Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki film warto obejrzeć?

19899101103104106

Komentarz

  • Ten Lion można z dziećmi pooglądać? Tak 12 lat?
  • @mamaw, to trudny emocjonalnie film, zależy jaki to 12-latek, ale radziłabym najpierw obejrzeć bez obstawy i zadecydować, ewentualnie później w towarzystwie starszych dzieci
    Podziękowali 1mamaw
  • "Świąteczny książę", właśnie obejrzałyśmy z córką. Na czasie, sympatyczny film rodzinny, choć zdecydowanie bardziej do oglądania w żeńskim towarzystwie.
  • Elunia powiedział(a):
    Dorotak powiedział(a):
    Oglądał ktos Dwóch Papieży? Ja wiem, zły, paskudny Netflix. Ten film pastiz z życia Jezusa to jest pikuś. Tego nikt nie traktuje poważnie. Ot podsmiechujki. Prawdziwą szkodę wyrządzają właśnie takie filmy jak Dwóch Papieży. Technicznie i aktorsko bardzo dobry, ładne opakowanie. 
    Obejrzeliśmy rodzinnie. Wspaniały! No ale ja prosta kobita jestem.

    A, właśnie. Ja też mam pozytywne wrażenia. Trochę przerysowali liberalizm Franciszka, no ale w końcu to Netflix. Poza tym, zgrabnie sklecona historia, na ile prawdopodobna, nie będę rozstrzygać. Dla mnie bardziej niż teorie spiskowe o poważnych antagonizmach pomiędzy Franciszkiem i Benedyktem.
  • Pro co? Pro jaki kościół i jaka wiara? Samo to, że technicznie powstał dobry film o papieżach to za mało...
    Podziękowali 1Katia
  • J2017 powiedział(a):
    @Paprotka Tak, zachwycona. O ograniczeniach wiekowych wiemy, film jest dla niej wg nas  OK. Bardzo też chciała na niego pójść, sama go wyszukała. Nie znasz mojej córki. To nie są moje klimaty, więc poszedł mąż. Wcześniej czytaliśmy sporo o filmie i oglądaliśmy zwiastun.
    Wiem ze nastolatki są różne, ale to jednak ciężki film nawet nie pod względem krwawych i brutalnych scen (a i takie tam sa) co treści i emocji. To historia zagubionego chorego psychicznie człowieka który zostawiony sam sobie popada w coraz większy obłęd. Film jest ciężki emocjonalnie, i nie jest to kwestia jakiejś mojej nadwrażliwości - poczytaj opinie w internecie, ile ludzi podczas seansów wychodziło z kina. Dorosłych. Sama piszesz ze Twój mąż, wyszedł z seansu zdołowany. Abstrahując już od Twojej córki, zastanawia mnie co młodszy nastolatek, 12-14-letni, może wynieść z takiego filmu i na ile go zrozumie.
  • Polecam "Na noże " świetny film, warto iść do kina, może jeszcze gdzieś grają. Nastolatki też mogą spokojnie obejrzeć, świetny morał, rzadko w filmach kinowych spotykany, że dobroć i uczciwość może zwyciężyć. Bardzo poprawił nam humor.
    Podziękowali 1Subiektywna
  • Film naprawdę atrakcyjny dla młodych, a bez seksu i przemocy, teraz to rzadkość. No minimalna przemoc jest, ale naprawdę bez porównania do filmów akcji.
  • Obejrzeliśmy Pokot, dobrze że to tylko 2h zmarnowane, a nie dużo więcej na czytanie xD 

