Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Sędzia SN nominowany przez PIS zmusił kobietę do zeznań w czasie porodu między skurczami [drastyczne

edytowano marzec 2020 w Ogólna
"Rozpoczęto wywoływanie akcji porodowej. Pomimo silnego bólu akcja nie postępowała i po wielu godzinach mordęgi nad ranem 6 grudnia 2006 r. postanowiono przerwać i usłyszałam proszę się trochę przespać . Ok. godziny 9.30 na salę porodową weszło dwóch funkcjonariuszy CBŚ przysłanych przez Prokuratorów celem wykonania czynności śledczych polegających na pobraniu ode mnie próbek pisma. Pomimo porodu w toku lekarze wyrazili zgodę na czynności, a Prokuratorzy, mając świadomość, że jestem w szpitalu, nie odwołali przyjazdu funkcjonariuszy. Miałam regularne skurcze porodowe, w trakcie których czynności przerywaliśmy. Tego samego dnia o 20.25 urodziło się dziecko” – wyznała kobieta."


Nie jest to nowa sprawa, teraz odgrzebałam, ale straszne :/



«1

Komentarz

  • edytowano marzec 2020
    Nie chce mi się czytać całości,  ale:
    'Sprawa dotyczy kobiety (księgowej) pracującej dla lobbysty Marka Dochnala, prokurator twierdził że była zamieszana w jego "przekręty".'
    W sumie nie ważne jakie przekręty popełniła,  ważne, że człowiek, który być może popełnił  błąd w sztuce był  nominowany przez PIS. I trzeba to wykrzyczeć w tytule.
    Pomijając już, że średnio wierzę w rzetelność  tej informacji.
    Artykuł z sierpnia  2018...
    Kogoś boli, że pisowski rząd za dobrze reaguje na epidemię i mu słupki  wzrosną czy o co chodzi?


    Podziękowali 3Polly Aneczka08 Rogalikowa
  • Bardzo dziękuję za tę dzienną porcję dobrych wiadomości. Jakże pomocne i podnosi na duchu!
     :/ 
    Z pewnością wszyscyśmy tego potrzebowali jak powietrza.
  • edytowano marzec 2020
    @Bambidu @AgataZI co ma do rzeczy kwarantanna czy słupki sondaży?
    To jest szokujące, że coś takiego działo się w Polsce!!! I bulwersuje mnie fakt, że rzeczony prokurator, obecnie sędzia SN nie poniósł żadnych konsekwencji.

    I owszem, w tym wypadku nie jest ważne, jakie czyny popełniła ta Pani. Tak, była zamieszana w bardzo poważną sprawę, ale nawet podejrzany o morderstwo ma prawo złożyć zeznania w sposób godny - Europejski Trybunał Praw Człowieka jasno stwierdził, że to podpada nawet pod "tortury".  Wystarczyło odczekać kilka dni, dać kobiecie spokojnie urodzić, a następnie ją przesłuchać. To nie jest błąd w sztuce, tylko zwyrodnialstwo.

    Artykuł jest niestety wiarygodny :( Przesłuchiwana już uzyskała odszkodowanie od rządu polskiego, sprawa toczyła się przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka.
  • Ale co ma do tego prokurator? Wysłał funkcjonariuszy, którzy dostali zgodę lekarzy na przeprowadzenie czynności. 
    Przecież wysyłając funkcjonariuszy nie miał wglądu w stan pacjentki. Trudno, by pobyt w szpitalu z automatu uniemożliwiał przeprowadzenie jakichkolwiek czynności procesowych.
  • A dlaczego lekarze na to pozwolili?
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • OlaOdPawla powiedział(a):
    A dlaczego lekarze na to pozwolili?
    Pewnie byli wybrani przez PiS.
    Podziękowali 2Bambidu Rogalikowa
  • Jak to nie wiedział , sam oksytocyne podawał , tortury stosował.... ech.
  • No właśnie też uwazam, że jak tutaj na kogoś krzywo patrzec to na lekarzy że się zgodzili. 
    Ale oni pewnie nie mają jakiś politycznych uwarunkowań.


    Podziękowali 2mamaw Rogalikowa
  • Cart&Pud powiedział(a):
    Bardzo dziękuję za tę dzienną porcję dobrych wiadomości. Jakże pomocne i podnosi na duchu!
     :/ 
    Z pewnością wszyscyśmy tego potrzebowali jak powietrza.

    Cóż, przykro mi, że popsułam Ci humor, uznałam jednak, że to dość ważne.
  • edytowano marzec 2020
    No ze wszystkich artykułów, które śledzę, wynika, że za to odpowiedzialny był właśnie prokurator ADAM ROCH, który wysłał CBŚ znając sytuację przesłuchiwanej. W sprawie interweniowała wówczas nawet Maria Kaczyńska i RPO Kochanowski. Nie rozumiem postawy lekarzy :/


  • 1. Nie piszemy tytułów z Caps-Lockiem.
    2. Ten człowiek w 2018 roku nie był sędzią.
    3. Nikt tej kobiety nie zmuszał do zeznań w czasie porodu.
    4. Funkcjonariusze pobrali próbki pisma za zgodą lekarzy.

