Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaką książkę teraz czytacie?

1333436383949

Komentarz

  • @Coralgol , nie wiem, nie czytam wierszy, a tym bardziej ich recenzji. Wydawało mi się, że poważni recenzenci nie biorą się za literaturę popularną, a kiedy z jakichś powodów to zrobią, porównują ją do artystycznej i wzdychają: Ale gniot! Czytadło! Szkoda czasu! To nie są wiarygodne recenzje.
    Z drugiej strony recenzje literatury popularnej pisane dla wydawnictw, opłacane darmową książką lub opłacane dodatkowo. Czytam potem, że książka świetna, a ja jestem rozczarowana, jak co poniektórzy tutaj twórczością Mroza.
    Trzeba czytać i mieć własne zdanie.
  • Teraz te dwie...po jednej nie śpię po drugiej zasypiam natychmiast. Zgadnijcie która jak działa. Obie polecam.

  • wady główne brzmią ciekawiej, a ebola usypiająco
    zgadłam?
  • odwrotnie 
    Podziękowali 1Joannna
  • Czytam akurat „Dobry i piękny Bóg”, Smitha. Metodysta, ale książka była ponoc polecana na Rok Wiary, wiec ufam, ze koszerna.
    Amerykański sposób narracji, ale nie głupkowato- łopatologiczny. Ciekawa, z pytaniami do czytelnika co jakis czas, na końcu każdego rozdziału krótkie ćwiczenia (pierwsze najlepsze - wyspać sie :D).
    Pomimo wszystko dobra, pozwala troche przemyśleć, troche nabrać entuzjazmu w wierze ;)
    Dobra odtrutka na samobiczowanie sie Kempisem (czytam, a w zasadzie odświeżam po raz n-ty).
  • edytowano styczeń 2020
    Już jest dostępna "Położna z Auchwitz" Magdy Knedler, zarówno książka jak i ebook.
    (ebook na przykład na virtualo).

    Właśnie kupiłam, ściągnęła, miałam iść spać o 23, zobaczymy ;).
    Podziękowali 2Gosia5 Monika73
  • Oooo, czytałam tej autorki "Moje przyjaciółki z Ravensbruck", bardzo lubię tematykę obozową, wpisuje na listę.
  • edytowano styczeń 2020
    A ja powiem tak. Generalnie bardzo interesuje mnie literatura obozowa, natomiast ostatnio myślę, że zbyt często i łatwo wykorzystuje się motywy "obozowe" do promowania różnych łzawych historyjek niekoniecznie najwyższych lotów. Albo publikuje się historie "oparte na faktach", ale podlane romantycznym sosem. Z jednej strony to dość atrakcyjny sposób na promowanie zainteresowania historią, zwłaszcza u młodszego pokolenia. Z drugiej strony przedstawianie pobytu w Auschwitz jako romantycznej przygody budzi mój poważny niesmak.
  • Osobiście nie mogę i nie znoszę. Przeczytałam tyle ile trzeba. Wystarczy przeczytać wspomnienia wojenne Karoliny Lanckorońskiej, żeby znać perspektywę arystokratyczną, Półtawskiej I boję się snów - młodej idealistycznej harcerki, i kilku autorów żydowskich dla zrozumienia ich traumy i narodowego syndromu ocaleńca. Więcej nie umiem, nie śpię i wyję bez łez, nic nie zmienię.
  • "Tatuażysta z Auschwitz" to jednak wielka pomyłka... Położnej jestem ciekawa.
    Podziękowali 2Coralgol Laf2011
  • Zzczęłam dziś "Zawsze byłam szczęśliwa " O bł. Marcelinie Darowskiej. Wciągnęła mnie.
    Podziękowali 1AGNIESZKA_G
  • Małgorzata32 powiedział(a):
    Zzczęłam dziś "Zawsze byłam szczęśliwa " O bł. Marcelinie Darowskiej. Wciągnęła mnie.
    Mi też się podobała.
  • edytowano styczeń 2020
    Polecam te tytuły, ostatnio skończyłam:
    1. "Damy polskiego imperium" - Kamil Janicki
      (Bardzo przystępnie opisane dawne dzieje Polski (wiek XIV), pełna ciekawostek i szczegółów)

    2. "Rodzice dodający skrzydeł" - Wojciech Żmudziński SJ  
      (Jak zachęcać dziecko do samodzielności i brania odpowiedzialności za swoje decyzje? Jak pomóc mu spotkać Boga? Jak reagować na trudne sytuacje? Jak budować dobre relacje w rodzinie? - książka ta "zahacza" o te i inne kwestie, skłania do refleksji, zastanowienia się, a czasem także zachęca do wyjścia poza schematy w wychowaniu dzieci)

    3. "W Jego świetle. Opowieść o świętej Hildegardzie z Bingen" - Hermann Multhaupt (Książka przedstawia jej życie od dzieciństwa aż do ostatnich dni spędzonych w klasztorze, zdumiewa i zaskakuje)
    Podziękowali 1Barbasia
  • edytowano styczeń 2020
    Wreszcie dotarłam do "W Paryżu dzieci nie grymaszą", ale to się fajnie czyta! 