    Wiecie, czy można gdzies już legalnie obejrzeć Boże Ciało? 
  • Where'd You Go, Bernadette (2019) - dobrze nam się z przyjaciółką oglądało.
    Ciepły, zabawny, trochę familijny, dla nastolaktów starszych obleci.
    Dla nas to była miła odmiana od głupkowatych kom-rom.
    Trochę o pracy zawodowej matek... ;)
  • Kto polecał ma Netflix dla dzieci coś z koniami?
  • matka-Olka powiedział(a):
    Obejrzałam La La Land. Uroczy, dla spragnionych dobrej muzyki i kolorowych ujęć. Odpoczęłam przy nim. Raczej kobiece kino.
    A gdzie można obejrzeć ten film. Obejrzałam zwiastun i mnie zainteresował.
  • Małe kobietki 2019. Bałam się feministycznego bełkotu, a dostałam naprawdę piękny i ciepły obraz. Książka pozostanie książka, ale film ogląda się cudnie. 
    No i Meryl i Timm nie mają sobie równych :) 
    Podziękowali 1Gosia5
  • "Historia małżeńska". Studium destrukcji małżeństwa. Przerażające, mocne, daje do myślenia. Polecam.
  • Te Małe kobietki to dla 14-latki mogą być?
  • mamaw powiedział(a):
    Te Małe kobietki to dla 14-latki mogą być?
    Tak, żadnych scen, zero brutalności. Natomiast nie wiem, czy się polapie w linii czasowej, bo sceny są dość mocno poszatkowane. Co generalnie jest plusem.

    @Gosia5, dobry, fakt. Smutny. 
    Podziękowali 1Gosia5
  • Ale heca! Właśnie oglądamy pierwowzór(?) Little Women - jesteśmy w połowie.
    Na razie bardzo koszerny, jest nawet wątek dotyczący ED.

    Podziękowali 1Gosia5
  • @wiesia, bo sama powieść dość koszerna jak na dzisiejsze czasy. Na tamte to był szok, niedowierzanie i zgorszenie ;)
  • Pokot dosyć mi się podobał. Zwłaszcza tematyka krzywdy zwierząt + piękne zdjęcia Kotliny Kłodzkiej (mam duży sentyment do tych okolic).

    A teraz byłam na "Krainie miodu" - polecam, piękny, poetycki, można iść z dziećmi.

  • No więc ostatnio z małżonką obejżeliśmy dwa aktorsko dobre filmy:
    *) "Joker", to chyba życiowa rola Phoenix'a
    *) "Osierocony Brooklyn" świetny Edward Thorton, który nie tylko grał ale i reżyserował.
  • Kilka tygodni temu na YouTube podobny film ogladalismy"dla ciebie wszystko "
  • The best of me
  • To chyba jednak nie ten film, koncowka inna, sorry 
  • Też mi się skojarzył ten film co @Leli
  • "Tully" z Charliz Theron, o matce trojki dzieci borykajacej sie z depresja poporodowa, o zyciu codziennym przemeczonej kobiety.

  • @Malgorzata dopiero zajrzałam: Notebook z R. Gosslingiem podobnie się zaczynał. Ale tam ojciec był OK, tylko biedny.
    Ckliwe romansidlo ZTCP.

    @szczurzysko Call The Midfiwe odcinek Christmas Special sezonu 9, cała akcja dzieje się na Outer Hebridges, prawie jak u Ciebie :)
    Podziękowali 1szczurzysko
  • The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society 

    taki dramat, romans obrazujący czasy powojenne Anglia / Francja. Dałam mu 9/10.

    Molly's Game (2017)

    biograficzny, dramat, crime - o olimpijskiej narciarce, która weszła w związek z ... hazardem

    Tylko mogę być nieobiektywna mocno bo najbardziej lubimy inteligentne kino akcji. Więc każdy lepszy dramat jest wysokopunktowaną odskocznia.
    Podziękowali 1aga---p
  • edytowano luty 2020
    Ja za Rachel polecę Tully - myślałam, że będzie glupiutka komedyjka jak to matka ma ciezko i robi milion błędów, a to inna kategoria. 
  • Ogladaliscie "Mesjasza" na Netflixie?
    Nam się bardzo podobał.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.