Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Obrazkowe dowcipy

14142444647117

Komentarz

  • Teraz są większe możliwości żeby dbać o siebie- swoje zdrowie, urodę.
    Z dzieciństwa pamiętam wakacje na Kaszubach (moja ciotka latem była tam dentysta), poznałam tam dziewczynkę w moim wieku, córkę gospodarza z mocno licznej rodziny.
     Jej mama była w wieku mojej mamy, a wyglądała co najmniej jak moja babcia. Siwa, z ubytkami  w zębach. Naprawdę mocno zaniedbana.
    W tamtym czasie, na wsi był słaby dostęp do lekarzy, stomatologów, za to dużo pracy i różnych  zajęć.
  • Z drugiej strony kiedyś ludzie nosili się dużo staranniej: wypastowane buty, misterne fryzury, odprasowane sukienki, mężczyźni w garniturach i kapeluszach.
    Może te sukienki były w szafie tylko dwie, ale za to dopieszczone. Teraz ma się w szafie 5 par dżinsów i 20 T-shirtów, i wygląda się zawsze byle jak.
  • Bagata powiedział(a):
    Z drugiej strony kiedyś ludzie nosili się dużo staranniej: wypastowane buty, misterne fryzury, odprasowane sukienki, mężczyźni w garniturach i kapeluszach.
    Może te sukienki były w szafie tylko dwie, ale za to dopieszczone. Teraz ma się w szafie 5 par dżinsów i 20 T-shirtów, i wygląda się zawsze byle jak.

    Owszem, Ci co mieli "służące od wszystkiego  " polska wieś już niekoniecznie 
    Podziękowali 1joanna_1991
  • Dokładnie tak. Pamiętam moich dziadków, rolników, na codzien wiadomo. W niedzielę, garnitur, kapelusz, wypastowane buty. 
    Czuć było niedzielę.
    Podziękowali 2babka4 Katia
  • Na wsiach do kościoła nie chodziło się w dresach, a teraz tak... Może był stary garnitur i  niemodna sukienka,  ale już jakaś elegancja.
  • edytowano luty 2020
    .
  • Ja do tej pory nie wiem jak odróżnić kobietę "zaniedbaną" od "zadbanej". Bo "zrobioną" to sobie mogę wyobrazić.

    Ale co jest wyznacznikiem tego zadbania: makijaż, że nie gruba, fryzjer, czyste ubranie?

    Bo często kobietę zwykłą, bez makijazu, w zwykłych ciuchach, uważa się za zaniedbana. Podczas gdy zaniedbana kiedyś to była baba bez zębów, w starych szmatach gdzieś na melinie. 
  • Malgorzata powiedział(a):
    Hmmm ale makijaż  ma świadczyć  o zadbanej  kobiecie??
    Czy zrobionej  kobiecie ??



    Pewnie zależy jaki to makijaż ;) I od paru innych rzeczy. generalnie powiedziałabym, że o zadbanej. No chyba że oprócz makijażu ma brud za pazurami albo nieświeży oddech. No ale nie o patologii piszę, tylko o czystych normalnych kobietach, bo takie tam były.
    Podziękowali 1aqq
  • Zadbana ma piękne, lśniące włosy (bez odrostow), ładne, proste zeby, zadbane dłonie. Jest ubrana stosownie do wieku i okoliczności. Mniej więcej zgodnie z obowiązującą modą.  ;)
    Podziękowali 1kika0
  • a ten makeup to obowiązkowy, że zadbana? Nie rozumiem tego połączenia, serio
    dla mnie zadbana to z czystą, zadbaną cerą, włosami, a to tylko tak fizycznie
    makijaż codzienny niszczy cerę. Może niektórym nie, ale generalnie niszczy
    Podziękowali 2Nika76 Katia
  • Ok, ja mówię, wiem, że się nie wstrzelam ;) Z większością się nie dyskutuje, ale jednak zostaję przy swoim zdaniu.
    Ale upstrzona brokatem Wieniawa w wątku obok to piękna była. Jak dla mnie ten makijaż miała za mocny i wyglądała na wypastowaną.
  • Pamiętam z filmu "Uwikłanie", że elegancka kobieta zaczyna się gdy ciuchy są za ponad 10 tysięcy. Do tej kwoty jest Pani ubrana schludnie. 
  • PawelK powiedział(a):
    Pamiętam z filmu "Uwikłanie", że elegancka kobieta zaczyna się gdy ciuchy są za ponad 10 tysięcy. Do tej kwoty jest Pani ubrana schludnie. 

    Dobre ;)
  • Są osoby co i bez makijażu wyglądają świetnie. Jednak prawda jest taka, że czasem pomaga ukryć zmęczenie, niedospanie, czy problemy z cerą. 

    Podziękowali 1joanna_1991
  • Aga85 powiedział(a):
    Są osoby co i bez makijażu wyglądają świetnie. Jednak prawda jest taka, że czasem pomaga ukryć zmęczenie, niedospanie, czy problemy z cerą. 


    Jasne, że są takie. Makijaż nie tylko tuszuje, dobrze zrobiony, przede wszystkim wydobywa ;)

  • Zadbana kobieta jest wyspana. 
    Zdrowy sen podstawą dbania o się. 
  • Skatarzyna powiedział(a):
    Zadbana kobieta jest wyspana. 
    Zdrowy sen podstawą dbania o się. 

    O, tak. Im starsza, tym bardziej sprawdza się ta zasada.
  • Przypomniały mi się słowa Małgorzaty napisane dawno temu na forum w kontekście zaniedbania młodych matek, które tłumaczą ten stan brakiem czasu, że "beznadziejne, powyciągane ubrania w nietwarzowych kolorach zakłada się tyle samo czasu co ładne i dopasowane: :)
    W wątku padło też stwierdzenie, żeby nie mieć beznadziejnych, starych ciuchów, żeby nie było pokusy ich włożyć :D
  • edytowano luty 2020
    Myślę, że trudno stworzyć definicję kobiety zadbanej, bo każda ma inne warunki "wyjściowe".

    Nie można powiedzieć, że niezadbana to taka, które ma niewyregulowane brwi, bo niektóre wyglądają najlepiej w swojej wersji naturalnej jeśli chodzi o brwi, a u innych regulacja i np. nadanie koloru henną, kredką robi ogromną robotę, jeśli chodzi o twarz.

    Osoba ze zdrową cerą normalną nie musi mieć podkładu i wygląda okej, ale wszystkie elementy jak mega przetłuszczający się nos, przebarwienia, pryszcze, wysuszona i ściągnięta skóra wymagają już korekty. I nie chodzi tylko o podkład, ale o pielęgnację, której efekty potem widać.

    Kto nie ma tendencji do np. pękania skóry na podeszwach stóp, ma problem z głowy, a inny musi zastosować pielęgnację (a nawet leczenie), żeby te stopy wyglądały choć przeciętnie.
    Podziękowali 1Milagro
  • Ej, nooo... wchodzę na forum, widzę że mam 50 nieprzeczytanych  postów w dowcipach, myślę sobie, to się posmieje. I co, czytam i czytam i czytam.... i dzięki Małgorzata że mende wrzuciłaś. Uratowałaś honor. 
  • Tecum, załóż może osobny wątek. Chętnie TAM podyskutuje.
    Podziękowali 1Gosia5
  • Małgorzata  <3
  • To moich chłopaków..  we 4 rabia 
  • Haha, widać małego realistę twardo stąpającego po ziemi :D
  • Oooo Julianku, Bette Davies Eyes :)

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.