    Wątek - żenada.
    Podziękowali 1Rogalikowa


  • Tytuł oczywiście mogę zmienić, ale to przykre, jak dalece jesteś ślepy na fakty. Kobieta uzyskała odszkodowanie  (po 40 tys. zł dla niej i dla córki) od polskiego rządu z powodu "nieludzkiego traktowania i tortur" - naruszenie art. 3 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka zakazującej m.in. tortur.  Dla Ciebie nic się nie stało?
    Ten człowiek jest sędzią obecnie, dzięki Pis i jego wyborcom. Wówczas był prokuratorem. Tacy ludzie powinni Twoim zdaniem tworzyć polski wymiar sprawiedliwości?


  • Ps. Zakaz tortur to norma ius cogens (bezwzględnie obowiązująca) - także "za zgodą lekarzy".
  • Dostała 80 tys. za pobranie próbek pisma w przerwie mało skutecznie wywoływanego porodu?
    Podziękowali 1MAFJa
  • Dostała 80 tys. odszkodowania za "nieludzkie traktowanie i tortury" -  chodziło m o przesłuchanie i pobieranie próbek pisma między skurczami, brak możliwości skorzystania ze środków higienicznych, brak możliwości zmiany obuwia, kontaktu z adwokatem i rodziną.
  • "Pomimo silnego bólu akcja nie postępowała i po wielu godzinach mordęgi nad ranem 6 grudnia 2006 r. postanowiono przerwać i usłyszałam proszę się trochę przespać . Ok. godziny 9.30 na salę porodową weszło dwóch funkcjonariuszy CBŚ przysłanych przez Prokuratorów celem wykonania czynności śledczych polegających na pobraniu ode mnie próbek pisma. "
  • Napisanie czegoś odręcznie na kawałku papieru to tortury? Ludziom się w d... poprzewracało. 
  • Zgadzam się, że włażenie obcych chłopów na salę kobiety w trakcie porodu (obojętnie w jakim jego stadium) jest nie do przyjęcia, ale oni chcieli próbkę pisma w czasie kiedy nic się nie działo i była zgoda lekarzy (też na pewno z PiSu).

    Poza tym stwierdzenie "pomiędzy skurczami" ma wywolac określoną reakcje emocjonalna: u czytającego takie słowa pojawić ma się obraz   w stylu "aaaaaa" proszę przec "aaaaa" proszę próbkę pisma bo w ryj "aaaaaa" jest główka ZGROZA!
  • J jakby mi w takiej syt włazł chłop i chciał próbkę pisma to co najwyżej ochrzan by dostał, a pozwalabym szpital i konkretnego lekarza ,który na to pozwolił 
  • Ale ona dostała za to 80 tysi. Jak rozumiem wątek  miał udowodnić konieczność  wymiany sędziów...
  • Nie chcę wyjść na przekupna ale za 80 tysi to bym chyba całkiem sporo dała radę napisać nawet przez partycji  <span>:disappointed:</span>

    A tak poważnie to gownoburza to jest.
    W sensie burza się skupia nie na tych co powinna bo tutaj lekarze decydowali.
  • Prokurator działa zgodnie z procedurami i musi wydawać określone dyspozycje. Nie jest też wróżką i nie wie, kiedy ktoś rodzi. Można mieć pretensje do policjantów, a przede wszystkim do lekarzy. Za ich błędne decyzje państwo zapłaciło odszkodowanie.
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Nie wiedziała, że  kobieta rodzi? A ona do tego szpitala to na kawę przyjechała? :open_mouth:
    To nie tajemnica chyba dla nikogo jak się kobiety traktuje na porodówkach, 12 lat temu pewnie było i tak 100 razy gorzej. Wierzyć się nie chce, że ktoś wpadł na pomysł nachodzenia rodzącej kobiety i jeszcze ktoś się na to zgodził. 

    Dobrze, że dostała odszkodowanie, ale powinno iść z kasy pomysłodawców+tych, którzy się na to zgodzili, a nie podatników. 



  • Bambidu powiedział(a):
    Dostała 80 tys. za pobranie próbek pisma w przerwie mało skutecznie wywoływanego porodu?
    Normalnie nie wierzę w to co czytam :| 
  • @Hope, ja też nie wierzę, przy różnych znanych mi wyrokach z tamtego okresu.
    Podziękowali 1Malia
  • Rozmarzylam sie przez was. Tez bym chciala przytulic 80tys za bazgroly nawet w czasie porodu... jakby sie na nowy dach przydaly....  
  • Możesz się zaprzyjaźnić z malwersantem, takich to nie brakuje, mspanc. A poza tym tak się nie robi, szkoda że znowu podatnicy płacą za czyjaś głupotę, szkoda, że takie podziały w narodzie, że jak zahacza o krytykę PiS to od razu na pewno przesadzone i oj tam oj tam
  • Tym gorzej że tu nawet nie ma żadnego "uzasadnienia" - to nie było przesłuchanie podejrzanej o terroryzm, gdzie pośpiech ma znaczenie - zwyczajna sprawa gospodarcza.
  • Czy pobranie próbek pisma to przesłuchanie?
  • mnie jednak bawi to "drastyczne"  :)
    przyszli o 9.30, urodziła 20.25
    bez szans, że miała skurcze parte, a nawet bardzo częste
    ile mogli brac te próbki, 30 minut?? (mąż miał pobierane, musiał się podpisać na kartce A4 jakieś kilkanascie razy, chyba przepisac kawałek tekstu)
    inna rzecz, że lekarze (i polożna) powinni powiedzieć won stąd, tu porodówka jest, wezwijcie ją sobie za tydzień-dwa
    Podziękowali 2MAFJa Ona64
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.