Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaką książkę teraz czytacie?

1343537394049

Komentarz

  • Nie wiem, to pierwsza jego książka jaka czytam. Cos zupełnie nie dla mnie, czuje, ze mnie oddala, zamiast przybliżać do Boga. Ogolnie nie znajduje sie w takiej narracji strachu, nie takiego Boga znam.  
  • A ja miałam bardzo mieszane uczucia przy Jezu Ty się tym zajmij. Już dokładnie nie pamiętam, ale Dolindo pokazany bardzo jednostronnie, kompletny brak relacji z drugiej strony, wytłumaczenia się z decyzji (Dolindo mocno popierał jakąś kobietę, która miała jakieś dziwaczne objawienia i nie chciał się z tego wycofać, więc reakcja Kościoła nie była taka całkiem od czapy).  W niektórych momentach komentarze są wręcz absurdalne, typu że Dolindo robił bardzo dużo dobrego i to się Kościołowi i czy tam jakiemuś zakonowi bardzo nie podobało i chcieli temu przeciwdziałać. Może coś mieszam, ale dla mnie bardzo nieobiektywna książka, choć Dolindo niewątpliwie święty.
    Podziękowali 3Monika73 malagala maliwiju
  • edytowano styczeń 2020
    Maciejka powiedział(a):
    Czytam o czyśćcu ks. Dolindo i nie polecam. Mozna sie psychozy nabawić :/ 
    @Maciejka rozwiniesz?
    Podziękowali 1In Spe
  • Niektóre fragmenty były naprawdę dla mnie trudne do takiego przyjęcia wprost, niemniej książka bardzo wciągająca według mnie. 
  • Mnie w Dolindo, bardzo urzekła jego pokora.
    Podziękowali 2Aniuszka Joannna
  • @Malgorzata32 książka dla mnie mocno fatalistyczna, zaczyna sie od stwierdzeń w stylu, ze nasze grzechy powszednie nawet sa o wiele gorsze, niz sie nam zdaje, a nasze dobre uczynki z drugiej strony nie takie dobre, bo wiele złej motywacji w nich jest. Ogolnie to brak mi w tej początkowej analizie Miłosierdzia Bożego, bo wiadomo, ze bez tego nikt sie nie ostanie. 
    Mysle, ze ludzie roznie maja ukształtowane sumienie, ale w moim przypadku takie postawienie sprawy nie pomaga, a wrecz szkodzi. Jakoś bliżej mi do Boga z psalmu 103.
    Podziękowali 1AGNIESZKA_G
  • A ja przeczytałam "Kasację" Mroza i zachwycona nie jestem. Za dużo prawniczych zawiłości, parę szczegółów, które nakręcają akcję, a które na logikę nie powinny się zdarzyć i w ogóle książka przygnębiająca, wulgarna i brutalna. Cóż, może takie powinny być kryminały. Jeśli tak, to nie są dla mnie. Nie żałuję poświęconego czasu, ale panu Mrozowi dziękuję.
    Podziękowali 2beatak Laf2011
  • Mróz to ma produkcję taśmową... Ale przyznaje, jak dotąd niczego jego nie przeczytakam. Wystarczą mi opinie innych, że nie warto. 
  • @Monika73, nie wszyscy twierdzą, że nie warto. Chyba zależy, co kto lubi... Mnie się nie spodobało, choć czytało się nie najgorzej.
    Podziękowali 1Monika73
  • Moi znajomi twierdzili, że to płytkie, choć zgrabnie napisane . Ale jeszcze raz podkreślam, nie czytałam. 
    Podziękowali 1Gosia5
  • Hitlera sobie odpuszczę.
    Ale zainspirowana przez @Monika73 i historię pewnej dedykacji ;) chętnie przeczytam dobrą biografię Romana Brandstaettera. 
    Ktoś może polecić?

  • Maurice Druon "Królowie przeklęci". Jestem na 3 tomie. Dobrze napisana seria powieści inspirowana historią Francji. 
    Podziękowali 1Gosia5
  • Natalia,  przeczytałam w oryginale cała serię i jest świetna! Jest też serial na tej postawie chyba z Depardieu i jego synem, fajny ale scenografia lekko niskobudżetowa  ;)
    Podziękowali 1Natalia
  • Agnicha powiedział(a):
    OlaOdPawla powiedział(a):
    Natalia,  przeczytałam w oryginale cała serię i jest świetna! Jest też serial na tej postawie chyba z Depardieu i jego synem, fajny ale scenografia lekko niskobudżetowa  ;)
    Super film
    Super, bo super książki.
    Natomiast jeśli chodzi o wykonanie, moje odczucia doskonale współgrają z opinią z filwebu:

    "Oglądając film , non stop odnosiłem wrażenie że mam przed sobą realizację marzeń pijanego scenografa. Akcja filmu toczy się w średniowieczu a zamek króla wygląda jak zamek elfów. Witraże jak z filmu o Conanie, ściany z kamieni jak w twierdzy Majów. Co to jest??!! Strój jednego z bohaterów to czerwona wersja Michała Wiśniewskiego a gra aktorska rodem z telenoweli."
    Podziękowali 1Natalia
  • Czytam "Wysoko wrażliwi, czyli jak funkcjonować w świecie, który nas przytłacza" Elaine N. Aron. Dopiero zaczęłam, choć zazwyczaj nie czytam tego typu poradników. Ale ta książka ma mnóstwo bardzo dobrych recenzji. Mój tata był absolutnie zachwycony.
  • edytowano luty 2020
    A ja czytałam "Mówili że jestem wrażliwa", kilka moich koleżanek się zachwycało, a ja nic tam nie znalazłam dla siebie poza jedną cenną refleksją, że mam w życiu niebywale dużo szczęścia i otaczają mnie niesamowicie dobrzy ludzie :) 

    Podziękowali 1AgaMaria
  • Wróciłam do wspomnień, anegdot Zuzanny Łapickiej pt. Dodaj do znajomych.
    Fantastycznie się to czyta. Można w jeden wieczór prawie. Lekkie.
  • No, ale jestem z pokolenia, które pamięta PRL, tamtą telewizję, aktorów itp.
    Dlatego z takim zainteresowaniem to czytałam. Ale, ilu znanych, żeby nie powiedzieć sławnych osób spotykała w życiu... Audiencja u Ojca św. JPII. Potem spotkania z Rubinsteinami, C. Lelouchem, Fellinim, Mrożkiem, Dygatem, Konwickim, Holoubkiem i Magdą Zawadzką, Wajdą, księżną Grace Kelly, królową Elżbietą, Wołodią Wysockim i jego żoną Mariną Vlady, Hanuszkiewiczem, Łomnickim, Januszem Głowackim, Aliną Szapocznikow, Kieślowskim, Preisnerem, Mleczką, Bajonem, Magdą Umer itp. itd.
    Podziękowali 1In Spe
  • Czy ktoś tu polecał "stulecie chirurgów"? 
  • O tak mi się coś majaczyło, że gdzieś coś słyszałam o tej książce, a trafiłam na nią przypadkiem w audiobookach. No świetna i sie zastanawiałam czy to o to chodziło. 
    W ogóle odkrywam dopiero geniusz audiobooków, składanie prania i sprzątanie kuchni zrobiło si całkiem przyjemne :) tylko przy takich "chirurgach" przy dzieciach czasami trzeba zatrzymać  :p
  • FInlandia, sisu, sauna i salmiakki. Aleksanda Michta-Juntunen.

    Czytam o moim pracodawcy :-)
  • edytowano luty 2020
    Triumf i dom dusz też mam, materiał na 48h składania prania, tylko nie wiem czy mi psycha jednak wcześniej nie siądzie  :#
  • @Hope od składania czy od słuchanych treści?
  • Nie pozwalam sobie na tak długie składanie prania, żebym odczuła przez to dyskomfort psychiczny ;) a tak serio to mocna ta książka. 
    Podziękowali 1Gosia5
  • Przeczytałam "Nanga Dream" o Tomku Mackiewiczu, ale nie do końca pasował mi styl pisania. Zdecydowanie za to polecam "Spod zamarzniętych powiek" o Adamie Bieleckim - bardzo dobrze się czyta niemogąc doczekać się kolejnej strony. Niesamowity człowiek z tego Adama  ;)
    Czekam w kolejce na książkę o Krzysztofie Wielickim, a tymczasem zasiadłam do "Pamięci nieulotnej" Edwarda Snowdena - jeszcze nie mam zdania, rozkreca się powoli.
  • edytowano luty 2020
  • Obecnie żyjemy w epoce lodowcowej... jednej z wielu cykli.. każdy trwa kilkadziesiąt milionów lat... Haha pada mit o globalnym ociepleniu. To tylko epizod który potrwa około 100 lat...
  • Prayboy powiedział(a):
    Obecnie żyjemy w epoce lodowcowej... jednej z wielu cykli.. każdy trwa kilkadziesiąt milionów lat... Haha pada mit o globalnym ociepleniu. To tylko epizod który potrwa około 100 lat...
    Zimę zaiste lodowcową mieliśmy... 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.