Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Komentarz

  • Ależ cudowna :) 
  • Nareszcie trochę ludzkości!

  • Cudna jest
  • Się tylko zastanawiam dlaczego powstał wątek... ;)
    Może by była rozmowa o podejściu feministyczne tej szopki? ;)
  • Linkę można prosić? Do szopki?
  • Czy "prawdziwi" katolicy ogłosili już że to profanacja ? ;)
    Podziękowali 1obwarzanek
  • asiao powiedział(a):
    Czy "prawdziwi" katolicy ogłosili już że to profanacja ? ;)
    Ale co, że Maryja sobie chrapie zamiast w rozmodleniu czuwać nad Dzieciątkiem?
  • W połogu można się przespać, szczególnie tuż po porodzie
    Podziękowali 1ewaklara
  • W ogóle, mama może sobie spać, gdy dzieckiem zajmuje się tata :) Piękny obrazek miłości.
  • edytowano grudzień 2019
    Mam mieszane uczucia. :) Scena piękna, natomiast mówimy tu o specyficznej rodzinie. Jakkolwiek nie byłabym za takim bardziej ludzkim przedstawianiem Świętej Rodziny, i jak by mnie to nie wzruszało, to mam poczucie, że cel i to do czego może taki obraz służyć nie jest do końca słuszny, a granica między 'tacy jak my' a totalnym zeświecczeniem jest bardzo cienka.

    Tak czy siak, piękny obrazek. Edt. I bardzo podoba mi się podkreślanie roli Sw Józefa ostatnimi czasy.
    Podziękowali 1Katia
  • edytowano grudzień 2019
    Mi JAKO SZOPKA się nie podoba. To szopka bożonarodzeniowa! To pewien symbol a nie tylko obrazek. Na pewno św Józef bawił się z małym Jezusem ale czy w szopce powinien być św Józef udający konika i Pan Jezus na nim? To byłaby prawdziwa "szopka" :wink: I zgadzam się z Dorotak że to prowadzi w złą stronę.... Ed. Literówki
    Podziękowali 1Lome
  • Inna niż wszystkie i bardzo ładna. Ale na pewno niektórzy dopatrzą się w niej gendera i zaburzania "naturalnych ról płciowych" :) W watykańskiej szopce (sic)!
  • Jak dla mnie gendera tu nie ma, Maryja nie szlifuje desek tylko odpoczywa, jak w każdej rodzinie.
  • Mi tam się podoba. Przeciez Święta Rodzina to byli ludzie z krwi i kości. A Ne jakieś sztywne figurki, które maja stać i adorować Jezusa.
    Podziękowali 1Polly
  • A jak ktos ma jakies skojarzenia genderowe czy feministyczne to już jego problem.
  • Przecież nie od dziś wiadomo że Jezus był cudownym dzieckiem.
  • Mam taka szopkę:Crche Soeurs de Bethleem colore - 15 santons

    Kupiłam z 15 lat temu. Spodobała mi się Matka Boża i wtulony Jezus.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.