    Podziękowali 3Katanna Polly Lome
  • O @Hope, to ja potem chętnie pożyczę. 

    Jesli chodzi o kryminały z dobrego pióra to u nas od wielu lat wszystie powieści Krajewskiego .
    Każda jedna od deski do deski.
    Ale tylko raz. Mocne bardzo.

    Lubię też Lackberg, choć tu już fabuła wciąga bardzo,ale nie ten poziom literacki. Marinina podobnie.

    Podziękowali 1malagala
  • Kończę "Podróżny i światło księżyca" i jestem zauroczona.
  • Czytam teraz książkę T. Terlikowskiego o św. M. Kolbe. Gruba cegła, ale dobrze się czyta. 
  • Słuchajcie! A możecie polecić jakąs sensowną biografię...Hitlera? Znajomą mi kiedyś wspominała o książce traktujące w tym temacie, ale nie pamiętała tytułu. Podobno te jego późniejsze zapędy miały źródło w dzieciństwie.  Krzywdził, bo był bardzo krzywdzony
  • Małgorzata32 powiedział(a):
    Słuchajcie! A możecie polecić jakąs sensowną biografię...Hitlera? Znajomą mi kiedyś wspominała o książce traktujące w tym temacie, ale nie pamiętała tytułu. Podobno te jego późniejsze zapędy miały źródło w dzieciństwie.  Krzywdził, bo był bardzo krzywdzony
    Nie szkoda Ci czasu na Hitlera? 
    Tyle.masz fajnych książek do poczytania.
    Podziękowali 1Aniuszka
  • edytowano styczeń 2020
    MonikaN powiedział(a):
    Małgorzata32 powiedział(a):
    Słuchajcie! A możecie polecić jakąs sensowną biografię...Hitlera? Znajomą mi kiedyś wspominała o książce traktujące w tym temacie, ale nie pamiętała tytułu. Podobno te jego późniejsze zapędy miały źródło w dzieciństwie.  Krzywdził, bo był bardzo krzywdzony
    Nie szkoda Ci czasu na Hitlera? 
    Tyle.masz fajnych książek do poczytania.
    Szczerze? Waham się. Ale temat krzywdy, jej konsekwencji i przebaczenia bardzo ważny. A Hitler to przypadek skrajny
  • @MonikaN ale chyba masz rację...szkoda czasu.
  • Małgorzata32 powiedział(a):
    @MonikaN ale chyba masz rację...szkoda czasu.

    Jak chcesz Gosia, ja nie chcę Cię zniechęcać, jeśli to ważna książka dla Ciebie.
     
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Małgorzata32 powiedział(a):
    Słuchajcie! A możecie polecić jakąs sensowną biografię...Hitlera? Znajomą mi kiedyś wspominała o książce traktujące w tym temacie, ale nie pamiętała tytułu. Podobno te jego późniejsze zapędy miały źródło w dzieciństwie.  Krzywdził, bo był bardzo krzywdzony
    Jak każdy psychopata
  • Dlaczego strata czasu? Może warto próbować zrozumieć, jak rodzi się zło... 
  • Malgorzata powiedział(a):
    Czytałam biografię  Hitlera .
    I sooo teraz??


    Możesz podać tytuł, Malgorzata32 szukała tytułu.
    Plus wyrazić opinię czy warto tę książkę przeczytać.
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Czytam książkę @Gosia5 i polecam! Zamawiajcie!
    Podziękowali 1Gosia5
  • @Elunia napisz coś wiecej
    Podziękowali 1AGNIESZKA_G
  • Czytam o czyśćcu ks. Dolindo i nie polecam. Mozna sie psychozy nabawić :/ 
  • Ale biografia ks Dolindo pt Jezu, ty się tym zajmij bardzo dobrze się czyta. W każdym razie mi się dobrze czytało, choć momentami to trudne..

    Podziękowali 2Hope mamaw
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.