Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaką książkę teraz czytacie?

1313234363749

Komentarz

  • @annabe dla mezczyzny polecilabym zbior 15 opowiadan Jeffreya Archera "Krotko mowiac". Inteligentnie, dowcipnie, z nieoczekiwanymi zwrotami akcji, przykuwająco. Archer to jeden z najlepszy brytyjskich pisarzy. 
  • Mózg psychopaty.
  • @Prayboy, jakoś to psychopatycznie zabrzmiało :)
  • Zaczęłam czytać "Udręką i ekstaza". 
    Dobrze się czyta.
    Podziękowali 1Prayboy
  • @Małgorzata32 to jedna z ulubionych książek mojej wczesnej młodości :)
    Podziękowali 1Prayboy
  • edytowano styczeń 2020
    Żuawi nicości K. Tyszki-Drozdowskiego. Rewelacja- choc momentami czuję sie jak idiotka;) 
    Leonardo da Vinci The Hights of the Mind, Charlsa Nicholl - bdb

    I zaczełam A literary Tour of Italy, Tima Parksa - fajnie sie czyta

    Północ i poludnie Cichockiego - super

    Jak znaleźć dobrą żonę  + Daj się odkryć czyli jak przykuć jego uwagę Gungora - to do recenzji. Nie trawię Gungora.
  • przeczytałam;  '' Wszystko czerwone'' , ''  Całe zdanie nieboszczyka '' , ''Życie nie całkiem spokojne '' i będę chyba je od nowa czytać o  bo wieje i brzydko na dworze 
  • "W Paryżu dzieci nie grymaszą". @Malgorzata, dziękuję za polecenie. Świetna książka, bardzo układa i prostuje pewne tematy, pokazuje jak bardzo w nasze życie wkradł się głupi amerykański dzieciocentryzm a także, że nie ma on w rzeczywistości wiele wspólnego z szacunkiem do dziecka, rozumianym jako wiara w jego możliwości. Zgadzam się ze wszystkim, z wyjątkiem wczesnego wrzucania maluchów w życie placówkowe. Poza tą jedną kwestią, mogę powiedzieć, że wychowuję moje dzieci według francuskich metod, choć wcześniej o tym nie wiedziałam. Mentalnie jestem Francuzką ;)
    Podziękowali 1mamaw
  • A tę Tygrysicę Amy Chua juz przeczytałyście? Jestem ciekawa Waszych opinii.
  • Czytałam. Ciekawe, ale tak troche z pozycji „popatrzeć na zoo” ;)
  • Przeczytałam "Kobietę na krańcu świata" Martyny Wojciechowskiej. Nawet mi się podobała. Ciekawa treść i piękne zdjęcia.
    Sięgnęłam też po "Białą jak mleko..." piękna opowieść, choć trochę mi się kłócił piękny, wręcz poetycki styl z nieokrzesaniem i młodym wiekiem literackiego narratora. Mogę polecić tę książkę młodzieży. Zdecydowanie lepsza od filmu.
    Podziękowali 1Joannna
  • Czytam biografie Michała Glinki autorstwa Henryka Swolkienia.
  • edytowano styczeń 2020
    Nina Manel - Transparty.

    Błyskotliwy debiut poetycki. To może być talent na miarę Podgórnik.
  • Ja kolejną lekką i dla mnie bardzo przyjemną lekturę Mroza. Tym razem znaleziony pod choinką "Chór zapomnianych głosów".
  • Bea powiedział(a):
    Stulecie Winnych
    Właśnie skończyłam. Warto
    Mi zostało niewiele, też mi się podoba, wartka akcja.
  • Jest super,film się nie umywa. Cieszę się, że czytałam wcześniej. Ale w sumie to standard :D  
  • "Spóźnieni kochankowie" Są "momenty" bardzo nie koszar, ale poza tym polecam. 
    Na pewno nie dla dzieci!
  • @Bea, czy to jest dolujaca lektura? 
  • Czytałam wszystko Whartona , czasem wracam
    Oprócz kochanków dobrze mi się czytało "Tato" i "Niezawinione śmierci"
  • Też lubię Whartona. 
  • matka6 powiedział(a):
    Czytałam wszystko Whartona , czasem wracam
    Oprócz kochanków dobrze mi się czytało "Tato" i "Niezawinione śmierci"
    Ja tez, będąc w liceum, wszystkie przeczytałam i jeszcze dodatkowo byla książka nie pamiętam tytułu ani autorki, pamiętam, że podróżowała po miejscach Whartona. 
    Jeszcze nie czytałam nic na nowo, jako dorosła, nie wiem czy się nie rozczaruje.
  • Przeczytalam wszystkie jego powiesci, mam nawet jego autograf. Moje ulubione to: W ksiezycowa jasna noc, Tato, Wiesci i Al. Jego ostatnia powiesc, Rubio( 2003 r) jest niezwykla ale i wstrzasajaca.

  • Stulecie Winnych - zdecydowanie nie dołująca, moim zdanie super saga rodzinna.
  • Wharton to dla mnie była tragedia czytelnicza.
    Podziękowali 3AgaMaria Bambidu Bagata
  • Ania D. powiedział(a):
    Wharton to dla mnie była tragedia czytelnicza.
    Dla mnie też. Ale Mróz bardziej. Grafoman. A tak kocham kryminały.
  • Monira powiedział(a):
    A tę Tygrysicę Amy Chua juz przeczytałyście? Jestem ciekawa Waszych opinii.
    Ja czytałam i tygrysicę i o matkach w Paryżu...
    Stwierdziłam, że za szybko odpuszczam dzieciom, tzn. porównujac się z otoczeniem i tak wychodzę na żandarma, ale w porownaniu z tygrysicą jestem jak owieczka.
    Chociaż przyznam, że podejście przedstwione w ksiażce, porównywanie, wyzywanie dziecka ( ja wiem, że z miłości) szkokowały. 
  • A obecnie czytam Kruche życie Stephena Westaby - super jest, w stylu 100 lecia chirurgów czy Spraw sercowych Morrisa.
    Polecam.
  • A kryminał jakiś polecicie? Sięgnęłam po reklamowaną Bonde, fatalne!!! 
  • malagala powiedział(a):
    A kryminał jakiś polecicie? Sięgnęłam po reklamowaną Bonde, fatalne!!! 
    Bonda to aktualna partnerka życiowa Mroza. Jej książek tez nie lubię.  Z polskich polecam Chmielarza. Z zagranicznych wielu.. np. Elizabeth George, Val McDermid. Anne Cleeves. Charlotte Link. Trochę zależy,  jakie klimaty lubisz.
    Podziękowali 1malagala
  • Jo Nesbo, Mankel
    Podziękowali 1malagala
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.