jaki ewentualnie graco 
  • My też mamy te Cybexy, chwalimy sobie. 
  • Szalony jest niko . Oni z dziadkiem jeżdżą na poddupnikach a z Rometów serio wyrośli .. siedzą jakoś tak tragicznie w nich..
  • Generalnie jeśli nie przekraczają wagi dopuszczalnej lub wzrostu, to powinni jeździć w tych z pieciopunktowymi pasami. Tak będzie dla nich lepiej. Dzieci w fotelikach 15-36 powinny już umieć się plus minus dostosować do zasad jazdy (proste siedzenie, nie pochylanie się, nie wychodzenie z pasów). Ja nie mam drobnych dzieci, tylko wielkie, a póki co żadne nie przeszło do fotelika 15-36 przed 3,5 roku skończonym. 
  • Ok może jeszcze raz napisze. Są za małe na nich foteliki . Szczególnie romery. Bo tem trzeci jeszcze jakoś od biedy dla najmniejszego stefka ujdzie..nie będą w nich już jeździć . Maja 3 skończone we wrzesniu i po ciuchach widzę ze smigneli od września bardzo 
  • @MAFJa są foteliki do 36kg z wewnętrznymi pasami. Ten wygląda genialnie... tylko $:
    https://mamygadzety.pl/britax-romer-advansafix-iv/

  • edytowano grudzień 2019
    Dobra dzięki już .. szkoda ze nie dopisali kiedy dziecko nie mieści się w foteliku ale spoko
  • A propos mieszczen8a się na szerokość, to w chwili obecnej coraz częściej mówi się o tym, że dziecko powinno jeździć bez kurtki (ba, dorośli też). Bo zapiete pasy na kurtce zimowej to za duży luz. Wszystko fajnie, tylko nie wszyscy mają ogrzewany garaż, żeby nie wsiadac rano do zamarznietego samochodu... 
  • Dlatego mamy w aucie koce.
  • Jak mozes to chętnie.. do dzieci do auta t4 to raczej bez łaski.. te wiesi super wygladaja ale 1200 ? Jedna wielka trzepalnia kasy 
  • edytowano grudzień 2019
    Dzieci dopasowane do fotelików to jedno ale foteliki do auta to drugie. Jak w samochodzie musi wejść cztery foteliki i dwie podkładki to warto poszukać sklep by te fotele co model wybraliście przymierzyć bo... może się okazać, że jak będą za szerokie to przez jakieś wypustki po wpięciu zestawu drzwi nie dasz rady zamknąć :)
  • W t4 dowolnie duże wchodzą bez problemu. 
  • Poprawka t5
  • Czy ktoś jeździł 5 osobowym autem z 3 dzieci, gdzie środkowy pas z tyłu jest biodrowy? Jaki układ jest w takiej sytuacji najbezpieczniejszy Waszym zdaniem?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.